Kuršėniškių kalėdiniai nameliai papuoš Prezidentūros eglę

Zigmo RIPINSKIO nuotr.
Kalėdiniai nameliai papuoš Prezidentūros eglę.
Kuršėnų dvaro rūmuose buvo susirinkusios kelios dešimtys savanorių, kurie prisijungė prie akcijos ir kūrė kalėdinius namukus Prezidentūros kalėdinei eglei. Kūrybos procese dalyvavo atstovai iš dešimties įstaigų ir institucijų – Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro, Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro, Socialinių paslaugų centro, L. Ivinskio gimnazijos, Daugėlių progimnazijos, Kuršėnų meno mokyklos ir Kūrybos namų ir kiti.

Akcija vadinasi „Jaukūs namai“ ir joje yra paslėpta mintis, jog norisi, kad namų jaukumo šiluma būtų kiekvienuose namuose. Kurti grožį aplamai yra sveikintinas dalykas, na o vaikai kada gali prisijungti prie tokių akcijų yra didelis džiaugsmas ir laimė“, – sakė Lina Šukienė, Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro kultūrinės veiklos koordinatorė.

Kūrybos procesą prižiūrėjo ir daug naudingų patarimų dalijo tradicinių amatų veiklų organizatorė Marytė Janulienė. Ji pažymėjo, jog iš Prezidentūros buvo gauta instrukcija, kokie turėtų būti nameliai. Buvo prašoma juos pagaminti iš vilnos audinio, o dekoravimas paliktas kiekvieno kūrėjo išmonei.

Per dvi valandas buvo pagaminta trisdešimt spalvingų kalėdinių namelių, na, o juos į Prezidentūrą, kaip ir pernai, pasirūpins pristatyti Šiaulių rajono savivaldybė.