Kražių šimtametei – ilgiausių metų

Jo­no LIPS­KIO nuo­tr.
Kražių šimtametė Zofija Jocytė džiaugėsi, kad ją prisiminė toks gausus būrys kražiškių.
Ilgaamžiais žmonėmis garsėjantys Kražiai (Kelmės raj.) šiemet vėl turi šimtametę. Neseniai būrys sveikintojų pagerbė Zofiją Jocytę, kuriai sukako šimtas metų.

Sveikinimai

Jubiliatę Zofiją Jocytę sveikino Kelmės savivaldybės administracijos buvęs direktorius Stasys Jokubauskas, Kražių M.K. Sarbievijaus kultūros centro darbuotojos, seniūnijos atstovai, Kražių Carito moterys, Vaiguvos parapijos klebonas Vytautas Kurtinaitis, kaimynai, giminaičiai, krikšto dukra su vyru.

Kražių seniūnas Rolandas Karčiauskas jubiliatę apjuosė vardine juosta.

Tą gražią, įsimintiną šimtmečio dieną sveikintojai, susikibę rankomis, už Zofiją sukalbėjo maldą, linkėjo jai sveikatos, šiltos pavasario saulės, sugiedojo „Ilgiausių metų“.

Myli žemę ir gėles

Zofija Jocytė savo šimtmetį nugyveno kaip ir daugelis žemaičių. Moteris niekuomet nevengė sunkaus darbo. Myli žemę, gėles, turi gerą humoro jausmą. Myli ir žmones. Kas įžengia į jos kiemą – neliks nepavaišintas.

Šimtametė neturi ir ypatingų mitybos receptų. Valgo kaip ir visi- kiaušinį, mėsą, juodą duoną. Prie progos išgeria nedidelę vyno taurę. Sako, jog visur ir viskam gyvenime turi būti saikas.

O labiausiai Kražių šimtametė myli gėles. Gėlės – visas jos gyvenimas. Ir pavasarį, ir vasarą prie senojo šimtametės namo žydi daugybė gėlių.

Šį pavasarį Zofijos sodyboje, visus džiugina įspūdingi tulpių žiedai. Nemėgsta Zofija jų skinti. Tegu auga lauke.

Kiek leidžia leidžia sveikata, ir pati šimtametė dar darbuojasi prie gėlių.

Dienas praskaidrina globėja

Artėjant šimtmečio jubiliejui, kražiškė senolė buvo atsidūrusi reanimacijoje- sušlubavo širdis. Mat, buvo atsiradę papildomų darbų, rūpestėlių.

Šiuo metu Zofija Jocytė – namuose. Geros nuotaikos. Dažnai išeina į lauką pakalbinti tulpių...

Zofijos Jocytės globėja Danutė Mazrimienė rūpestingai prižiūri šimtametę. Kasdien ją aplanko, atneša maisto, vaistų. Jei reikia, nuveža į gydymo įstaigą. Užkuria krosnį, sutvarko aplinką, o svarbiausia – dovanoja širdies šilumą...