Moterų darbuose – Azijos spalvos

Moterų darbuose – Azijos spalvos

Mo­te­rų dar­buo­se – Azi­jos spal­vos

Ke­lio­li­ka me­tų Rad­vi­liš­ky­je vei­kian­čios Me­ni­nės raiš­kos stu­di­jos na­rės su­ren­gė tra­di­ci­nę sa­vo dar­bų pa­ro­dą. Šį­kart mo­te­rų ta­py­ti pa­veiks­lai dvel­kė ke­lio­nė­mis ir eg­zo­ti­ka – jos ta­pė Azi­ją.

Lai­ma AGA­NAUS­KIE­NĖ

alaima@skrastas.lt

Pa­ro­do­je – Azi­jos mo­ty­vai

Me­nų stu­di­jos mo­te­rų kū­ry­bi­nių dar­bų pa­ro­da „Ne Lie­tu­va (Azi­ja)“ – ne­be pir­ma stu­di­jos dar­bo ata­skai­ta sau ir vi­suo­me­nei.

Jau ta­po tra­di­ci­ja per me­tus nu­ta­py­tus ir į vie­ną bend­rą te­mą „įvilk­tus“ dar­bus eks­po­nuo­ti Rad­vi­liš­kio vie­šo­jo­je bib­lio­te­ko­je.

Šių­me­tė pa­ro­da švy­tė­te švy­ti nau­jo­mis ryš­kio­mis spal­vo­mis. Mo­te­rų ta­py­tuo­se pa­veiks­luo­se – Azi­jos gam­tos vaiz­dai, spal­vin­gi bei iš­raiš­kin­gi jos žmo­nės, eg­zo­ti­niai gy­vū­nai ir paukš­čiai, žy­din­čios sa­ku­ros ar bu­dis­tų šven­tyk­lų skliau­tai.

Kiek­vie­na iš stu­di­jos lan­ky­to­jų Azi­jos at­stu­mus, ra­kur­są, spal­vų ryš­ku­mą „per­lei­do“ per sa­vo min­čių pri­zmę ir jas rea­li­za­vo ant dro­bės.

Stu­di­jos va­do­vė Ir­mi­na Sa­vic­kie­nė pri­si­mi­nė stu­di­jos pir­muo­sius me­tus, kai į už­siė­mi­mus pa­si­mo­ky­ti vel­ti dar­be­lius iš vil­nos atė­jo ke­lios jos drau­gės.

Vė­liau vi­sos mo­kė­si da­ry­ti or­gan­zos gė­les, iš­ban­dė de­ku­pa­žą, siu­vo lė­les, dar vė­liau pa­ban­dė ženg­ti į neiš­se­mia­mą ta­py­bos pa­sau­lį, ku­ria­me te­bek­lai­džio­ja­ma iki šiol.

Tik ma­žai tuo­me­ti­nių lan­ky­to­jų be­li­ko – kas iš­vy­ko, kas ne­be­ga­lė­jo lan­ky­ti už­siė­mi­mų dėl svei­ka­tos ar ki­tų pro­ble­mų.

„Da­bar už­siė­mi­mus lan­ko apie 20 mo­te­rų. Šie­met tu­rė­jo­me ir vie­ną vy­rą. Vi­si jie skir­tin­gų pro­fe­si­jų bei skir­tin­go am­žiaus žmo­nės, ku­riuos su­jun­gė di­džiu­lis no­ras sa­ve iš­reikš­ti ta­py­bo­je. Ir aš la­bai džiau­giuo­si, ma­ty­da­ma ši­tą jų no­rą, nes nie­ko nė­ra gra­žiau už ku­rian­tį žmo­gų“, – sa­kė I. Sa­vic­kie­nė.

Stu­di­jos lan­ky­to­jos sa­vo va­do­vę įvar­di­jo kaip griež­tą, ne­praei­nan­čią pro ša­lį, jei kas nors bū­na ne taip, ta­čiau vi­sa­da no­riai pa­de­dan­čią ir pa­ta­rian­čią.

Stu­di­jos mo­te­ris su­vie­ni­jo ne tik bend­ri už­siė­mi­mai, bet ir ren­gia­mi ple­ne­rai, kar­tu lei­džia­mas lais­va­lai­kis.

„Tai to­kia at­gai­va ir toks gal­vos pra­plo­vi­mas, kad po už­siė­mi­mų pa­si­krau­ni vi­sai sa­vai­tei“, – stu­di­jo­je at­ra­du­si sa­vo nau­jų ge­bė­ji­mų džiau­gė­si vie­na ke­le­rius me­tus ją lan­kan­ti lan­ky­to­ja.

