
Naujausios
Moterų darbuose – Azijos spalvos
Keliolika metų Radviliškyje veikiančios Meninės raiškos studijos narės surengė tradicinę savo darbų parodą. Šįkart moterų tapyti paveikslai dvelkė kelionėmis ir egzotika – jos tapė Aziją.
Laima AGANAUSKIENĖ
alaima@skrastas.lt
Parodoje – Azijos motyvai
Menų studijos moterų kūrybinių darbų paroda „Ne Lietuva (Azija)“ – nebe pirma studijos darbo ataskaita sau ir visuomenei.
Jau tapo tradicija per metus nutapytus ir į vieną bendrą temą „įvilktus“ darbus eksponuoti Radviliškio viešojoje bibliotekoje.
Šiųmetė paroda švytėte švyti naujomis ryškiomis spalvomis. Moterų tapytuose paveiksluose – Azijos gamtos vaizdai, spalvingi bei išraiškingi jos žmonės, egzotiniai gyvūnai ir paukščiai, žydinčios sakuros ar budistų šventyklų skliautai.
Kiekviena iš studijos lankytojų Azijos atstumus, rakursą, spalvų ryškumą „perleido“ per savo minčių prizmę ir jas realizavo ant drobės.
Studijos vadovė Irmina Savickienė prisiminė studijos pirmuosius metus, kai į užsiėmimus pasimokyti velti darbelius iš vilnos atėjo kelios jos draugės.
Vėliau visos mokėsi daryti organzos gėles, išbandė dekupažą, siuvo lėles, dar vėliau pabandė žengti į neišsemiamą tapybos pasaulį, kuriame tebeklaidžiojama iki šiol.
Tik mažai tuometinių lankytojų beliko – kas išvyko, kas nebegalėjo lankyti užsiėmimų dėl sveikatos ar kitų problemų.
„Dabar užsiėmimus lanko apie 20 moterų. Šiemet turėjome ir vieną vyrą. Visi jie skirtingų profesijų bei skirtingo amžiaus žmonės, kuriuos sujungė didžiulis noras save išreikšti tapyboje. Ir aš labai džiaugiuosi, matydama šitą jų norą, nes nieko nėra gražiau už kuriantį žmogų“, – sakė I. Savickienė.
Studijos lankytojos savo vadovę įvardijo kaip griežtą, nepraeinančią pro šalį, jei kas nors būna ne taip, tačiau visada noriai padedančią ir patariančią.
Studijos moteris suvienijo ne tik bendri užsiėmimai, bet ir rengiami plenerai, kartu leidžiamas laisvalaikis.
„Tai tokia atgaiva ir toks galvos praplovimas, kad po užsiėmimų pasikrauni visai savaitei“, – studijoje atradusi savo naujų gebėjimų džiaugėsi viena kelerius metus ją lankanti lankytoja.
Subrendo personalinei parodai
Kelintus metus iš eilės kartu su temine studijos lankytojų paroda yra pristatoma ir kurios nors narės personalinė darbų paroda. Jau yra vykusios Dalios Masiulienės, Ilonos Radėnienės tokios parodos.
Šiemet savo darbus pristatė studijos senbuvė, jos užsiėmimus lankanti nuo pat studijos įkūrimo – Radviliškio V. Kudirkos progimnazijos pradinių klasių mokytoja Laima Laiševcevienė.
Autorė prisipažino, jog pati nebūtų išdrįsusi savo darbų pateikti žiūrovų teismui – surengti pirmąją rajoninę parodą ją paakino studijos vadovė I. Savickienė.
Tiesa, mokykloje pedagogė savo darbus jau yra eksponavusi, tačiau, pasak jos, pastaroji paroda – visai kas kita.
Kita vertus, daugybę vakarų Radviliškio menų studijoje praleidusi bei Šiauliuose dailės studiją lankanti radviliškietė pasidžiaugė, kad jau gali savo žiniomis dalintis su kitais. Ir jai tai patinka.
L. Laiševcevienė kūrybinėmis paslaptimis dalijasi su savo mokiniais bei jų tėveliais, rengdama jiems kūrybinius mokymus, ragina meno labirintus išmėginti ir koleges.
Bibliotekoje eksponuojamoje personalinėje parodoje – įvairūs autorės darbai, tarp kurių – ir ankstyvieji, ir tapyti visai neseniai, jau įgijus daugiau patirties bei išmokus savo minčių klodus perteikti meninėmis priemonėmis.
Autorę su pirmąja jos paroda susirinko pasveikinti didžiulis būrys jos bičiulių – kolegių, kelionių draugių, studijos bendraminčių, artimųjų.
Originaliais mušamųjų muzikos garsais susirinkusiuosius į parodos atidarymą pasveikino grupės „Bix“ būgnininkas, perkusininkas Gintas Gascevičius, surengęs įspūdingą solinį šou.
Autorės nuotr.
Savo pirmąją personalinę parodą surengusi pedagogė Laima Laiševcevienė: „Džiaugiuosi, galėjusi augti kartu su kitomis studijos moterimis.“
Visus trylika veiklos metų radviliškiečių Meninės raiškos studijai vadovauja Irmina Savickienė.
Parodoje „Ne Lietuva (Azija)“ – išraiškingų spalvų, drąsių potėpių Azijos motyvai.
Menų studijos senbuvės Laimos Laiševcevienės pirmojoje personalinėje parodoje – visas jos kelias į tapybos pasaulį.