Mato Slančiausko progimnazijos erdves papuošė gatvės menas

Loretos RIPSKYTĖS nuo­tr.
Mato Slančiausko progimnazijos direktorė Ligita Eitkevičienė pasakoja apie gražią gatvės meno temos idėją
Geri sumanymai virsta gražiais darbais. Tokiu pavyzdžiu šįkart tapo Mato Slančiausko progimnazija, suvienijusi jėgas su neformalia jaunimo grupe, vadovaujama Neritos Martinaitienės, ir per projektą, kuriam finansavimas atkeliavo iš dviejų šaltinių, gatvės meno piešiniais papuošusi mokyklos ūkio pastatų sienas, taip pagyvindama ir pagražindama aplinką. O piešinių idėja graži, šviesi, ji kalba apie šeimą, taiką, bendrystę.

Taika, vienybė, laiminga vaikystė

Mato Slančiausko progimnazijos ūkio pastatus papuošė piešiniai, kuriuos, pagal pasiūlytas mokyklos bendruomenės idėjas sukūrė žinomas gatvės meno atstovas Tadas Šimkus, pats apie šį darbą sakęs, kad viena iš sienų tapybos idėjų progimnazijoje buvo parodyti jaunimui, jog gatvės menas gali būti pozityvus, įkvepiantis, vienijantis, tad „pasirinkitas sienų piešinys, atspindintis taiką, vienybę, laimingą vaikystę, šeimą, kalba apie šių dienų aktualijas, apie troškimą ir raginimą gyventi bendrystėje bei darnoje tiek pačioje visuomenėje, tiek su gamta, aplinka, augalais“.

„Mūsų ūkio pastatai nekaip atrodė. Buvo jie visaip apipaišyti, aprašinėti, dėl sienų gadinimo teko kreiptis ir į policiją, aiškinantis, kas taip pasielgė. O juk prie progimnazijos kuriama jauki aplinka: parkas, iš bendruomenių iniciatyvų buvo pastatyti lauko treniruokliai, bus ir daugiau įrengta įvairių patrauklių zonų, tad norėjosi tuos pastatus atnaujinti. Iniciatyvą parodė jaunimo grupė, kuriai vadovauja Nerita Martinaitienė. Tačiau būdami neformalia organizacija jie negalėjo keiptis į fondus su projektu, prašydami finansavimo. Tad mes, progimnazija, tapome tarsi jų globėjais ir nuo mokyklos teikėme paraišką Erasmus+ jaunimo srities ir Europos solidarumo korpusui, iš kur gavome finansavimą, taip pat antrą paramos šaltinį mums suteikė Joniškio rajono savivaldybė. Taip turėjome galimybę savo sumanymą išplėtoti ir papuošti ne vieną numatytą ūkio pastato sieną, bet beveik visas“, – „Sidabrei“ pasakojo Mato Slančiausko progimnazijos direktorė Ligita Eitkevičienė.

Dovana miesto šventei

Gatvės meno pristatyme, kuris įvyko birželio 18 dieną, dalyvavęs meras Vitalijus Gailius dėkojo inicatoriams už tokią gerą dovaną Joniškio miesto šventės, kuri kaip tik antradienį prasidėjo, proga. Jis taip pat paminėjo, kad progimnazija bus renovuojama pagal energetinio efektyvumo projektą. O po Žagarės stadiono projekto, kuriam jau skirtas finansavimas, savo eilės jau lauks ir Mato Slančiausko progimnazijos stadionas.

Progimnazijos direktorė Ligita Eitkevičienė dovanėles skyrė mamoms, mokyklos bendruomenės nariams, kurie aktyviai įsijungė, siūlydami idėjas gatvės meno piešiniams.

Buvo įvairių veiklų

Pasak Neritos Martinaitienės, pagal projektą ne tik piešiniais papuošti progimnazijos ūkio pastatai, bet atlikta nemažai kitų veiklų. Dalį jų išvardino neformalios jaunimo grupės narys, savanoris Donatas Lukošius: buvo mokomasi lieti žvakes, todėl dalis jų uždegtos ir gatvės meno pristatymo dieną, solidariai pagerbiant tylos minute žuvusius kare Ukrainoje, grupė taip pat mokėsi kepti šakočius Stupurų kaimo bendruomenėje ir kt.

„Buvome išvykę į Marijampolę, kur mus sužavėjo gatvės meno darbai, puošiantys pastatus. Tada pagalvojome, kad labai gera idėja Joniškiui“, sakė mokytoja ir neformalios jaunimo grupės vadovė Nerita Martinaitienė.