Meno mokykloje nebetelpa visi norintieji

Meno mokykloje nebetelpa visi norintieji

Me­no mo­kyk­lo­je ne­be­tel­pa vi­si no­rin­tie­ji

Jo­niš­kio ra­jo­no ta­ry­ba praė­ju­sia­me po­sė­dy­je nu­ta­rė pa­di­din­ti pe­da­go­gi­nių va­lan­dų skai­čių Jo­niš­kio Al­gi­man­to Rau­do­ni­kio me­no mo­kyk­lai. Tei­gia­ma, kad mo­kyk­la ki­taip ne­be­ga­lė­jo priim­ti vi­sų no­rin­čių­jų. Ta­čiau kai ku­rie ra­jo­no Ta­ry­bos na­riai nu­ste­bo: ne­gi spe­cia­li­zuo­to­je me­nų mo­kyk­lo­je ne­bė­ra at­ran­kos, be to, juk ir bend­ro­jo la­vi­ni­mo ug­dy­mo įstai­go­se vei­kia įvai­rūs me­nų bū­re­liai.

Lo­re­ta RIPS­KY­TĖ

loretar@skrastas.lt

Ta­ry­bos na­rys pa­si­ge­do at­ran­kos

Jo­niš­kio ra­jo­no ta­ry­bai bu­vo pa­teik­tas spren­di­mo pro­jek­tas Al­gi­man­to Rau­do­ni­kio me­no mo­kyk­lai pe­da­go­gi­nių va­lan­dų skai­čių pa­di­din­ti nuo 380 iki 500. Klau­si­mą pri­sta­tęs Švie­ti­mo, kul­tū­ros ir spor­to sky­riaus ve­dė­jas Jo­nas No­vog­rec­kis tei­gė, kad toks po­rei­kis ki­lo dėl di­de­lio no­rin­čių­jų mo­ky­tis skai­čiaus.

Opo­zi­ci­jos at­sto­vas, „dar­bie­tis“ Kęs­tu­tis Ma­čiu­lis iš­reiš­kė nuo­sta­bą: nuo se­no su­si­for­ma­vo įspū­dis, kad mi­nė­to­je mo­kyk­lo­je mo­ko­si itin ga­būs vai­kai. O dai­lės, šo­kių ar ki­ti bū­re­liai pa­pras­tai vei­kia ir prie ki­tų bend­ro­jo la­vi­ni­mo mo­kyk­lų.

„Vi­si jau­čia­me pa­gar­bą Al­gi­man­to Rau­do­ni­kio me­no mo­kyk­lai, ta­čiau ko­dėl toks skirs­ty­mas: Ma­to Slan­čiaus­ko pro­gim­na­zi­jos skęs­tan­čiam kie­mui tvar­ky­ti pa­pil­do­mai 5000 eu­rų ne­duo­da­me (ta­me pa­čia­me ta­ry­bos po­sė­dy­je bu­vo pa­teik­tas mi­nė­tas siū­ly­mas, ku­ris pri­ta­ri­mo ne­su­lau­kė – aut. pa­st.)“, – sa­kė ki­ta opo­zi­ci­nės frak­ci­jos at­sto­vė, Vals­tie­čių ir ža­lių­jų są­jun­gos na­rė Ri­man­tė Mi­siū­nie­nė.

Po po­sė­džio me­rui ir ta­ry­bos na­riams opo­zi­ci­nė frak­ci­ja iš­siun­tė raš­tą, ku­ria­me pra­šo iš­siaiš­kin­ti, ar ne­bus pa­žei­džia­ma priė­mi­mo į Al­gi­man­to Rau­do­ni­kio me­no mo­kyk­lą tvar­ka, pa­gal ku­rią me­ni­nių ge­bė­ji­mų pa­tik­ri­ni­mas ir priė­mi­mas vyk­do­mas ge­gu­žės 1–15 ir rug­sė­jo 1–10 die­no­mis.

Vai­kų skirs­ty­mas – šo­ki­ruo­jan­tis da­ly­kas

Abe­jo­nių dėl pa­mo­kų skai­čiaus di­di­ni­mo tiks­lin­gu­mo iš­reiš­kė ir kai ku­rie ki­ti Ta­ry­bos na­riai. Li­be­ra­lų są­jū­džio na­rys Eu­ge­ni­jus But­kus siū­lė ge­rai pa­s­kai­čiuo­ti, nes pa­pil­domoms pa­mo­koms fi­nan­suo­ti rei­kės apie 18 tūks­tan­čių eu­rų per me­tus.

