Linkavičiuose – sumaištis dėl gyvenvietės šildymo

Linkavičiuose – sumaištis dėl gyvenvietės šildymo

Linkavičiuose – sumaištis dėl gyvenvietės šildymo

Darniai ir ramiai gyvenę Linkavičių kaimo žmonės pastarosiomis dienomis prarado ramybę – valstybės išlaikomi Socialinės globos namai atsisako šildyti daugiabučius. Gyventojams gresia šilumos kainų šuolis, o rajono merė vis dar pilsto vandenėlį.

Janina VANSAUSKIENĖ

pakruojis@skrastas.lt

Priminė Savivaldybės pareigas

Trečiadienio popietę Linkavičių kaimo daugiabučių gyventojai rinkosi spręsti kaip teks nuo ateinančių metų spalio šildytis būstus.

Toks klausimas iškilo po to kai gyvenvietei centralizuotą šilumą tiekusių Linkuvos socialinės globos namų direktorius Saulius Žaromskis išsiuntinėjo gyventojams pranešimus apie artėjančias šilumos ūkio permainas.

Į susitikimą su gyventojais atvykęs Socialinės globos įstaigų administravimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovas Eugenijus Šuliokas gyventojus patikino, kad tokios permainos neišvengiamos – socialinės globos įstaigos lėšos turi būti naudojamos pagal paskirtį, jomis negali būti finansuojamas gyvenvietės šilumos ūkis.

Linkavičių gyvenvietės daugiabučiai jau beveik keturiasdešimt metų yra šildomi iš katilinės, priklausančios čia esantiems Linkuvos socialinės globos namams. Šiai įstaigai priklauso ir visi gyvenvietės šilumos tinklai.

Atsisakyti įstaigos veikloje nenumatytų šilumos tiekimo paslaugų imtasi vykdant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teisės aktų reikalavimus.

„Komunalinių paslaugų tiekimas gyvenvietės žmonėms – savivaldybės reikalas. Todėl savivaldybė privalo pasirūpinti savo gyventojais, spręsti kaip bus šildomi daugiabučiai“, – „Pakruojo kraštui“ sakė E.Šuliokas, pabrėždamas, kad tiekiant gyvenvietei šilumą įstaigos biudžeto pinigai buvo naudojami ne pagal paskirtį.

Valdžia apipylė pažadais

Į susitikimą su Linkavičių gyventojais atvykę rajono valdžios atstovai negailėjo pažadų. Jais bandyta nuraminti žmones – juk dar vieną kūrenimo sezoną niekas nesikeis.

Kartu su savivaldybininkais atvykusi naujai išrinkat merė Asta Jasiūnienė, nors ir keletą metų dirbusi Savivaldybės administracijos direktore, kalbėjo abstrakčiai ir jokių konkrečių skaičių žmonėms nepateikė.

„Tikėjomės konkretumo, bet niekas nepateikė jokios strategijos, skaičiavimų kaip šilumos kainos keistųsi renkantis vieną ar kitą šildymosi būdą“, – nusivylęs susitikimu sakė buvęs ilgametis globos įstaigos Linkavičiuose buhalteris Kęstutis Kundrotas.

Žmonės po susitikimo su rajono valdininkais liko dar labiau pasimetę. Jei visą šilumos ūkį perims savivaldybė, šiluma ženkliai brangs, o jei kiekvienas statysis krosnį ir kaminą – išpuoselėta gyvenvietės aplinka bus apstatyta pašiūrėmis malkoms, o apie trys dešimtys kaminų vos ne vienas prie kito terš orą.

Valdžia siūlė ir kitą išeitį – perdavus visą gyvenvietės šilumos ūkį savivaldybės įmonei „Pakruojo šiluma“, statyti atskirą konteinerinę katilinę. Tuomet aplinkos tarša būsianti mažesnė, bet šilumos kainos – kaip ir nustatytosios visame rajone. Jos šalyje laikomos vienos didžiausių.

VANDENĖLIS: Asta Jasiūnienė, rajono merė, pagarsėjusi pažeidimais reformuojant Linkuvos gimnazijos šilumos ūkį, susirinkusiems žmonėms nepateikė jokių konkrečių skaičių, pilstė vandenėlį.