Mokiniai pristatė mokomųjų bendrovių produkciją

Radviliškio r. savivaldybės nuotr.
Savo gaminius Radviliškio rajono savivaldybės darbuotojams pristatė Gražinos pagrindinės mokyklos mokiniai, įkūrę dvi mokomąsias bendroves.

Lapkričio 24 dieną Radviliškio rajono savivaldybės mažojoje salėje šurmuliavo prekybininkai – čia savo gaminius rajono vadovams ir darbuotojams pristatė Gražinos pagrindinės mokyklos mokiniai, įkūrę dvi mokomąsias bendroves.

Mokytojų Vaivos Vaičiūnienės ir Olesios Kablienės lydimi Gražinos pagrindinės mokyklos mokiniai pristatė išties unikalių savo kūrybos gaminių: rankšluosčių su išsiuvinėtais įvairiais užrašais, dėlionių iš medžio, „linksmų“ kojinių su magnetukais ir kitų gaminių.

Savivaldybės darbuotojai noriai pirko mokinių sukurtus gaminius, kurie labai tinka ir kaip kalėdinės dovanos, todėl prie pardavėjų stalo nusidriekė visa eilė pirkėjų.

Gruodžio 8 dieną mokiniai savo produkciją pristatys Lietuvos parodų centre LITEXPO, kuriame vyks kalėdinė mokomųjų mokinių bendrovių paroda „eXpo“. Čia daugiau kaip 150 didžiausių Lietuvos įmonių atstovų vertins moksleivių produktus ir įteiks vardinius apdovanojimus už inovatyviausius ir labiausiai išskirtinius sumanymus.

Nevyriausybinės organizacijos Lietuvos Junior Achievement vykdoma mokomųjų mokinių bendrovių programa suteikia mokiniams realią verslo patirtį dar mokyklos suole, kad jie iš tikrųjų galėtų patirti, ką reiškia kurti, vystyti, valdyti verslą, priimti reikšmingus sprendimus. Dirbdami mokomojoje bendrovėje mokiniai įgyja žinių, kurios gali praversti kuriant verslą ateityje: ugdo lyderio savybes ir bendradarbiavimo įgūdžius, kūrybiškumą, drąsą priimti nepatogius sprendimus.

Mokiniai įgyvendina visą verslo valdymo ciklą: įkuria įmonę, sukaupia pradinį kapitalą, planuoja, analizuoja vartotojų poreikius, kuria savo produktą bei jį parduoda, uždirba atlyginimą, išsimoka dividendus, vykdo rinkodaros kampanijas ir po mokymosi proceso įmonę uždaro.