Sub­ren­do per­so­na­li­nei pa­ro­dai

Ke­lin­tus me­tus iš ei­lės kar­tu su te­mi­ne stu­di­jos lan­ky­to­jų pa­ro­da yra pri­sta­to­ma ir ku­rios nors na­rės per­so­na­li­nė dar­bų pa­ro­da. Jau yra vy­ku­sios Da­lios Ma­siu­lie­nės, Ilo­nos Ra­dė­nie­nės to­kios pa­ro­dos.

Šie­met sa­vo dar­bus pri­sta­tė stu­di­jos sen­bu­vė, jos už­siė­mi­mus lan­kan­ti nuo pat stu­di­jos įkū­ri­mo – Rad­vi­liš­kio V. Ku­dir­kos pro­gim­na­zi­jos pra­di­nių kla­sių mo­ky­to­ja Lai­ma Lai­šev­ce­vie­nė.

Au­to­rė pri­si­pa­ži­no, jog pa­ti ne­bū­tų iš­drį­su­si sa­vo dar­bų pa­teik­ti žiū­ro­vų teis­mui – su­reng­ti pir­mą­ją ra­jo­ni­nę pa­ro­dą ją paa­ki­no stu­di­jos va­do­vė I. Sa­vic­kie­nė.

Tie­sa, mo­kyk­lo­je pe­da­go­gė sa­vo dar­bus jau yra eks­po­na­vu­si, ta­čiau, pa­sak jos, pa­sta­ro­ji pa­ro­da – vi­sai kas ki­ta.

Ki­ta ver­tus, dau­gy­bę va­ka­rų Rad­vi­liš­kio me­nų stu­di­jo­je pra­lei­du­si bei Šiau­liuo­se dai­lės stu­di­ją lan­kan­ti rad­vi­liš­kie­tė pa­si­džiau­gė, kad jau ga­li sa­vo ži­nio­mis da­lin­tis su ki­tais. Ir jai tai pa­tin­ka.

L. Lai­šev­ce­vie­nė kū­ry­bi­nė­mis pa­slap­ti­mis da­li­ja­si su sa­vo mo­ki­niais bei jų tė­ve­liais, reng­da­ma jiems kū­ry­bi­nius mo­ky­mus, ra­gi­na me­no la­bi­rin­tus iš­mė­gin­ti ir ko­le­ges.

Bib­lio­te­ko­je eks­po­nuo­ja­mo­je per­so­na­li­nė­je pa­ro­do­je – įvai­rūs au­to­rės dar­bai, tarp ku­rių – ir anks­ty­vie­ji, ir ta­py­ti vi­sai ne­se­niai, jau įgi­jus dau­giau pa­tir­ties bei iš­mo­kus sa­vo min­čių klo­dus per­teik­ti me­ni­nė­mis prie­mo­nė­mis.

Au­to­rę su pir­mą­ja jos pa­ro­da su­si­rin­ko pa­svei­kin­ti di­džiu­lis bū­rys jos bi­čiu­lių – ko­le­gių, ke­lio­nių drau­gių, stu­di­jos bend­ra­min­čių, ar­ti­mų­jų.

Ori­gi­na­liais mu­ša­mų­jų mu­zi­kos gar­sais su­si­rin­ku­siuo­sius į pa­ro­dos ati­da­ry­mą pa­svei­ki­no gru­pės „Bix“ būg­ni­nin­kas, per­ku­si­nin­kas Gin­tas Gas­ce­vi­čius, su­ren­gęs įspū­din­gą so­li­nį šou.

Au­to­rės nuo­tr.

Sa­vo pir­mą­ją per­so­na­li­nę pa­ro­dą su­ren­gu­si pe­da­go­gė Lai­ma Lai­šev­ce­vie­nė: „Džiau­giuo­si, ga­lė­ju­si aug­ti kar­tu su ki­to­mis stu­di­jos mo­te­ri­mis.“

Vi­sus try­li­ka veik­los me­tų rad­vi­liš­kie­čių Me­ni­nės raiš­kos stu­di­jai va­do­vau­ja Ir­mi­na Sa­vic­kie­nė.

Pa­ro­do­je „Ne Lie­tu­va (Azi­ja)“ – iš­raiš­kin­gų spal­vų, drą­sių po­tė­pių Azi­jos mo­ty­vai.

Me­nų stu­di­jos sen­bu­vės Lai­mos Lai­šev­ce­vie­nės pir­mo­jo­je per­so­na­li­nė­je pa­ro­do­je – vi­sas jos ke­lias į ta­py­bos pa­sau­lį.