Mokyklos pastatas – be moksleivių

Mokyklos pastatas – be moksleivių

Mo­kyk­los pa­sta­tas – be moks­lei­vių

Erd­vus dviaukš­tis mo­kyk­li­nis pa­sta­tas Ki­vy­lių gy­ven­vie­tė­je prii­ma vien iki­mo­kyk­li­nu­kus ir pra­di­nu­kus – be­su­si­da­ro ne­pil­na de­šim­tis.

Vie­ti­nius vy­res­niuo­sius moks­lei­vius nuo šių me­tų pra­džios im­ta ve­žio­ti į pa­mo­kas Ak­me­nės gim­na­zi­jo­je.

Vy­tau­tas RUŠ­KYS

vytautas@skrastas.lt

To­kių per­mai­nų Ak­me­nės gim­na­zi­jos va­do­vai ėmė­si jai pri­klau­san­čia­me Ki­vy­lių sky­riu­je, ne­lauk­da­mi nau­jų moks­lo me­tų pra­džios.

Prieš praė­ju­sį rug­sė­jį su­skai­čiuo­ta bū­sią dau­giau vy­res­nių­jų kla­sių mo­ki­nių, ne­gu ga­liau­siai į pa­mo­kas su­si­rin­ko – vos vie­nuo­li­ka. Maž­daug po ly­giai į jung­ti­nes šeš­tą­ją ir sep­tin­tą­ją bei aš­tun­tą­ją ir de­vin­tą­ją kla­ses. Penk­to­kų vi­sai nė­ra.

Ke­li mo­ky­to­jai gy­ve­na Ki­vy­liuo­se, o dau­gu­ma ki­tų pe­da­go­gų va­ži­nė­da­vo į pa­mo­kas iš Ak­me­nės gim­na­zi­jos.

„Dėl to­kios pa­dė­ties nu­ken­čia ug­dy­mo pro­ce­sas, – sa­kė Ak­me­nės gim­na­zi­jos di­rek­to­rė As­ta Lip­ki­nie­nė. – Nors mo­ky­to­jas ga­li ma­žo­se kla­sė­se priei­ti paaiš­kin­ti prie kiek­vie­no mo­ki­nio, bet dau­gy­bė ki­tų sri­čių lie­ka ap­leis­ta. Nė­ra ki­to­kios vai­kui rei­ka­lin­gos veik­los, la­bai ri­bo­ti bend­ra­vi­mo įgū­džiai“.

Vis dau­giau ir fi­nan­sa­vi­mo pro­ble­mų.

„Kai įve­dė eta­ti­nio ap­mo­kė­ji­mo tvar­ką, lė­šų trūks­ta mo­ky­mo pro­ce­sui Ak­me­nės mies­te, o Ki­vy­lių sky­riaus, kai kla­sė­je ne­su­si­da­ro aš­tuo­nių mo­ki­nių, bet ko­kia veik­la nuo­sto­lin­ga“, – tei­gė A. Lip­ki­nie­nė.

Dar pa­ly­gi­na: Ki­vy­lių sky­riaus pa­tal­pos yra be­maž 2,4 tūks­tan­čio kvad­ra­ti­nių met­rų plo­to maž­daug 20 vai­kų, tuo tar­pu Ak­me­nė­je be­veik 400 gim­na­zis­tų mo­ko­si 6,7 tūks­tan­čio kvad­ra­ti­nių met­rų pa­tal­po­se.

Ge­res­nio spren­di­mo ne­ras­ta, kaip iš Ki­vy­lių vy­res­nių­jų kla­sių moks­lei­vius ve­žio­ti mo­kyk­li­niais au­to­bu­sais į Ak­me­nės gim­na­zi­ją.

Nep­rieš­ta­ra­vo vai­kų tė­vai. Iš­gir­dę ži­nią, jie la­biau­siai do­mė­jo­si ke­lio­nės, mai­ti­ni­mo rei­ka­lais.

Ki­to­kios išei­ties ne­siū­lė ir Ki­vy­lių sky­riu­je dir­bę spe­cia­lis­tai. Ke­li iš dar­bo at­leis­ti mo­ky­to­jai ir pa­gal­bi­niai dar­buo­to­jai pa­siė­mė išei­ti­nes kom­pen­sa­ci­jas, dar ke­lios nu­ma­ty­tos iš­mo­kė­ti vė­liau.

Ki­tą rug­sė­jį no­ri­ma taip pat į Ak­me­nę ve­žio­ti dar li­ku­sius Ki­vy­liuo­se pra­di­nu­kus. Da­bar vie­ną ket­vir­to­ką, po du pir­mo­kus ir ant­ro­kus, tris tre­čio­kus vi­sus drau­ge mo­ko vie­na mo­ky­to­ja.

Aš­tuo­ni ma­žy­liai, lan­kan­tys prieš­mo­kyk­li­nę ir iki­mo­kyk­li­nę gru­pes, tu­rė­tų ­lik­ti di­džiu­lia­me pa­sta­te.

Aiš­ku, kad tuo­met neap­si­mo­kės kū­ren­ti vie­ti­nę ka­ti­li­nę pa­sta­tui šil­dy­ti. Gal tik­tų vien nau­do­ja­mų pa­tal­pų šil­dy­mas elekt­ra?

Ar ki­tą da­lį gim­na­zi­ja pa­liks pe­ly­ti?

„Pas­ta­tas Ki­vy­liuo­se nė­ra Ak­me­nės gim­na­zi­jos nuo­sa­vy­bė, o ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės tur­tas“, – pa­brė­žė A. Lip­ki­nie­nė.

Au­to­riaus nuo­tr.

Ki­vy­liuo­se be­veik 2,4 tūks­tan­čio kvad­ra­ti­nių met­rų plo­to dviaukš­tis mo­kyk­li­nis pa­sta­tas vis tuš­tė­ja.

Pa­sak Ak­me­nės gim­na­zi­jos di­rek­to­rės As­tos Lip­ki­nie­nės, stai­gias per­mai­nas Ki­vy­lių sky­riu­je nu­lė­mė mo­ki­nių su­ma­žė­ji­mas dvi­gu­bai per me­tus – iki dvi­de­šim­ties.