
Naujausios
Konfliktas poliklinikoje artėja prie teismų
Spalio 31 dieną Joniškio pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) vyko darbuotojų susirinkimas, kuriame, dalyvaujant savivaldybės vadovams bei rajono tarybos nariams, įstaigos Darbo tarybos pirmininkė Rita Oniūnienė viešai prabilo apie esą patiriamą psichologinį spaudimą iš direktorės Linos Martinaitienės ir, jos nuomone, pastarosios negebėjimą vadovauti.
Tačiau beveik visi kiti darbuotojų pasisakymai buvo remiantys naująją vadovę. Šis susirinkimas buvo inicijuotas po to, kai savivaldybę pasiekė peticija prieš poliklinikos direktorę, ją pasirašė beveik 100 žmonių.
Loreta RIPSKYTĖ
loretar@skrastas.lt
Peticija neatitinka reikalavimų
Susirinkimą pradėjęs rajono meras Gediminas Čepulis sakė, kad spalio 29 dieną susirinkusi savivaldybės Peticijų komisija nustatė, jog pateiktas raštas su 97 gyventojų parašais neatitinka peticijų reikalavimų, tad tai tesąs paprastas skundas. Dėl jo nuspręsta sukviesti PSPC darbuotojus į susirinkimą, kartu dalyvaujant ir rajono tarybos nariams.
„Šiaulių kraštas“ rašė („Poliklinikos vadovė užsitraukė nemalonę“, 2018 10 25), kad dokumente su gyventojų parašais buvo išreikštas susirūpinimas, jog nuo vasaros naująja PSPC direktore dirbanti Lina Martinaitienė priimdama sprendimus nesitaria su visuomene, siekiant užtikrinti paslaugų tęstinumą, sveikatos įstaigą per jos pradėtas pertvarkas paliko trylika darbuotojų, iš kurių – du gydytojai – šeimos gydytojas Martynas Pocius, jis netrukus įsidarbino Radviliškio PSPC, bei odontologė Beata Mikalkėnaitė, išvykusi dirbti į Kauną.
Vadovavimą vadino autoritariniu
PSPC Darbo tarybos pirmininkė, 17 metų dirbanti poliklinikoje, specialistė organizaciniam darbui ir instrumentatorė Rita Oniūnienė peticijoje surašytus priekaištus dar papildė.
Ji teigė, kad jau 14 darbuotojų išėjo iš įstaigos, ir nors rašoma, kad „savo noru“, esą jie tokius prašymus parašo dėl direktorės psichologinio spaudimo, kurį patirianti ir pati nuo liepos mėnesio pabaigos.
Jai pačiai buvęs nuimtas priedas už papildomas darbo valandas ir esą siūlyta išeiti iš darbo, taip pat „šalių susitarimu“. Prieš ją spalio 31 dieną, siekiant nušalinti nuo Darbo tarybos pirmininkės pareigų, pradėti rinkti darbuotojų parašai.
R. Oniūnienė Linos Martinaitienės vadovavimą vadino autoritariniu, dėl to įstaigoje prasidėjęs susiskaldymas, priešiškumas, auganti psichologinė įtampa.
Ji minėjo, kad Odontologijos skyriuje pastačius kasos aparatą, kurį laiką nebuvo paskirtas žmogus, kuris su juo dirbtų, tad negalėta priimti pinigų ir aptarnauti klientų.
R. Oniūnienė perskaitė ir jau PSPC nebedirbančios odontologės Beatos Mikalkėnaitės atsiųstą laišką, kuriame ji mini, kad dėl direktorės valdymo ypatumų kreipėsi į Savivaldybę, tačiau sulaukė tik nuviliančio atsakymo, kad naujajai vadovei reikai duoti laiko apsiprasti.
Dėl to paties į Savivaldybę buvo kreipusis ir R. Oniūnienė, bet susirinkime dalyvavęs Administracijos direktorius Aivaras Rudnickas teigė, kad kreipimosi rezultatas ir yra šis susirinkimas, kad visi galėtų išsisakyti, išsiaiškinti.
„Personalo globos namai“
Viešai pasisakyti, kas įstaigoje negerai, niekas daugiau nepanoro, išskyrus Aksaną Monkūnienę, kuri pastebėjo, kad vos išrinkus naująją penkių asmenų Darbo tarybą buvo nuteikta, kad jos nariai tarpusavyje nesutars.
Direktorę Liną Martinaitienę palaikančiųjų buvo gerokai daugiau. Gydytojas Remigijus Skrodenis teigė, kad jis bendraudamas su direktore jokių problemų nepatyrė ir kad Darbo tarybos pirmininkė nupiešė pernelyg niūrų vaizdą.
Jo nuomone, viskas daroma, kad PSPC geriau gyventų, o tam labai reikalingas optimizavimas, nes anksčiau įstaiga buvo tapusi „personalo globos namais“, tai yra, turėta per daug nebūtinų darbuotojų. Tad atsisakyta darbų saugos specialisto, ekonomisto, santechniko, energetiko ir kai kurių kitų etatų.
Jam pritarė dar keli darbuotojai, teigę, kad prie naujos vadovės mokomasi dirbti šiuolaikiškai, efektyviai.
Direktorė L. Martinaitienė teigė, kad po įvykusio optimizavimo per metus bus sutaupyta apie 50 tūkstančių eurų ir apgailestavo, kad kol kas nebuvo galimybių pasiekti Sveikatos apsaugos ministro reikalavimo, kad žemiausios grandies specialistai uždirbtų 600 eurų.
Ji taip pat teigė nė vienam darbuotojui neparodžiui durų, su visais bendraujanti ir svarstė, kad galbūt dėl šmeižto jos atžvilgiu gali būti pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Susirinkimas baigėsi be kokių nors konkrečių rezultatų, savivaldybės vadovams palinkėjus išgyventi be teismų.
Autorės nuotr.
PSPC direktorė Lina Martinaitienė patvirtino, kad po įvykusio optimizavimo per metus bus sutaupyta apie 50 tūkstančių eurų.
17 metų poliklinikoje dirbanti Rita Oniūnienė teigė, kad jau 14 darbuotojų išėjo iš PSPC, ir nors rašoma, kad „savo noru“, esą jie tokius prašymus parašo dėl direktorės psichologinio spaudimo, kurį patirianti ir pati nuo liepos mėnesio pabaigos.
Gydytojas Remigijus Skrodenis teigė, kad jis bendraudamas su direktore jokių problemų nepatyrė ir kad Darbo tarybos pirmininkė nupiešė pernelyg niūrų vaizdą.
Merui Gediminui Čepuliui aktualiausia buvo, kad anksčiau metams baigiantis vis tekdavo savivaldybei PSPC finansiškai paremti, o dabar, naujai vadovei ėmusis permainų, yra reali tikimybė, kad papildomų lėšų nebereikės.