
Naujausios
Kultūrai – pusmilijonis, reikalautas bendruomenės
Praėjusią savaitę Kultūros ministerija pranešė, kad šiemet pagaliau skiria lėšų baigti Akmenės kultūros namų modernizavimą – 538 tūkstančius eurų. Dėl uždelsto finansavimo ne kartą nepasitenkinimą rajono valdžiai reiškė miesto bendruomenės aktyvistai.
Vytautas RUŠKYS
vytautas@skrastas.lt
2014 metais statybininkai perdengė įstaigos kiaurą stogą, o kitais metais pradėtas vykdyti modernizavimo projektas.
Tačiau statybininkai nutraukė darbus, kai jiems atlikti teskirta mažesnioji dalis pinigų iš numatytų 833 tūkstančių eurų.
Tad kultūros namai apie porą metų stovi pusiau skusti, pusiau lupti.
Dar veikė koncertų salė, kol statybininkai pertvarkė rūsį, kitas patalpas. Kai po visą pastatą pradėta vedžioti elektros kabelius, montuoti kanalizacijos, šildymo sistemos įrengimus – nebevyksta jokie renginiai.
Meno kolektyvų apie šimtas narių repetuoja miesto gimnazijoje, krašto muziejuje. Ten organizuoja koncertus, valstybinių švenčių minėjimus.
Dėl suprastėjusių darbo sąlygų kultūros darbuotojai mažiau beorganizuoja renginių. Dėl to nepasitenkinimą ėmė reikšti Akmenės gyventojai.
Akmeniškių interesus apsisprendė ginti vietos seniūnaičiai. Grupės jų pasirašytame kreipimesi rajono Kultūros centro, Savivaldybės administracijos vadovai raginti greičiau išspręsti finansavimo problemą.
Savivaldybės administracijos direktorės Aromedos Laucienės teigimu, darbai buvo pradėti nedelsiant, kai kultūros namų modernizavimas buvo įtrauktas į Valstybės investicijų programą. Tačiau tai negarantavo, kad Kultūros ministerija darbams operatyviai skirtų lėšų.
„Ministerija iš pradžių padarė tik menką žingsnelį – finansavo projektavimo darbus už 22 tūkstančius eurų, – sakė A. Laucienė. – Tuomet rajono Taryba nusprendė iš rajono biudžeto skirti beveik 0,2 milijono eurų. Tikėjome: jei Savivaldybė daug investavo, o tos lėšos nebus kompensuojamos iš Valstybės investicijų programos, tai Kultūros ministerija pirmumo teise skirs reikiamą sumą“.
Bet taip neįvyko 2017-aisiais.
Tačiau šiemet darbų finansavimas nebeatidėliotas.
Darbams pabaigti reikalingus pinigus ketinama įsisavinti iki metų pabaigos, tad 2019-ųjų metų sutiktuvių šventė planuojama jau pertvarkytoje kultūros namų koncertų salėje.
Autoriaus nuotr.
Akmenės kultūros namų durys ne pirmi metai lieka uždaros lankytojams.