
Naujausios
Krepšinio muziejų papuošė šimtmečio akcentas
Joniškio krepšinio muziejus nuo šiol išsiskirs ant sienos pritvirtintu didžiuliu stilizuotu kamuoliu su įrašytomis Lietuvos krepšinio reikšmingiausiomis pergalėmis. Penktadienį jis atidengtas dalyvaujant ne tik joniškiečiams, bet ir buvusiam Lietuvos rinktinės vyriausiajam treneriui Antanui Sireikai. Kamuolys, praėjusiais metais pritarus Joniškio rajono tarybai, buvo patvirtintas ir kaip šimtmečio simbolis rajone, nes kitokių šiai reikšmingai datai skirtų projektų neatsirado.
Loreta RIPSKYTĖ
loretar@skrastas.lt
Prieš atidengiant beveik keturių metų skersmens kamuolį su garsiausiomis Lietuvos krepšinio šimtmečio pergalėmis ir įrašu „Atkurtai Lietuvai 100“, susirinkusieji, pasipuošę trispalviais šalikais, mojuodami trispalvėmis vėliavėlėmis, sugiedojo valstybės himną. Perkirpti juostelę pakviesti rajono Savivaldybės vadovai ir 2003 metų Europos krepšinio čempionės, Lietuvos krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Antanas Sireika.
Svečias, tardamas sveikinimo žodį, ragino joniškiečius nebūti pernelyg kukliems ir didžiuotis, kad turi vienintelį Lietuvoje ir jau pasaulyje žinomą Krepšinio muziejų, kurį įsteigė visuomenininkas, Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Leonas Karaliūnas. Joniškis turi tai, ko iki šiol nesugebėjo padaryti Lietuvos krepšinio širdimi laikomas Kaunas, kur dar tik bandoma kurti panašų muziejų.
Susirinkusius sveikino ir stilizuotą kamuolį kūrę bei tvirtinę meistrai šiauliečiai Rimas Navickas ir Eduardas Kaltanas.
Dėl to, ar skirti lėšų Leono Karaliūno projektui kamuoliu su pergalių įrašais papuošti Krepšinio muziejų, rajone diskusijos vyko kelis mėnesius, jį svarsčiusi Kultūros ir meno taryba buvo atmetusi. Bet galiausiai Joniškio rajono taryba iš antro karto jam pritarė.
Iš viso Lietuvos šimtmečio idėjos projekto konkursui savivaldybė buvo numačiusi skirti 10 tūkstančių eurų, o L. Karaliūno projektui, kuris buvo pristatytas vienintelis, reikėjo 6500 eurų.
Leonas Karaliūnas apgailestavo, kad dėl vykusių peripetijų kamuolio atidengti nespėta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metais – 2018-aisiais, nors jo tvirtinimo darbai buvo pradėti dar gruodį. Iki galo kamuolys buvo paruoštas jau šių metų sausio 14-ąją.
Autorės nuotr.
Prie pastato, kuriame įsikūręs Krepšinio muziejus, sienos pritvirtintas beveik keturių metrų oranžinis kamuolys su įrašytomis svarbiausiomis Lietuvos šimtmečio krepšinio pergalėmis.
Leonas Karaliūnas sakė, kad Lietuvą turbūt labiausiai per šimtmetį pasaulyje garsina krepšinis, o žinomas krepšinio treneris Antanas Sireika (toliau, dešinėje) ragino joniškiečius nebūti kukliems ir didžiuotis šiuo muziejumi.
Susirinkusius sveikino ir stilizuotą kamuolį kūrę bei tvirtinę meistrai šiauliečiai Rimas Navickas (dešinėje) ir Eduardas Kaltanas.