Moksleiviai – apie meną ir dvasinį pasaulį

Moksleiviai – apie meną ir dvasinį pasaulį

Moksleiviai – apie meną ir dvasinį pasaulį

Šeduvos gimnazijoje vykusioje respublikinėje mokinių tarpdalykinėje konferencijoje „Menas ir žmogaus dvasinis pasaulis“ kalbėta apie meno kūrinių pažinimą, vertinimą, kritines studijas, interpretacijas, analizę. Tai penktoji Šeduvos gimnazijos rengiama respublikinė tarpdalykinė konferencija.

Konferencijoje dalyvavę 68 mokiniai ir 30 mokytojų iš įvairių šalies mokyklų, gimnazijų skaitė 24 įvairius pranešimus apie meno kūrinių ir kultūrinių reiškinių pažinimą, vertinimą, kritines studijas, interpretacijas, analizę. Konferencijoje kalbėta apie dailės, muzikos, šokio, fotografijos, kino, keramikos, dorinio ugdymo, teatro, literatūros, technologijų sritis.

Mokinių pranešimai buvo labai įvairūs, pradedant savo kūrybinės veiklos pristatymu, ir baigiant gilesne meno kūrinio analize, įžvalga.

Konferencijos dalyviai atskleidė gebėjimus paruošti ir pristatyti pranešimus, naudojant kompiuterines technologijas, naudotis vaizdo kamera, fotoaparatu. Konferencijos dalyvius pedagogus džiugino ir tai, kad mokiniai pristatymuose demonstravo savo vokalinius, instrumentinius, šokio, muzikos kūrimo gebėjimus.

Plenarinėje dalyje pranešimą „Mokymas ir saviraiška“ mokiniams ir mokytojams skaitė Lietuvos dailininkų sąjungos narys, Radviliškio dailės mokyklos mokytojas Ramūnas Dagys. Lektorius papasakojo klausytojams apie iššūkius, su kuriais susiduria šiuolaikinis menininkas, kūrėjas. Dailininkas paragino moksleivius mąstyti ir veikti ieškant naujų, originalių ir patrauklių saviraiškos formų ir būdų pranešant apie save supančiai aplinkai, pasauliui.

Apibendrinant konferenciją buvo pasidžiaugta, kad mokiniams ruoštis padėję mokytojai plėtoja ir palaiko naujas šiuolaikines ugdymo formas, ieško įdomių ir patrauklių darbo su ugdytiniais organizavimo būdų.

Surengtoje parodoje Šeduvos gimnazijos mokiniai ir svečiai eksponavo kūrybinius darbus, nuotraukas, paveikslus, keramikos dirbinius.

Astijus POŠKA

Šeduvos gimnazijos nuotr.

DALYVIAI: Konferencijos dalyviai nusifotografavo bendrai nuotraukai ir išsiskirstė, tikėdamiesi vėl pasimatyti konferencijoje po dviejų metų.

PRISTATYMAI: Pristatymuose apie teatro meną netrūko ir vaidybinių elementų.