
Naujausios
Miestelių ir kaimų vaikai bei jaunimas šoka savo festivalyje
Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Drąsučių filiale jau antrus metus iš eilės rengiamas mažųjų miestelių ir kaimo vietovių vaikų bei jaunimo šokio festivalis „Šokis manyje“. Šis festivalis atsirado tada, kai dvi entuziastės – Drąsučių filialo kultūros renginių organizatorė Inga Jonuškienė ir jos vbadovaujami kolektyvai „Iris“, „Mokinukai“ bei ŠRSKC meno vadovė choreografė Gitana Ramanauskaitė ir jos kolektyvai „Čip čip“, P.M. subūrė mažų miestelių ir kaimo vietovių vaikų ir jaunimo šokio kolektyvus, neabejingus muzikai, šokiui ir mylinčius meną į bendrą šventę – šokio festivalį.
Šiemet šventėje dalyvavo apie 130 šokio entuziastų iš Kalvarijos (Marijampolės apskritis), Varnių (Telšių rajonas) bei Šiaulių rajono Naisių, Gruzdžių, Drąsučių ir Kuršėnų.
Šiemet festivalyje vyko įvairūs užsiėmimai ne tik vaikams, bet ir vadovams. Šokio pamokas šokėjams vedė VŠĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos šokio mokytojas metodininkas, šokių grupės „MIX-as“ vadovas Linas Laureckis ir Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos šokio mokytoja, sportinių šokių studijos „In Step“ vadovė Ingrida Levitaitė. Pranešimą „Kūrybos ir grožio paslaptis – estetika“ vadovams skaitė VŠĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos vizualinio dizaino profesijos mokytoja metodininkė Inga Viršilienė.
Šiais metais kūrybiškumas atsiskleidė ir piešinių konkurse tema „Šokis manyje“. Beatričė Každailytė, Dilanas Glazauskas, Saulė Rakauskaitė, Emilija Dubro, Simona Lebedevaitė, Kamilė Vasikonytė, Raigardas Vasikonis, Emilija Dovidaitytė, Atlanta Rusteikaitė apdovanoti specialiais komisijos įsteiktais prizais. III laipsnio diplomą laimėjo Šiaulių rajono Drąsučių mokyklos ikimokyklinės grupės ugdytinė Emilė Zmitraitė (mokyt. Lina Vaitkienė), II laipsnio diplomą pelnė Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro šiuolaikinio šokio kolektyvo P.M. narė Gabrielė Noreikaitė (vad. Gitana Ramanauskaitė), I laipsnio diplomą laimėjo Šiaulių rajono Drąsučių mokyklos 10 klasės mokinė Reda Gurnytė (mokyt. Modesta Purienė).
Visi šokių kolektyvai apdovanoti padėkomis, saldžiais prizais bei festivalio atminimo dovanėlėmis.
„Šiaulių krašto“ inf.
Organizatorių nuotr.
Šiemet šokio mažųjų miestelių ir kaimo vietovių vaikų ir jaunimo šokio festivalyje „Šokis manyje“ dalyvavo apie 130 dalyvių.