Kuršėnų dvare – žurnalistės Vitalijos Morkūnienės kūrybos paroda

Savivaldybės nuotr.
Vitalija Morkūnienė savo kūrybos darbų parodą pristatė Kuršėnų dvare.

„Spalvotas pasimatymas“ – taip vadinasi žurnalistės, rašytojos, keliautojos, fotografės Vitalijos Morkūnienės tapybos darbų paroda. Su Vitalijos kūryba ir gebėjimu nuoširdžiai, atvirai, paprastai kalbėti apie žmogaus gyvenimo esmę, apie kiekvieno žmogaus gebėjimus, pajautimus ir talentus Kuršėnų dvaro lankytojai turi galimybę susipažinti jau nebe pirmą kartą. Tik šį kartą V. Morkūnienė savo kūrybos gerbėjus nustebino tapybos darbais.

V. Morkūnienės parodą Kuršėnų dvare pristatė jos dailės mokytojas, bičiulis, žinomas šalies akvarelininkas, dailės pedagogas Voldemaras Barakauskas. Menininkas kalbėjo apie paveikslų spalvas, motyvus, išreiškiančius žmogaus charakterį, jo mintis. Apibūdino dailės technikas, kuriomis šie paveikslai sukurti.

Apie eksponuojamus darbus kalbėjo menotyrininkė Michalina Adomavičienė. Ji teigė, kad Vitalijos kūryba yra išaugusi iš mėgėjiškų marškinėlių, yra brandi brandaus, turinčio ką pasakyti sau ir pasauliui, žmogaus meninė išraiška.

Kaip atsirado kūrėjos gyvenime dar ir dailė? V. Morkūnienė pasakojo, kad viskas jos gyvenime atsitinka su žmonėmis, apie žmones ir dėl žmonių. Visos jos knygos ir straipsniai atsirado apie paprastus – nepaprastus žmones, jų talentus, nuoširdumą ir gyvenimą. Fotografija greičiausiai atsirado iš žurnalisto profesijos ir žurnalisto žvilgsnio į pasaulį. Juodąją keramiką Vitalija buvo pamilusi ir pradėjusi kurti, kai sutiko Gruzdžiuose kūrusius keramikus Vytautą ir Reginą Mataičius. O dailė į jos gyvenimą įsišaknijusi buvo daugelį metų, kai ji rašė apybraižas apie dailininkus ir dailės gyvenimą, kai turbūt nebuvo nė vienos Šiaulių dailės parodos, kurioje ji nebūtų apsilankiusi. Tad pradėjus veikti suaugusiųjų dailės studijai Šiauliuose ji atsidūrė ten, kur ir turėjo būti.

Muzika parodą papuošė Kuršėnų meno mokyklos mokiniai bei mokytojai. Kuršėnų dvare skambėjo Šiaulių rajono Kuršėnų meno mokyklos mokinių Ugnės Kiselytės, Mykolo Vielavičiaus, Simonos Smirnovos grojami kūriniai, dalyvavo jų mokytojai Rima Ananjevienė ir Eimantas Aušbikavičius. Akompanavo koncertmeisterė Danutė Streckienė.

Su Vitalijos Morkūnienės tapybos darbų paroda „Spalvotas pasimatymas“ Kuršėnų dvare galima susipažinti iki rugsėjo 30 dienos.