
Naujausios
„Kelmės kraštui“ – 1 – 3 psl.
KLAUSIAME
Ko tikitės iš Naujųjų 2017 – ųjų metų?
Lietuva – tik mažytė nerimstančio pasaulio dalelė. Ir Tėvynės, ir jos žmonių likimą gali nulemti daug veiksnių. Atrodo, jog nelengvo gyvenimo išvarginti lietuviai vis labiau pradeda vertinti ne tik materialinius dalykus, bet ir savo bei vaikų gyvenimo saugumą, ramybę. Tačiau apėję senųjų metų ratą ir atsidūrę ties Naujųjų Metų slenksčiu, visuomet turime vilties, kad ateinančiais metais mūsų gyvenime vyks daugiau ir geresnių dalykų, kad būsime laimingesni.
„Kelmės krašto“ skaitytojai, atsakydami į klausimą „Ko tikitės iš Naujųjų – 2017 – ųjų metų?“ dalijasi savo viltimis.
Vaclovas ANDRULIS – rajono meras:
– Kaip visada tikiuosi, kad ateinantys metai bus geresni negu šie. Laukiame savivaldai palankesnių sprendimų, didesnio savarankiškumo, mažiau popierizmo, visko, kas suteiktų daugiau optimizmo.
Rajono laukia daug svarbių ir sunkių darbų. Ateinančiais metais tikimės pabaigti Kelmės kultūros centro ir pradėti Tytuvėnų kultūros centro renovaciją, paspartinti daugiafunkcio centro statybą, sutvarkyti atkarpą Vytauto Didžiojo gatvės.
Be šių kertinių projektų laukia daug darbų vandentvarkos, daugiabučių renovacijos, vieškelių asfaltavimo srityse.
Labai neramina atlyginimams ir pensijoms neadekvačios kainos, vis šoliuojančios ir šoliuojančios į priekį. Naujasis ministrų kabinetas stengiasi sušvelninti finansinę įtampą pagal galimybes ateinančiais metais pakeldamas atlyginimus ir pensijas.
Tai pozityvūs sprendimai. Tikimės kad tokių sprendimų bus ir daugiau. Tačiau didelių lūžių bei kardinalių pokyčių ir 2017 metais nesitikiu.
Danutė ŽALPIENĖ – Kelmės krašto muziejaus direktorė:
– Mokausiu gyventi vadovaudamasi patarle džiaugtis gyvenimu čia ir dabar. Gal ateinančiais metais išmoksiu?
Tikiuosi, jog ir profesinėje veikloje pavyks nuveikti daugiau konkrečių darbų, kurie teiktų džiaugsmą ne tik mums darbuotojams, bet ir muziejaus lankytojams. Kad būtų trauka.
Negaliu peikti praeinančių metų. Daug nuveikta tvarkant muziejų ir jo teritoriją. Viliuosi, jog ateinančiais metais pavyks pabaigti pradėtus darbus.
Visada džiaugiuosi, kai galiu atlikti prasmingą darbą ir matyti akivaizdžius jo rezultatus, o ne sėdėti prie popierių, kad galėtum jais „pašerti“ biurokratus arba „apsidrausti“ ilgomis ataskaitomis.
Nors kultūros darbuotojai pripratę prie nedidelių atlyginimų ir nepriteklius kompensuoja pasitenkinimu darbe, vilties teikia ir naujosios valdžios pažadai sulyginti kultūros darbuotojų atlyginimus su kitų profesijų atstovų atlyginimais. Taip būtų įvykdytas teisingumas, įvertinta kultūros darbuotojo profesija, o specialistai neišsilakstytų į kitus, pelningesnius darbus.
Antanas BUTKUS – užventiškis verslininkas:
– Viliuosi, kad naujaisiais metais naujoji valdžia privers žmones dirbti ir išanalizuos padėtį darbo rinkoje bei specialistų ruošimo situaciją profesinio rengimo centruose, kolegijose ir universitetuose.
Šiuo metu nedarbas – didžiulis. Tačiau verslininkui rasti patikimą darbuotoją labai sunku. Ypač kai kurių praktiškų specialybių. Mano verslui nuolat reikalingi suvirintojai. Bet profesinės mokyklos, matyt, kurį laiką tokių specialistų nerengė. Susidarė vakuumas.
Dabar rasti gerą suvirintoją, kuris sutiktų dirbti kaime, beveik neįmanoma. Vienas blogai dirba, kitas turi rankas, bet labiau už darbą rūpi išgerti. Nesvarbu, kad iš atlyginimo nieko neliks šeimai.
Viliuosi, jog su naujos kartos atėjimu pagerės ir darbuotojų moralė bei darbo įgūdžiai. Gal ir naujoji valdžia mažiau žiūrės pro kabinteo langą, o daugiau panirs į gyvenimą.
Juzefa RAMANAUSKAITĖ – šimtametė Kražių šviesuolė, knygų autorė:
– Suskaičiuokit iki šimto ir suprasit, kokias viltis gali turėti mano amžiaus žmogus. Juk aplink mano amžiaus žmones vaikšto ta, kuri turi dalgį. Norėčiau dar sulaukti pavasarį parskrendančių gandrų. Tai ir visos mano viltys.
