Mokyklos rūsyje – „Indigo miestas“

Mokyklos rūsyje – „Indigo miestas“

Mo­kyk­los rū­sy­je – „In­di­go mies­tas“

Rad­vi­liš­kio V. Ku­dir­kos pro­gim­na­zi­jo­je du­ris at­vė­rė rū­sy­je, bu­vu­sių slėp­tu­vių pa­tal­po­se, įsi­kū­ręs „In­di­go mies­tas“. Šiuo­lai­kiš­kai įreng­to­mis erd­vė­mis nau­do­sis ir moks­lei­viai, ir mo­ky­to­jai.

Net­ra­di­ci­nės erd­vės – vie­nas iš bū­dų mo­ki­nius mo­ky­ti per nau­jas pa­tir­tis ir pa­ži­ni­mą.

Lai­ma AGA­NAUS­KIE­NĖ

alaima@skrastas.lt

Nau­jo­vė trau­kia moks­lei­vius

Per va­sa­rą įreng­tas ir prieš ke­lias die­nas V. Ku­dir­kos pro­gim­na­zi­jo­je du­ris at­vė­ręs „In­di­go mies­tas“ ta­po siurp­ri­zu vi­sai mo­kyk­los bend­ruo­me­nei, ži­no­ju­siai tik tiek, kad čia bus ren­gia­mos nau­jos pa­tal­pos moks­lei­vių už­siė­mi­mams.

Bu­vu­sio­se slėp­tu­vių pa­tal­po­se iki šiol bu­vo san­dė­liuo­ja­mi mo­kyk­lai ne­la­bai rei­ka­lin­gi daik­tai.

Da­bar rū­sy­je, 150 kvad­ra­ti­nių met­rų plo­to pa­tal­po­je, įsi­kū­rė bib­lio­te­ka ir skai­tyk­la, at­si­ra­do di­des­nių ir ma­žes­nių erd­vių, ku­rios bus pa­nau­do­ja­mos ne­tra­di­ci­nėms pa­mo­koms, edu­ka­ci­jai, kla­sių va­lan­dė­lėms, tė­vų su­si­rin­ki­mams ir ki­tai veik­lai.

Bib­lio­te­ko­je įreng­tas ant ke­tu­rių lu­bo­se įtvir­tin­tų gran­di­nių pa­ka­bin­tas sta­las, ap­link ku­rį su­sta­ty­tos aukš­tos kė­dės. Po kny­gų len­ty­no­mis įreng­ta de­šimt dar­bo vie­tų su nau­ju­tė­liais ne­šio­ja­mai­siais kom­piu­te­riais, ša­lia – mul­ti­me­di­jos įran­ga.

Su­sės­ti mo­ki­niai ga­lės ne ant mo­kyk­lo­se įpras­tų kė­džių, o ant mė­ly­nu au­dek­lu ap­trauk­tų laip­te­lių, iš­mė­ty­tų sėd­mai­šių, spal­vo­tų pu­fų ar oda ap­trauk­tų pa­gal­vė­lių.

Pro­gim­na­zi­jos di­rek­to­rė Ra­sa Da­gie­nė sa­ko, jog nau­ja­sis „In­di­go mies­tas“ la­bai su­do­mi­no mo­ki­nius, to­dėl ten­ka su­da­ry­ti są­ra­šus, kas po ko rink­sis į nau­ją­ją erd­vę, kad ne­bū­tų grūs­čių.

Tą pa­tvir­ti­no per per­trau­ką čia at­bė­gęs tre­čio­kų bū­re­lis. Tre­čio­kė Ūla pri­si­pa­žįs­ta čia at­le­kian­ti tre­čią kar­tą.

„Mo­ky­to­jos pra­šėm, kad čia vi­są lai­ką bū­tų mū­sų kla­sė“, – čiauš­ka mer­gai­tė.

Pa­si­bai­gus per­trau­kai, in­for­ma­ci­nia­me cent­re įsi­tai­so ket­vir­to­kai. Jiems čia vyks ty­lio­jo skai­ty­mo pa­mo­ka, to­dėl kiek­vie­nas su­si­ran­da sau pa­to­giau­sią kam­pe­lį: dau­ge­lis, nu­si­me­tę ba­tus, įsi­tai­so ant mė­ly­no­sios pa­ky­los, ki­ti už­sii­ma vie­tą ant sėd­mai­šių.

Su kny­ga įsi­tai­so ir mo­ky­to­ja. Po pus­va­lan­džio vai­kai tu­rės pa­pa­sa­ko­ti, ką spė­jo per­skai­ty­ti. Ket­vir­to­kus pa­keis aš­tun­to­kai.

