Kruopių tvenkinyje maudytis saugu

Kruopių seniūnijos nuotr.
Tyrimai parodė, kad Kruopių tvenkinyje maudytis saugu.

Kruopių seniūnija (Akmenės r.) informavo, kad maudytis Kruopių tvenkinyje yra saugu. Pagal atliktus maudymosi vietų vandens kokybės tyrimus, Kruopių tvenkinys yra vienas švariausių Akmenės rajone.

Kruopių seniūnija taip pat inicijavo papildomus tyrimus, kuriuos atliko UAB „Akmenės vandenys“, buvo tiriami bendrieji vandens rodikliai: vandens temperatūra, kvapas, skaidrumas, spalva, amonio azotas, nitritų azotas, bendras azotas, fosfatai, chloridai, ištirpęs deguonis ir kita. Nė vienas rodiklis neviršijo nustatytų normų.

Pernai, gruodžio pabaigoje, į Kruopių tvenkinį dėl piktybinės nenustatytų asmenų veikos pateko chemikalų. Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Telšių aplinkos apsaugos skyrius atliko tyrimą ir jį nutraukė, nes nebuvo įmanoma nustatyti pažeidėjų. Liko nenustatyta, dėl kieno piktavališkumo į vandenį pateko statybose sienų šiltinimui naudojamų cheminių medžiagų. Jos padarė didelę žalą tvenkinio augmenijai ir gyvūnijai: išgaišo daug žuvies, pavasarį tvenkinyje buvo fiksuotas labai gausus dumblių kiekis, liaudiškai vadinamas „žydėjimu“.

Minėtoji cheminė medžiaga vandenyje išsiskaido per 96 valandas nuo patekimo momento, todėl jos vandenyje jau seniai nebėra. Bet prireiks nemažai laiko, kol atsikurs pažeista vandens augmenija ir gyvūnija.