Linkuvai – knyga ir paminklas

Linkuvai – knyga ir paminklas

Lin­ku­vai – kny­ga ir pamink­las

Lin­ku­vos mies­tas tu­ri du nau­jus ak­cen­tus – mies­to mo­nog­ra­fi­ją „Lin­ku­va“, ku­ri kraš­tie­čiams bu­vo pri­sta­ty­ta per mies­to šven­tę. Mies­te­lį pa­puo­šė ir pa­mink­las „Lin­ku­vai ir lin­ku­viams“.

Lai­ma AGA­NAUS­KIE­NĖ

alaima@skrastas.lt

Mo­nog­ra­fi­ja ir pa­mink­las

Tra­di­ci­nė­je Lin­ku­vos mies­to šven­tė­je, be įvai­riau­sių pra­mo­gų ir re­gi­nių, lin­ku­viš­kiams bu­vo pri­sta­ty­ta ir mo­nog­ra­fi­ja apie mies­tą ir jo žmo­nes. Mo­nog­ra­fi­jos su­da­ry­to­jas – kraš­to­ty­ri­nin­kas Vy­tau­tas Didž­pet­ris.

Šven­tė­je ati­deng­tas Lin­ku­vos mies­to Vie­ny­bės aikš­tės pa­mink­las „Lin­ku­vai ir lin­ku­viams“, skir­tas mies­to 500 me­tų su­kak­čiai pažymėti (pro­jek­to au­to­riai – skulp­to­rius Al­gir­das Bo­sas ir ar­chi­tek­tas Liu­ci­jus Drin­ge­lis). Pag­rin­di­nė pa­mink­lo idė­ja – at­spin­dė­ti Lin­ku­vos mies­to ir jo bend­ruo­me­nės vys­ty­mo­si is­to­ri­nę rai­dą bei svar­biau­sius jos bruo­žus.

Pa­mink­lą pa­šven­ti­no Šiau­lių vys­ku­pas Eu­ge­ni­jus Bar­tu­lis.

Pa­sak se­niū­ni­jos se­niū­nės Gi­ta­nos Pa­šiš­ke­vi­čie­nės, šį pa­mink­lą su­ma­ny­ta pa­sta­ty­ti dar prieš Lin­ku­vos mies­to 500-ąjį ju­bi­lie­jų, ku­rį lin­ku­viš­kiai pa­mi­nė­jo 2000-ai­siais.

Tuo­met bu­vo pa­sta­ty­tas lai­ki­nas pa­mink­li­nis ak­muo ir tik po 18 me­tų Vie­ny­bės aikš­tę pa­puo­šė tik­ra­sis pa­mink­las.

Anot se­niū­nės, toks il­gas pa­mink­lo at­si­ra­di­mo ke­lias bu­vo nuei­tas iš da­lies dėl lė­šų – li­tais ap­skai­čiuo­ta pa­mink­lo kai­na su­da­rė apie 150 tūks­tan­čių li­tų. Da­lis lė­šų pa­mink­lo sta­ty­boms skir­ta iš Pak­ruo­jo ra­jo­no biu­dže­to, o di­džią­ją da­lį su­da­rė rė­mė­jų lė­šos.

„Ne­bu­vo leng­va to­kiam ne­di­de­liam mies­te­liui su­rink­ti to­kią mums ne­men­ką su­mą. Džiau­gia­mės, kad tai pa­vy­ko ir da­bar aikš­tę puo­šia šis gar­bin­gą ju­bi­lie­jų ak­cen­tuo­sian­tis kū­ri­nys“, – sa­kė G. Pa­šiš­ke­vi­čie­nė.

Mies­tas šven­tė

Mies­to šven­tė­je bu­vo ga­li­ma pa­si­krau­ti ir ki­to­kio dva­si­nio pe­no – čia vei­kė fo­tog­ra­fės mė­gė­jos Ri­mos Brik­šai­tės pa­ro­da „Tarp ei­lu­čių“, skir­ta kraš­tie­čiui Vai­do­tui Spu­dui at­min­ti.

Lin­ku­vos kul­tū­ros cent­re ati­da­ry­ta Pak­ruo­jo kul­tū­ros cent­ro suau­gu­sių­jų dai­lės stu­di­jos lan­ky­to­jų (va­do­vė Lai­ma Ve­lič­kie­nė) pa­ro­da „Pie­ne, pie­ne – nuo­sta­bi gė­le­le“.

Vi­sų tri­jų šven­tės die­nų me­tu vy­ko sak­ra­li­nės mu­zi­kos ir me­no sa­vi­veik­los ko­lek­ty­vų kon­cer­tai.

Šven­tė­je ga­lė­jo pa­si­reikš­ti ir spor­to aist­ruo­liai – jie jė­gas ga­lė­jo iš­mė­gin­ti krep­ši­nio, tink­li­nio, sta­lo te­ni­so, fut­bo­lo var­žy­bo­se. Su­reng­tas ir žir­gų kon­kū­ras.

Be dė­me­sio ne­li­ko ir žve­jai – jiems su­reng­tos žve­jy­bos var­žy­bos – žve­jai mė­gė­jai lai­mę mė­gi­no prie Dva­riu­kų už­tvan­kos, o va­ka­re Lin­ku­vos cent­re Žei­me­lio žve­jų klu­bas „Berž­ta­lis“ vi­sus vai­ši­no iš lai­mi­kio iš­vir­ta žu­vie­ne.

Prie Lin­ku­vos kul­tū­ros cent­ro vei­kė Lin­ku­vos šei­mų klu­bo kie­me­lis. Tra­di­ciš­kai šur­mu­lia­vo ir mu­gė, ku­rioje bu­vo ga­li­ma įsi­gy­ti su­ve­ny­rų, įvai­rių ska­nu­my­nų.

Šven­tės me­tu įteik­ti ap­do­va­no­ji­mai Šimt­me­čio vai­kams – vi­siems šie­met gi­mu­siems ma­žy­liams. Ap­do­va­no­ji­mai įteik­ti ir Lin­ku­vos kul­tū­ros cent­ro di­rek­to­riui Met­har­dui Zu­bui, Ma­ri­jai Ka­ci­le­vi­čiū­tei, Emi­li­jai Pu­ke­vi­čiū­tei, Ind­rės Alek­na­vi­čiū­tės šei­mai.

Lin­ku­vos se­niū­ni­jos pa­dė­ka įteik­ta Ie­vai, Bro­ny­tei ir Sta­siui Kur­miams, Sei­mo na­rio Arū­no Gu­mu­liaus­ko pa­dė­kos – Ka­zi­mie­rai Ba­ce­vi­čie­nei, Vla­dis­lo­vui Ku­bi­lic­kui ir Val­dui Vai­ce­kaus­kui.

Vid­man­to PĖ­ŽE­LIO nuo­tr.

Lin­ku­vą pa­puo­šė nau­jas me­ni­nis ak­cen­tas – pa­mink­las „Lin­ku­vai ir lin­ku­viams“.