Il­ga­me­tės mo­kyk­los bib­lio­te­kos dar­buo­to­jos Vla­dis­la­va Šiaud­vy­tie­nė ir Gra­ži­na Iva­naus­kie­nė ir­gi neat­si­džiau­gia nau­jo­mis pa­tal­po­mis ir jau rez­ga pla­nus, ko­kius ren­gi­nius čia or­ga­ni­zuos. Abi ke­lio­li­ka me­tų dir­bo bib­lio­te­ko­je su pe­rei­na­ma skai­tyk­la, ku­rios bu­vo įreng­tos ati­tver­ta­me ko­ri­do­riu­je. Tad da­bar itin pa­ten­kin­tos šiuo­lai­kiš­ko­mis pa­tal­po­mis.

Įreng­ti šiuo­lai­kiš­ką in­for­ma­ci­nį-edu­ka­ci­nį cent­rą mo­kyk­lai kai­na­vo 26 tūks­tan­čius eu­rų, ku­rių skir­ta iš ra­jo­no biu­dže­to. 10 tūks­tan­čių eu­rų kai­na­vę bal­dai su­pirk­ti ir įreng­ti pro­gim­na­zi­jos lė­šo­mis.

Tu­ri ir dau­giau idė­jų

Di­rek­to­rės R. Da­gie­nės tei­gi­mu, se­nų mo­kyk­lų erd­vės (V. Ku­dir­kos mo­kyk­los pa­sta­tui – 60 me­tų) nė­ra pri­tai­ky­tos šiuo­lai­ki­niams vai­kams, to­dėl vi­sa­da kir­bė­jo min­tis kaž­ką pa­keis­ti, kad vai­kai nors kart­kar­tė­mis ga­lė­tų pa­tek­ti į ki­to­kią erd­vę, ku­rio­je ge­riau­siai jaus­tų­si.

„Te­ko ma­ty­ti už­sie­ny­je, kaip ten vis­kas yra pa­nau­do­ja­ma – ko­ri­do­riai, pa­lė­pės, ku­rio­se vyks­ta edu­ka­ci­jos. Nu­ta­rėm ir mes to im­tis. Mes pro­pa­guo­ja­me pa­mo­kų ve­di­mą ki­to­se edu­ka­ci­nė­se ap­lin­ko­se. Toks yra ir šių me­tų tiks­las – pa­mo­kas ves­ti išei­nant iš kla­sių, ki­taip“, – sa­kė pro­gim­na­zi­jos va­do­vė.

Po rū­sio pa­tal­pų re­konst­ruk­ci­jos se­ną­sias bib­lio­te­kos pa­tal­pas pla­nuo­ja­ma ati­duo­ti pra­di­nu­kams – pro­gim­na­zi­jo­je ką tik at­si­da­rė nau­ja kla­sė prieš­mo­kyk­li­nu­kams, to­dėl ne­be­tel­pa­ma.

„Tu­ri­me ir dau­giau idė­jų. Mums la­bai rei­ka­lin­ga lau­ko kla­sė, mes ne­tu­ri­me kie­mo. No­rė­tu­me įsi­reng­ti sau­gų vi­di­nį kie­me­lį ir ten su­kur­ti edu­ka­ci­nes erd­ves. Jo­se bū­tų ga­li­ma bet ku­riuo me­tų lai­ku ves­ti pa­mo­kė­les, kad vai­kai to­se erd­vė­se ga­lė­tų už­sii­mi­nė­ti sa­vi­raiš­ka, kaip ir mū­sų „In­di­go mies­te“.

Pir­ma­ja­me mo­kyk­los aukš­te, ša­lia prieš­mo­kyk­li­nu­kų kla­sės, pla­nuo­ja­me da­ry­ti žai­di­mų erd­ves. Mū­sų mo­kyk­la la­bai ge­ro­je stra­te­gi­nė­je vie­to­je – mies­to cent­re, bet kar­tu prie pat sta­dio­no, mies­to par­ko, to­dėl nau­do­ja­mės ir šio­mis erd­vė­mis.

Su­sit­var­kę inf­rast­ruk­tū­rą, ga­lė­tu­me vai­kus užim­ti ne iki 14-15 va­lan­dos, o il­giau“, – no­rais da­li­jo­si va­do­vė.

Pa­sak jos, idė­jų yra daug – kad tik bū­tų lė­šų joms įgy­ven­din­ti.

Au­to­rės nuo­tr.

Ant gran­di­nių ka­ban­tis sta­las ga­li tap­ti vie­ta, kur vyks­ta įdo­mios dis­ku­si­jos.

Pro­gim­na­zi­jos bib­lio­te­ki­nin­kės (iš kai­rės) Gra­ži­na Iva­naus­kie­nė ir Vla­dis­la­va Šiaud­vy­tie­nė jau au­džia min­tį, ko­kius ren­gi­nius rengs nau­jo­se erd­vė­se.

Ty­lio­jo skai­ty­mo pa­mo­ka – sė­dint ar pri­gu­lus.