Lopšelinukų tėvai: Gal vaikus prižiūrės Tarybos nariai?

Lopšelinukų tėvai: Gal vaikus prižiūrės Tarybos nariai?

TE­MĄ SIŪ­LO SKAI­TY­TO­JAI

Lop­še­li­nu­kų tė­vai: Gal vai­kus pri­žiū­rės Ta­ry­bos na­riai?

Ne pir­mi me­tai, kai Sa­vi­val­dy­bė, tau­py­da­ma lė­šas, va­sa­ros ato­sto­gų me­tu vie­nus dar­že­lius už­da­ro, o nea­tos­to­gau­jan­čių tė­ve­lių ma­žy­lius nu­krei­pia į pa­lik­tus dirb­ti dar­že­lius. Šią va­sa­rą iš­ki­lo pro­ble­ma – dve­jų–tre­jų me­tų dar­že­li­nu­kams pri­trū­ko vie­tų. Gal to­kius spren­di­mus prii­man­tys Ta­ry­bos na­riai pa­tys mū­sų vai­kus pri­žiū­rės?

Ja­ni­na VAN­SAUS­KIE­NĖ

pakruojis@skrastas.lt

Lop­še­li­nu­kams pri­trū­ko vie­tų

Į re­dak­ci­ją krei­pė­si pa­kruo­jie­tė, ku­rios at­ža­la lop­še­li­nu­kų gru­pę lan­kė „Sau­lu­tės“ dar­že­ly­je.

Nuo lie­pos pir­mo­sios šis dar­že­lis už­da­ro­mas, jį lan­kiu­sių­jų vai­kų tė­vams pa­siū­ly­ta at­ža­las ves­ti į „Sau­lu­tės“ dar­že­lį ar­ba ne­vals­ty­bi­nį ka­ta­li­kų dar­že­lį „Var­pe­lis“.

Ta­čiau ir vie­na­me, ir ki­ta­me dar­že­ly­je to­kio am­žiaus vai­kų gru­pė­se lais­vų vie­tų ne­bė­ra. Kam pa­lik­ti sau­go­ti vai­ką, jei tė­vai lie­pą ne­ga­li ato­sto­gau­ti – ne vie­nos jau­nos šei­mos rū­pes­tis.

Laik­raš­čio skai­ty­to­ja pik­ti­no­si, kad po­li­ti­kai to­kį spren­di­mą priė­mė neį­si­gi­li­nę, ko­kios ga­li­my­bės dar­že­liuo­se priim­ti šie­me­ti­nį vai­kų skai­čių.

„Gal to­kius spren­di­mus prii­man­tys Ta­ry­bos na­riai pa­tys mū­sų vai­kus pri­žiū­rės? – pik­ti­no­si į re­dak­ci­ją už­su­ku­si ma­ža­me­čio ma­ma. – Gal ir pik­tai nu­skam­bės, bet ma­no šei­ma jo­kio pa­si­rin­ki­mo ato­sto­goms va­sa­rą ne­tu­ri.“

Vai­kai pa­ti­ria stre­są

Lop­še­lio-dar­že­lio „Sau­lu­tė“ di­rek­to­rė Zi­na Ra­de­vič sa­ko, kad šiuo me­tu ga­li priim­ti vai­kus tik ne pa­ties ma­žiau­sio­ am­žiaus – dve­jų–tre­jų me­tų lop­še­li­nu­kų gru­pė jau pil­na. To­kia si­tua­ci­ja dėl to, kad tė­vai, skir­tin­gai kaip anks­tes­nė­mis va­sa­ro­mis, šiuo me­tu ne­pa­siė­mė vai­kų ato­sto­goms.

Pa­sak Z. Ra­de­vič, leng­ves­nė si­tua­ci­ja dėl vy­res­nio am­žiaus dar­že­li­nu­kų. Tė­vai juos va­sa­ros mė­ne­siui iš­ve­ža pas se­ne­lius ar pa­lie­ka su vy­res­niais šei­mos vai­kais, nes jų prie­žiū­ra yra pa­pras­tes­nė nei pa­čių ma­žiau­sių­jų.