Ant­ros opo­zi­ci­nės frak­ci­jos at­sto­vė, Tė­vy­nės Sąjungos-Lietuvos krikš­čio­nių de­mok­ra­tų par­ti­jos na­rė Ri­ta Sa­mie­nė, pa­brė­žu­si, kad ge­riau, kai vai­kai lan­ko me­nus, o ne sė­di įlin­dę į kom­piu­te­rį ir te­le­fo­ną, iš­reiš­kė nuo­mo­ne, jog bū­ti­na ste­bė­ti si­tua­ci­ją, ko­dėl ap­skri­tai ma­žė­jant vai­kų ra­jo­ne pa­mo­kų skai­čius di­dė­ja.

So­cial­de­mok­ra­tas Min­dau­gas Bal­čiū­nas pa­reiš­kė, kad kai ku­rių Ta­ry­bos na­rių kal­bos, švel­niai ta­riant, ste­bi­na.

„Šo­ki­ruo­jan­tis da­ly­kas – skirs­ty­ti vai­kus į ga­bius ir ne­ga­bius. Gal su­kvies­ki­me ta­da vai­kų, ku­riems mo­kyk­lo­je pri­trū­ko vie­tos ir jie ne­bu­vo priim­ti, tė­ve­lius, ir pa­dis­ku­tuo­ki­me“, – siū­lė M. Bal­čiū­nas.

Į šias min­tis bu­vo at­si­žvelg­ta ir Ta­ry­ba bal­sa­vo, kad Al­gi­man­to Rau­do­ni­kio me­no mo­kyk­lai pa­mo­kų skai­čius bū­tų pa­di­din­tas nuo 380 iki 500.

Ne­ga­lė­jo priim­ti 40 vai­kų

Jo­niš­kio Al­gi­man­to Rau­do­ni­kio me­no mo­kyk­los di­rek­to­rius Vi­to­lis Žu­kas „Kraš­to ži­nioms“ paaiš­ki­no, kad vai­kų ant­plū­dį mo­kyk­la pa­ju­to nuo praė­ju­sių moks­lo me­tų pra­dė­ju­si mo­ky­ti ir vai­kų lopšelių–darželių auk­lė­ti­nius. Pir­mai­siais me­tais su­si­da­rė trys dai­lės, cho­reog­ra­fi­jos ir mu­zi­kos gru­pės – iki 60 vai­kų. Ta­čiau šiais moks­lo me­tais no­rin­čių­jų lan­ky­ti me­no kryp­ties mo­kyk­lą at­si­ra­do dvi­gu­bai dau­giau, tai yra, ge­ro­kai dau­giau nei 100 ir vi­sų vai­kų bei jų tė­ve­lių po­rei­kių ten­kin­ti ta­po ne­beį­ma­no­ma.

„Kiek kal­bė­jau su dės­tan­čiais mo­ky­to­jais, vai­kų, ku­rių šie­met ne­be­ga­lė­jo­me priim­ti, bu­vo apie 40, tik ne vi­sų jų tė­ve­liai bu­vo pa­ra­šę pra­šy­mus. Ne­ten­kin­tų pra­šy­mų tu­rė­jo­me apie 20. Aš pa­ts ne­tgi so­cia­li­nia­me tink­le pa­skel­biau, kad ban­dy­si­me dė­ti vi­sas pa­stan­gas, kad si­tua­ci­ją pa­keis­tu­me“, – sa­kė di­rek­to­rius.

V. Žu­kas taip pat pa­ste­bė­jo, kad mo­ki­nių me­ni­nių ge­bė­ji­mų pa­tik­ri­ni­mas vyks­ta, bet tik nuo pra­di­nių kla­sių, o tik­rin­ti, ar vai­kas ge­ba pui­kiai dai­nuo­ti ar pieš­ti, kai jam vos 4–6 me­tai, per anks­ti.

„Rei­kia blai­viai mąs­ty­ti, taip nie­kas ne­da­ro. Būn­a, kad to­kio am­žiaus vai­kas dvie­jų na­tų ne­pa­niū­niuo­ja, o po po­ros mė­ne­sių jau gra­žiai dai­nuo­ja“, – ar­gu­men­ta­vo V. Žu­kas.

Au­to­rės nuo­tr.

Al­gi­man­to Rau­do­ni­kio me­no mo­kyk­la šie­met su­lau­kė tiek no­rin­čių­jų mo­ky­tis, kad ne­priim­ta net apie 40 vai­kų.