Medikų pasiaukojimas išgelbėjo gyvybę

Akmenės GMPC nuotr.
Akmenės rajono greitosios medicinos pagalbos centro vadovas Justinas Stašys už puikiai atliktą darbą ir pilietinę pareigą padėkojo paramedikui Augustui Pralgauskui ir visai medikų komandai.

Operatyvi Akmenės rajono greitosios medicinos pagalbos paramediko Augusto Pralgausko ir visos komandos pagalba žaisliuku užspringusiam dvejų metų berniukui – kalėdinis stebuklas, dar kartą suteikęs mažam vaikui gyvenimą.

Užspringus dvimečiam, artimiausios medikų brigados buvo už 11 minučių, dar viena už 21 minutės kelio – oro sąlygos sudėtingos, dingo savisauga, greitis nežmoniškas, bet veiksmų reikėjo imtis nedelsiant.

Akmenės rajono greitosios medicinos pagalbos centro vadovui paskambinus įstaigos paramedikui Augustui Pralgauskui, jis ne darbo metu, nuosavu transportu žaibiškai atsidūrė įvykio vietoje ir vaikui suteikė pagalbą, išvalė kvėpavimo takus ir sulaukė skubiosios medicinos pagalbos specialistės Gintarės Pralgauskienės, ji taip pat ne darbo metu, paskambinus vadovui, nedvejodama išskubėjo į pagalbą ir vietoje buvo, kol atvyko du medikų ekipažai.

„Labai didžiuojamės 0202 brigada, skubiosios medicinos pagalbos specialiste Daiva Leviniene ir paramediku Virginijumi Mockumi už specializuotą pagalbos teikimą. Ypatingą padėką išreiškiame Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stoties dispečerei Žydrūnei Bajorinaitei už nepriekaištingą, net 11 minučių trukmės pagalbos teikimą telefonu. Dispečerė ne tik davė tikslius nurodymus, viso pokalbio metu profesionaliai ramino artimuosius, stebėjo lekiančias greitosios medicinos pagalbos brigadas, informavo, kad jos jau netrukus atvyks, ir tik joms atvykus perleido pagalbos teikimą medikams“, – rašoma Akmenės rajono greitosios medicinos pagalbos centro socialinio tinklo paskyroje.