„Keis­da­mi dar­že­lį vai­kai pa­ti­ria stre­są, ypač ma­žiu­kai, – pa­žymi di­rek­to­rė. – O ir mū­sų dar­že­lio vai­kai tu­ri tai­ky­tis prie nau­jo­kų. Mū­siš­kiams bu­vo įpras­ta į dar­že­lį at­si­vež­ti dvi­ra­tu­kus ar pa­spir­tu­kus, ta­čiau, bai­min­da­mie­si su­si­ža­lo­ji­mų, da­bar pa­pra­šė­me šiuos žais­lus pa­lik­ti na­muo­se.“

Ka­ta­li­kų dar­že­lio „Var­pe­lis“ di­rek­to­rė Re­gi­na Al­bri­kie­nė tei­gia, jog ir jos va­do­vau­ja­ma­me dar­že­ly­je lais­vų vie­tų pa­čių ma­žiau­sių­jų gru­pė­je ne­bė­ra. Di­rek­to­rė sako, kad to­kia si­tua­ci­ja su­si­da­rė tik šie­met, ta­čiau ko­dėl va­sa­ros me­tu pa­kruo­jie­čiai ne­pa­sii­ma vai­kų ato­sto­gų, nie­kas prie­žas­čių neieš­ko­jo.

Ne­pai­so­ma vai­ko ge­ro­vės

„Sau­lu­tės“ di­rek­to­rė Z. Ra­de­vič pa­žymi, kad dėl dir­žų ver­ži­mo­si va­jaus bei tau­py­mo ken­čia ir vai­kai. Di­rek­to­rė pa­pa­sa­ko­jo is­to­ri­ją, su­krė­tu­sią dar­že­lio dar­buo­to­jus.

„Vai­kas ne­ti­kė­tai su­karš­čia­vo. Tu­rė­da­mi tė­vų te­le­fo­nus sku­bė­jo­me pra­neš­ti apie vai­ką iš­ti­ku­sią bė­dą. Ta­čiau nė vie­no jų te­le­fo­nas neat­si­lie­pė. Ži­no­da­mi, kad ma­ma dir­ba vie­na­me iš pre­ky­bos tink­lų, nu­vy­ko­me pas ją. Ta­čiau ji, ne­ga­lė­da­ma tu­rė­ti te­le­fo­no ka­so­je, ne­ga­lė­jo iš jos ir išei­ti. Jai darb­da­vys ne­lei­do sku­bė­ti pas stai­ga su­ne­ga­la­vu­sį vai­ką.

Ži­no­ma, mes ma­žy­lį nu­ve­žė­me į li­go­ni­nę, ta­čiau me­di­kai, su­tei­kę pir­mą pa­gal­bą, su mu­mis ne­si­šne­kė­jo – mes ne tė­vai ir ne se­ne­liai. Te­ko ieš­ko­ti ar­ti­mų­jų, kad jie to­liau pa­si­rū­pin­tų karš­čiuo­jan­čiu ma­žy­liu“, – kaip dėl tau­pu­mo ne­be­pai­so­ma vai­ko ge­ro­vės pa­sa­ko­jo il­ga­me­tė dar­že­lio va­do­vė.

Kal­bin­tos lop­še­liuo­se ir dar­že­liuo­se dir­ban­čios mo­te­rys sa­ko, kad nors joms pa­ti­kė­tais vai­kais rū­pi­na­si kaip sa­vais, ta­čiau bu­vi­mo su tė­vais ma­žy­liui nie­kas ne­ga­li pa­keis­ti, juo­lab iš­ti­kus jį ko­kiai bė­dai ar su­ne­ga­la­vus.

Au­to­rės nuo­tr.

VA­SA­RA: Re­gi­nos Alb­ri­kie­nės tei­gi­mu, šie­met pir­ma va­sa­ra po dau­ge­lio, kai lop­še­li­nu­kams ato­sto­gų me­tu dar­že­liuo­se trūks­ta vie­tų.

MA­ŽIAU­SIE­JI: Zi­na Ra­de­vič sa­ko, jog ato­sto­gau­jant vie­nam mies­to dar­že­liui, „Sau­lu­tė­je“ dve­jų tri­jų me­tų vai­ku­čių gru­pė­je lais­vų vie­tų ne­bė­ra.