Mokytojos dainelės vaikams sudėtos į knygeles

Mokytojos dainelės vaikams sudėtos į knygeles

Mokytojos dainelės vaikams sudėtos į knygeles

Joniškio vaikų lopšelio–darželio „Saulutė“ muzikos mokytoja metodininkė Gražina Pamparienė išleido penktą savo kūrybos vaikų muzikiniam ugdymui skirtą dainų knygelę. 37-erių metų pedagoginį stažą turinti moteris nori, kad jos darbai nepradingtų, ir kiekvienas galėtų jais pasinaudoti.

Loreta RIPSKYTĖ

loretar@skrastas.lt

Dainos gimsta stebint aplinką ir vaikus

Naujoji Gražinos Pamparienės knygelė „Augame su dainele“ skirta ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams. Iš viso nedidelės apimties leidinuke išspausdinta 20 tekstų su melodijomis. Knygelę iliustravo Gintarė Kybartaitė-Vaitekūnienė.

Gražinos Pamparienės sukurti posmai pasakoja apie metų laikus, gyvūnėlius, įvairias šventes, tėvynę. Autorė sako sudedanti į tekstus visa, kas supa vaikus, kur jie dalyvauja, ką ir kaip mato. Mokytoja stengiasi pažvelgti į pasaulį mažųjų darželio auklėtinių akimis. Todėl neatsitiktinai dainelėse atsiranda ir vaikų vardai, kurie pasakoja apie realius mažuosius sportininkus ar kita veikla užsiimančius auklėtinius.

Dainelės lengvai įsimenamos

Knygelę išleido VšĮ Šiaulių universiteto leidykla.

Šiaulių universiteto Menų fakulteto Muzikos pedagogikos katedros docentas Vaidotas Juozas Lygutas knygelės pristatyme pastebi, kad pedagogė linkusi „individualizuoti vaikų muzikinį ugdymą ir sieti jį su realiais kiekvieno vaiko ugdymosi poreikiais.“ Kūrinėlių intonacijos paprastos, lengvai įsimenamos.

V. J. Lyguto teigimu, kiekvienas naujas dainavimo lavinimui skirtas leidinys yra gera naujiena, palengvinanti muzikos vadovų darbą, o ir vaikams atveria naujų galimybių.

Metodinė pagalba kitiems pedagogams

Pedagogė Gražina Pamparienė sako knygeles leidžianti dėl to, kad darbai išliktų, kad kažkas galėtų jais pasinaudoti dirbdamas su vaikais, turėtų pagrindą ar bent nuorodą savo organizuojamiems renginiams.

Iš viso Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ mokytoja išleido jau šešias knygeles, penkios iš jų – dainų leidiniai. Pirmojoje knygutėje buvo išspausdintas renginio scenarijus, kuriame panaudota Joniškio krašto tautosaka.

„Nesu nei poetė, nei kompozitorė, paprasta eiliuotoja. Baigiau chorinio dirigavimo specialybę. Užrašau, kas man šauna į galvą, ką gaunu iš bendravimo su mažaisiais,“ – sako Gražina Pamparienė.

Pati išmoko ir moko vaikus kankliuoti

Pedagogė per seminarus gavusi pagrindus išmoko groti kanklėmis. Dabar jomis jau groja auklėtiniai. Šiais metais mažoji darželio dainininkė ir kanklininkė Austėja Blinovaitė respublikinio vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurse Aukštaitijos ture tapo laureate ir pateko į finalą.

„Man atrodo, kad darželiuose kanklėmis grojančių vaikų Lietuvoje beveik nėra. Kai nuvykstame į konkursus, daugelis pastebi šį išskirtinumą,“ – sako mokytoja.

Jos rengti vaikai yra dalyvavę respublikiniuose „Dainų dainelės“, giesmių konkursuose ir festivaliuose.

Darbe įgauna jėgų

Gražina Pamparienė sako labai mėgstanti dirbti su mažais vaikais, todėl jaučiasi laiminga. Kai kiti žmonės dejuoja, kad darbe pavargsta, ši moteris teigia būtent ten įgaunanti jėgų.

G. Pamparienė turi 37 metų pedagoginį stažą, iš kurio 33-eji metai prabėgo darželiuose, likusi dalis – mokyklose, kultūros namuose.

Autorės nuotr.

KANKLĖS: Gražina Pamparienė prieš daug metų įsigijo meistro Alberto Martinaičio kankles, kuriomis groja ne tik pati, bet ir moko vaikų darželio vaikus.

LEIDINYS: Tai – jau šeštoji mokytojos knygelė ir penktoji, kurioje sudėtos pačios kurtos dainelės vaikams.