Meistriškumo laboratorija pas tautodailininką Eugenijų Arbušauską

VB nuotr.
Tautodailininkas ir Šiaulėnų krašto muziejaus vadovas Eugenijus Arbušauskas lankytojus supažindino su savo medžio skulptūromis.

Rugsėjo 14 dieną Šiaulėnų krašto muziejuje (Radviliškio r.) vyko susitikimas su tautodailininku ir muziejaus vadovu Eugenijumi Arbušausku. Jis susirinkusiems papasakojo apie muziejaus eksponatus, pristatė savo pamėgtą amatą – drožybą, atskleidė įdomių faktų apie Šiaulėnų krašto istoriją.

Renginio dalyvius E. Arbušauskas pasitiko persirengęs Užgavėnių kaukės Onutės personažu, grodamas akordeonu ir dainuodamas liaudiškas dainas, taip tautodailininkas savo vadovaujamame muziejuje sutinka kone kiekvieną svečią. Specialiai Europos paveldo dienoms E. Arbušauskas parengė edukaciją – dalyviai galėjo savo rankose palaikyti medinio šaukšto ruošinį ir išmėginti drožėjo amatą. Kartu edukacijoje dalyvavo ir tautodailininko žmona Birutė Arbušauskienė, jos karpiniai puošia Šiaulėnų krašto muziejų.

Tądien renginio dalyviai grožėjosi muziejuje esančia nauja kraštietės Ados Aliejūnaitės paroda „Lietuvos dvarai“, apžiūrėjo Užgavėnių kaukių ir įvairių medinių skulptūrų bei kitų drožinių ekspoziciją, saugomas fotografijas, kitus muziejaus eksponatus.

Drožti E. Arbušauskas pradėjo dar vaikystėje, po to ši veikla kiek užsimiršo ir vėl kurti medžio skulptūrėles jis ėmėsi aktyviai dalyvaudamas folkloro ansamblio „Aidija“ veikloje.

Dabar šio tautodailininko medinių kaukių ir kitų darbų galima rasti įvairiuose muziejuose, jos saugomos asmeninėse kolekcijose. Daugelis šį menininką identifikuoja kaip originalių Užgavėnių kaukių kūrėją.

Edukacijos metu tautodailininkas pristatė 2003 metais savo rankomis sukurtą ir dabar muziejuje saugomą knygą, kurioje pasirašė visi Užgavėnių šventės dalyviai su prašymu persirengėlių dieną paskelbti nedarbo diena.

Susitikimo pabaigoje E. Arbušauskas visus pakvietė į kiemą drauge pagroti liaudiškais muzikos instrumentais.