Mokėsi matuoti kraujospūdį

Mokėsi matuoti kraujospūdį

Mokėsi matuoti kraujospūdį

Joniškio socialinių paslaugų ir užimtumo centro lankytojai mokėsi, kaip teisingai matuoti kraujospūdį.

Loreta RIPSKYTĖ

loretar@skrastas.lt

Joniškio Visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialistė Lina Rubežienė susirinkusiems priminė, kad geras kraujo spaudimas yra 120 (sistolinis) ir 80 (diastolinis). Rimto pavojaus dar nėra, jeigu jis ne didesnis negu 140/90.

Specialistė pasakojo, kad kraujo spaudimą geriausia matuoti ramybės būsenoje, kai niekas neblaško dėmesio, nekelia susierzinimo, nes susinervinus, po fizinio krūvio, išgėrus kavos, arbatos ar kitų kofeino turinčių gėrimų, kraujospūdis gali staiga padidėti. Tai pamatęs žmogus be reikalo gertų vaistų.

Pasak sveikatos stiprinimo specialistės, daug žmonių dabar turi įsigiję kraujo spaudimo matavimo aparatus. Geresni yra, kurie dedami ne ant riešo, o ant žasto. Taip pat ranka, ant kurios dedamas aparatas, turi būti tinkamoje padėtyje, šiek tiek sulenkta ir patogiai padėta ant stalo (arba sulenkta ties krūtine, jei matuojama aparatu ant riešo). Matuojant spaudimą negalima sukiotis į šalis, kalbėti.

Užsiėmimų dalyviai, atsinešę savo turimus kraujo spaudimo matavimo aparatus, praktiškai išbandė specialistės patarimus, ištaisė paprastai daromas klaidas.

Autorės nuotr.

MOKYMAS: Sveikatos stiprinimo specialistė Lina Rubežienė (dešinėje) moko, kaip teisingai matuoti kraujo spaudimą.