
Naujausios
SKAITYTOJAI KREIPIASI
Kur pasiklydo sumokėtos baudos pinigai?
Jeigu policija paskyrė baudą ir ją sumokėjai, pasirodo, vistiek dar negali gyventi ramiai. Privalai pasitikrinti, ar pinigai tikrai pasiekė adresatą, nes po kelių mėnesių antstoliai iš tavo atlyginimo gali išieškoti jau keturgubą sumą. Taip nutiko vienai Kelmės priemiesčio gyventojai.
Regina MUSNECKIENĖ
reginamus@skrastas.lt
Dalis avanso valstybei
Į redakciją kreipėsi penkių vaikų mama V. R. Susikrimtusi moteris pasakojo, jog antstolė nuskaičiavo daugiau kaip pusę jos gauto avanso. Labai nustebo, kai vietoj 100 eurų, begavo tik trečdalį sumos.
Moteris, pasinaudodama internetine bankininkyste, patikrino savo sąskaitą, kad išsiaiškintų, kur dingo kiti pinigai. Pamatė, jog didžioji jos avanso dalis nuskaičiuota antstolių kontoros.
Iš ko moteris maitins penkis vaikus? Motina sunkiai dirba. Važinėja dirbti į Raseinius.
Paskambino atstolei paklausti, už ką jai nuskaičiuoti pinigai. Ši paaiškino, jog policija paskyrė baudą, o ji neva nesumokėjo.
Vairuodama kalbėjo telefonu
Praėjusių metų lapkričio 28 dieną V. R. policija nubaudė už tai, kad vairuodama ji kalbėjo mobiliuoju telefonu. Bauda 14 eurų. Ją sumokėti moteris privalėjo iki gruodžio 12 dienos. Gruodžio 12 -ąją ir sumokėjo „Perlo“ terminale. Į redakciją atsinešė terminalo kvitą. Pinigus pervedė į policijos nurodytą sąskaitą. Pamanė, jog ramiai sau gali gyventi toliau. Deja, ramybė truko neilgai.
Pasirodo, policija, nesulaukusi informacijos apie įmoką, praėjusių metų gruodžio 20 -ąją už tą patį nusižengimą paskyrė moteriai jau ne minimalią, o 57 eurų baudą. Nutarimą išsiuntė baudos mokėtojai. Tačiau ji buvo pakeitusi gyvenamąją vietą ir apie padidintą baudą nieko nežinojo. Mat, laiškas grįžo atgal į policijos komisariatą. O pažeidėja perduota antstoliams.
Pasiūlė ieškotis advokato
Gavusi tik dalį avanso V. R. atsiprašė iš darbo Raseiniuose ir parvyko į Kelmę aiškintis, kaip atsitiko, jog bauda iš jos išieškoma antrą kartą ir dar keturgubai didesnė.
„Perlo“ terminalo čekį, patvirtinantį, jog bauda sumokėta, pirmiausia nunešė į policijos komisariatą.
Veiklos grupės vyresnysis tyrėjas Vidas Račas moteriai paaiškino, jog gruodžio 20 -ąją, nesulaukus minimalios 14 eurų įmokos, moteriai už tą patį pažeidimą paskirta 57 eurų bauda. Tos pačios dienos 18 valandą pastebėta, jog bauda vis dėlto sumokėta. Tačiau nutarimas jau buvęs surašytas ir perduotas Mokesčių inspekcijai. Mokesčių inspekcija, nesulaukusi įmokos, apie kurią V.R. nė nenutuokė, perdavė baudą išieškoti atstoliams. Antstolė ir „pamažino“ moters avansą.
Tyrėjas pataręs aiškintis mokesčių inspekcijoje, nes ten pateko moters pinigai.
Mokesčių inspekcijos darbuotoja patvirtino, jog V.R. įmoka gauta gruodžio 13 -ąją. Kodėl policija apie tai nieko nežinojo, negalėjo pasakyti. Grąžinti pinigų negali, kol protokolą surašęs tyrėjas neatšaukė savo sprendimo.
Moteris vėl sugrįžo pas tyrėją. Šis pasiūlė ieškotis advokato ir kreiptis į teismą, kad šis panaikintų policijos komisariato sprendimą.
Advokato paslaugos moteriai kainuotų daugiau negu sumokėta baudos. Ir apskritai, kodėl būtent ji privalo įrodinėti, jog yra teisi, kai baudos pinigus paklaidino kažkas kitas?
V. R. kreipėsi ir į Kelmės rajono apylinkės teismo raštinę. Ten taip pat paaiškino, jog reikėtų kreiptis į advokatą, kuris suruoštų reikiamus dokumentus užginčyti neteisėtą baudą.
Kaltų nėra?
Tyrėjas V. Račas „Kelmės kraštui“ sakė apie situaciją nieko negalįs tvirtinti. Išieškojimais rūpinasi mokesčių inspekcija.
Valstybinėje mokesčių inspekcijoje sužinota, kad pamatęs, jog bauda sumokėta, galėjo atšaukti savo sprendimą.
Patariama žmonėms, sumokėjusiems įmokas, dar pasitikslinti, ar pinigai tikrai nukeliavo ten, kur turėjo. Esą pasitaiko klaidų, suveikia žmogiškasis faktorius.
Išeitų, jog penkių vaikų motina privalo dovanoti tuos 60 eurų arba skolintis pinigų ir kreiptis į advokatą.
Ar negalėtų prašymą, kad antroji bauda už tą patį nusižengimą būtų panaikinta, teismui parašyti pati? Prie prašymo pridėti apie įmoką liudijantį čekį ir policijos nutartį. Juk teisine prasme čia nėra nieko sudėtingo.
Kelmės rajono apylinkės teismo raštinės darbuotoja Lina Grigalaitienė paaiškino, jog teisme nėra konsultanto, kuris patartų kokių dokumentų reikia. Todėl teisėjui gali nepakakti dokumentų ir skundą jis gali atmesti. Jeigu V.R. yra nepasiturinti, galėtų prašyti nemokamos teisinės pagalbos. O jeigu dokumentus suruoš pati, jie bus priimti.
Autorės nuotr.
Penkių vaikų motina dėl kažkieno neapsižiūrėjimo turėjo sumokėti ne tik 14 eurų, bet ir dar keturgubą baudą. Už menką atlyginimą dirbančiai motinai tai didžiuliai pinigai. (klfo pinigai)