Metų kultūros darbuotoja tapo Nomeda Jokubauskienė

Vaidos SUTKIENĖS nuotr.
Metų kultūros darbuotoja išrinkta Nomeda Jokubauskienė sako, jog tai viso kolektyvo nuopelnas.
Jau ketveri metai Kelmės rajone renkami Metų kultūros darbuotojai. Šiemet Metų kultūros darbuotoja išrinkta Kelmės kultūros centro Etnokultūros ir tradicinių amatų skyriaus vedėja Nomeda Jokubauskienė.

Kursai tapo unikaliu reiškiniu

„Malonu, kad buvau įvertinta“, – „Šiaulių kraštui“ sakė Nomeda Jokubauskienė. – Bet tai ne mano vienos, viso kolektyvo nuopelnas. Todėl kiek nejauku būti vienai išgarbintai.“

Šiemet Kelmės kultūros centro Etnokultūros ir tradicinių amatų centras pripažintas geriausiuoju Žemaitijoje. Šio centro darbuotojai ir jų vadovė Nomeda Jokubauskienė kasmet rengia visoje Lietuvoje ir užsienyje žinomus Žemaičių etnomuzikavimo ir tradicinių amatų kursus.

Į juos suvažiuoja muzikuoti ir amato mokytis norinčių žmonių iš visos Lietuvos ir užsienio. Jie čia mokosi kankliuoti, groti bandonija, armonika ir kitais liaudies instrumentais, giedoti, žaisti liaudies žaidimus, šokti liaudies šokius, lipdyti ir žiesti molio dirbinius, vyti juostas, austi, gaminti kaukes, klumpes, kurti grožybes iš medžio ir akmens, siūti iš lino, pinti iš šiaudelių ir vytelių, siuvinėti, karpinių, kurti dekoracijas iš žolės ir kitokių amatų, klausosi paskaitų.

Daugelis mokytojų vietos kultūros darbuotojai, Muzikos ir teatro akademijos dėstytojai, šalies tautodailininkai. Dalyviai stengiasi pasimokyti keliose sekcijose.

Kursai vyksta kelias dienas. Po mokymų jų dalyviams rengiamos vakaronės ir kitokie užsiėmimai.

Kursai tapo unikaliu tik Kelmei būdingu reiškiniu, neturinčiu analogo visoje Lietuvoje.

Be to, Kultūros centro amatų centre amatų mokymai vyksta ir kitais metų laikais. Juose dažniausia dalyvauja vietos gyventojai, kultūros darbuotojai, pedagogai, mokiniai.

Kultūros darbuotojas renkamas ketvirtą kartą

Kaip informavo Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja Sonata Venckienė, šiemet „Metų kultūros darbuotojas“ rinktas jau ketvirtą kartą. Šiuo vardu ankstesniais metais buvo pagerbtos Kelmės kultūros centro šokių būrelių vadovė Dijana Bakšienė, Užvenčio kultūros centro šokių kolektyvų vadovė Onutė Jankauskienė, Kelmės kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Angelė Jovaišaitė.

Geriausiąjį metų kultūros darbuotoją iš pasiūlytų kandidatų išrenka komisija. Apdovanojimai, paprastai, vyksta per Kultūros darbuotojo dieną. Bet šiemet Kultūros darbuotojo diena nebuvo švenčiama dėl karantino. Todėl surengta tik palengvėjus karantino sąlygoms.

Šiemet ji vyko Kelmės krašto muziejuje. Apdovanotos ir atskiros kultūros įstaigos bei renginiai.

Mero padėka atiteko Kelmės kultūros centrui už tradicinių amatų puoselėjimą ir sklaidą. Savivaldybės administracijos direktorius Stasys Juokubauskas padėkojo Kražių M.K. Sarbievijaus kultūros centrui už aktyvią projektinę veiklą ir profesionalaus meno sklaidą.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos padėkomis apdovanotas Pakaražančio kultūros centras už etninės kultūros ir tradicijų bei papročių populiarinimą ir Kelmės Žemaitės biblioteka už etnokultūros propagavimą organizuojant Lietuvos mokinių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ rajoninį turą bei pilietines iniciatyvas per „COVID – 19“ pandemiją.

Pažymėti ir atskiri kultūros įstaigų renginiai. Už koncertą „Tau dainuoju, Lietuva“ pagerbtas Užvenčio kultūros centras. Tytuvėnų kultūros centrui padėkota už renginį „Iš mažos gilės ąžuolas išauga“.

Pagerbiant kultūros darbuotojus koncertavo Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos akordeonistų ansamblis, vadovaujamas mokytojos Vaivos Bukantienės.