Lenkijoje – sidabraviškių apdovanojimo kopija

Darjušo LUKAŠEVSKIO nuotr.
Lenkijoje, Kadzidlo miesto skvere, pastatyta skulptūra, identiška Sidabravo seniūnijos lenkams įteiktai Gerumo angelo statulėlei.
Lenkijoje, Kadzidlo mieste, su kuriuo draugauja Radviliškio rajono savivaldybė, iškilo angelo skulptūra. Ji – Sidabravo seniūnijos lenkams įteiktos Gerumo angelo nominacijos kopija.

Radviliškio rajono savivaldybę bei sidabraviškius nudžiugino gauta žinia apie naują skulptūrą Kadzidlo mieste. Skulptūros autorius – meistras Jozefas Baclavskis.

Skulptūra skirta Sidabravo kraštui ir atsirado naujame skvere Vyšnių gatvėje.

Ši dviejų rajonų partnerystę liudijanti skulptūra atitinka praėjusių metų pabaigoje draugams lenkams įteiktą Gerumo angelo apdovanojimą, tik yra daug kartų didesnė.

Pernai Gerumo angelo statulėlę sidabraviškiai įteikė seniūnijoje viešėjusiam Kadzidlo burmistrui Darjušui Lukaševskiui kartu su nominacija „Už pagarbą Sidabravo kraštui“.

O šių metų balandžio pabaigoje Gerumo angelas išskleidė sparnus Kadzidlo miesto Vyšnių gatvės skvere, atnaujintoje miesto erdvėje, kurioje Kadzidlo gyventojus džiugina ir nauja danga, suoliukai, treniruokliai.

„Džiaugiamės ir didžiuojamės tokia gražia partneryste. Ačiū, Kadzidlo žmonės, Jums už gražų gestą. Kai tik karantinas pasibaigs, būtinai organizuosime įvairius projektus ir kultūros, sporto sričių mainus.

Deja, šiuo metu pasaulį pristabdžiusi pandemija sustabdė ir Radviliškio rajono savivaldybės planus šiais metais suorganizuoti tarptautinį jaunimo kultūros ir sporto festivalį, į kurį planavo atvykti daug delegacijų iš Radviliškio rajono savivaldybės miestų partnerių užsienyje“, – už originaliai perteiktą užsienio partnerių idėją lenkams dėkojo Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis.

Radviliškio rajono savivaldybė ir Kadzidlo savivaldybė tarptautinio bendradarbiavimo sutartį pasirašė 2019 metų gegužės 10 dieną.

Sutartyje numatyta bendradarbiauti kultūros ir istorijos, sporto, turizmo, verslo, žemės ūkio, socialinės ir ekonominės aplinkos ir kitose aktualiose srityse.