
Naujausios
Ligotiems pakruojiečiams – integrali pagalba
Šį pavasarį Pakruojo rajone pradėjo veikti integralios pagalbos į namus sistema. Mobili jos teikėjų komanda jau vyksta keturiais pirmaisiais adresais. Pagalbos ir slaugos poreikis Pakruojyje – didelis, patekti į dvejus rajone veikiančius senjorų namus laukiama eilėse.
Janina ŠAPARNIENĖ
janina@skrastas.lt
Integralios pagalbos sistema Pakruojo rajone pradėjo veikti maždaug prieš mėnesį, nors Europos fondų finansavimas jai (156 tūkstančiai eurų) laimėtas dar pernai rudenį. Sistemos veiklą koordinuojanti Pakruojo nestacionarių socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja Rima Diliūnienė sakė, jog užtruko formalumų tvarkymas, gaunant darbui reikalingas licencijas.
„Paslaugas namuose šiuo metu teikiame trims garbingo amžiaus moterims Pakruojyje ir vienam rozalimiečiui senjorui. Dirba septynių žmonių komanda – bendruomenės slaugytoja, slaugytojos bei socialinės darbuotojos padėjėjos, masažuotojas. Pirmieji klientai nei jų artimieji paslaugų teikėjams kol kas pretenzijų neturi. Veiklai įsisiūbavus, įdarbinsime dar penkis žmones. Paslaugas namuose numatyta teikti dviems dešimtims senyvo amžiaus rajono gyventojų ar suaugusių neįgaliųjų, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis“, – informavo R. Diliūnienė.
Paslaugos, kol jas finansuoja ES fondai, teikiamos nemokamai.
Pakruojo Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Daiva Rutkevičienė informavo, kad paslaugų senyviems žmonėms poreikis ypač išryškėjo pastaraisiais metais – jauni žmonės emigruoja, o jų vyresnio amžiaus artimieji lieka vieni.
Šiuo metu pagalba į namus teikiama pusantro šimto rajono gyventojų, ją teikiančios aštuoniolika darbuotojų savo klientus aplanko kas keletą dienų – padeda buityje, nuperka maisto.
Manyta, kad pagalbos paslaugų poreikis bus patenkintas, įkūrus dvidešimties vietų senjorų namus Rozalime. Bet šios vietos buvo greitai užpildytos, ir jau yra susidariusios eilės garbaus amžiaus žmonių, norinčių apsigyventi tiek senjorų namuose, tiek Linkuvos socialinių paslaugų centre.
„Kol šiose įstaigose nėra vietų – nebegalintiems be paramos gyventi asmenims ir padės integralios pagalbos teikėjai. Kartu jie suteiks galimybę ramiai dirbti neįgaliuosius namuose slaugantiems žmonėms. Juk ne paslaptis, kad tokiais atvejais ligoniai namuose po kelias valandas paliekami vieni. O dirbantys artimieji – nuolat įsitempę, besirūpinantys ne tik savo pareigomis, bet per pietų pertraukas lekiantys namo pasirūpinti slaugomaisiais“, – sakė D. Rutkevičienė.
Integralios pagalbos namuose sistema kitose šalies savivaldybėse jau veikia keletą metų.
Autorės nuotr.
Ką tik pradėjusią rajone veikti integralios pagalbos sistemą pristatė jos veiklą koordinuojanti Rima Diliūnienė.