Kuria kalėdinę meduolių Žagarę

Asociatyvinė nuotr.
Iš meduolinių namelių prieš šventes planuojam sukurti meduolinį Žagarės miesto maketą.
Jaunimo organizacijos „Spalvotas veidas“ patalpose Žagarėje (Joniškio rajonas) jau porą kartų susitiko entuziastės, kurios keps meduolinius namelius ir prieš didžiąsias metų šventes pastatys meduolinį Žagarės miestą, kurį galės pamatyti visi apsilankiusieji dvaro rūmuose. Šiai iniciatyvai būsimas kepėjas sukvietė idėją pasiūliusi menininkė, papuošalų kūrėja Jurga Alminaitė.

 

Jau į pirmąjį susitikimą susirinko apie dvi dešimtis dalyvių, panorusių prisijungti kuriant meduolinę Žagarę. Idėjos autorė J. Alminaitė net nesitikėjo, kad sulauks tokio palaikymo. Kepėjos aptarė, kaip toliau koordinuos darbus, pasiskirstė, kas kokį namuką keps.

„Mes turime pasiskirstę, kas keps ir lipdys meduolinį įvažiavimą parko pradžioje į Žagarę, dvarą, žirgyno pastatą, miesto aikštės aplinkinius namukus. Aš padėsiu pasidaryti pastatų trafaretus, o toliau jau viskas gana nesudėtinga. Šį sumanymą galima plėsti, todėl visada gali prisidėti ir daugiau žmonių, juk Žagarė ne tokia ir maža, turime įvairių įdomios architektūros pastatų. Specialiai sukūriau grupę feisbuke „Meduolių Žagarė“, kurioje dalinsimės mokomaisiais vaizdo įrašais, patarimais“, – pasakojo pirmą kartą Žagarėje vyksiančios tokios iniciatyvos pradininkė J. Alminaitė.

Tiesa, pačią meduolinės Žagarės idėją jau prieš porą metų pasiūlė Jurgos mama. Kadangi ji gyvena Norvegijoje, kaskart mintis buvo atidedama kitiems metams, bet šįkart moteris paragino dukrą nieko nebelaukti ir imtis organizacinio darbo. Taip J. Alminaitė pirmiausia paskelbė savo mintį feisbuke ir paklausė, ar žagariečiai palaikytų ir prisidėtų. Netrukus pasipylę palaikantys komentarai ir patiktukai paliudijo, kad verta pradėti kūrybinę idėją įgyvendinti.

„Kepti meduolius – sena mūsų šeimos tradicija. Visada Kalėdos kvepėdavo kepiniais, lipdydavome ir meduolinius namelius, o pirmais metais, kai persikėliau su šeima į Žagarę, šventėms iškepiau savo meduolinį malūną (buvęs vėjo malūnas Raktuvės gatvėje priklauso menininkės sodybai – aut. past.)“, – prisiminė iniciatyvos autorė.

Kol kas planas sumanytas toks: nuo gruodžio pradžios vyks meduolinių namelių kepimas, o iki Kalėdų numatyta pastatyti miestelį Žagarės regioninio parko direkcijoje – dvaro rūmuose, kur visi norintieji galėtų ateiti ir jį apžiūrėti. O po švenčių, jei viskas pavyks, nuo sausio 1 iki sausio 6-os dienos būtų galima tuos meduolių namukus ragauti ir vertinti, kurie labiausiai patiko, kurie skaniausi, įdomiausi. Per Tris Karalius būtų išdalinti įvairūs prizai, kuriems dar ieškoma rėmėjų. Jei kažkas gali skirti prizų, visada laukiami. Taip pat kviečiami žagariečiai ir kiti gyventojai prisidėti lempelėmis, girliandomis, kuriomis būtų galima meduolinį miestelį apšviesti.

Susijusios naujienos