Kasdien dėkoju Dievui, kad iš manęs dar neatėmė proto. Kad dar pavaikštau, nejaučiu jokių skausmų ir tomis valandomis, kai neateina socialinė darbuotoja, užsikuriu ugnelę, pasitaisau valgyti. Kad dar turiu apetitą, kad valgau – ir nei diktėju, nei plonėju. Dar prenumeruoju ir skaitau kelis laikraščius, kartais paskaitau ir knygą.
Gal tokią Dievo malonę pelniau todėl, kad visą gyvenimą stengiausi lengvinti kitiems sunkumą. Išauginau neįgalų sesers sūnų, jį slaugiau, prižiūrėjau, nestumdžiau, o mylėjau iš visos širdies. Juk jis nekaltas, kad gimė nesveikas. Prižiūrėjau, kelias dešimtis metų, kol pirma manęs iškeliavo Amžinybėn.
Matyt, už tai Dievulis man padovanojo tokią ilgą ir neskausmingą senatvę. Bet tas šimtas metų vistiek savaip slegia. Jau nesu tokia, kokia buvau. Norisi pasėdėti, ilgiau pamiegoti rytais. Tik dieną prigulti dar niekaip neįprantu.
Aš jau susitaikiau su tuo, kad netrukus reikės išeiti. Ne taip labai ir bijau. Baisu dėl kitų, kurie liks. Juk pasaulis toks neramus. Gyvename lyg ant parako statinės.
Viliuosi, jog ateinančius metus sutiksime ne su priekaištais, ne su pagieža, o su meile ir gerumu. Tada laimingiau gyvensim.
Ričardas LAPINSKAS – ūkininkas:
– Sakoma, jog viltis žūsta paskutinė. Taigi, ir žmogus iš Naujųjų metų tikisi stebuklų. Aš esu realistas. Nesitikiu labai didelių pokyčių. Nors šį tą ūkininkų labui naujoji valdžia galėtų nuveikti. Pavyzdžiui, sumažinti PVM šviežiai mėsai iki 5 procentų.
Auginu viščiukus broilerius. Turiu fermą. Paukščių mėsa – pusiau ekologiška, nes tik pradžioje viščiukus šeriu kombinuotaisiais pašarais. Bet konkuruoti su lenkais kad ir kokybiška lietuviška paukštiena aš nepajėgiu. Ten viščiuką užaugina per 32 dienas, pripumpuodami chemijos. Be to maisto produktams ten lengvatinis PVM tarifas. Aš višiukus užauginu per 80 dienų. Juos tiekiu turgelio prekiautojams, nedidelėms parduotuvėms ir išvežiojamajai prekybai. Didieji prekybos tinklai parsiveža pigesnės paukštienos iš Lenkijos.
Jeigu ir Lietuvoje įvestų lengvatinį PVM maisto produktams, lengviau atsikvėtų visi ūkininkai – ir paukščių, ir gyvulių, ir daržovių augintojai. To ir tikiuosi ateinančiais metais.
Elena DIDZINSKIENĖ – tytuvėniškė senjorė:
– Jauni gal ir turi kokių vilčių. O aš nieko nesitikiu. Nekokia sveikata, laukia operacija. Kol laukiu, kenčiu skausmą. Kad pakeistų sąnarį eilėje teko laukti dvejus metus.
Norėtųsi, kad kas nors į gera pasikeistų sveikatos apsaugos sistemoje. Tačiau maža vilties. Kiek jau patyriau, visos valdžios meluoja. Dabartinė žada pakelti pensijas. Aišku, būtų labai malonu gauti daugiau. Tačiau, kol negavau didesnės, tol ir netikiu.
Vyresnio amžiaus žmogui vienintelė svajonė gyventi be vaistų. Bet kiekvieni Naujieji metai juk ateina mūsų nenaudai.
Robertas DIMSKIS – Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pamainos vadas:
– Tikiuosi, kad ateinantys metai realiai bus geresni. Iki šiol buvome maitinami tik pažadais. Per krizę ugniagesiams nurėžė atlyginimus. Ir niekaip jie negrįžta net į tuometinę situaciją. O per tą laiką viskas brango po kelis kartus.
Ir naujoji valdžia apie mus bent kol kas nekalba. Nelabai ko ir tikimės. Įpratome gyventi su tais resursais, kokius turime. Svarbiausia, kad gyvenimas dar labiau nepablogėtų.
Valerija PUIŠIENĖ – Kelmės J. Graičiūno gimnazijos mokytoja – metodininkė:
– Svajoju, kad visi mano mokiniai taip gerai išmoktų lietuvių kalbą ir literatūrą, kad išlaikytų egzaminus. Ko daugiau gali norėti mokytoja?
O praeinantys metai buvo visai neblogi. Norėčiau, kad neprastesni būtų ir ateinantys.
Norėčiau, kad vaikai gyventų arčiau, dažniau matyčiau anūkus. Dabar dukra gyvena Kaune, o sūnus Airijoje. Susitikimai – labai reti. Laukiu – gal sūnus padovanos anūkę. Turiu du anūkus. Jais džiaugiuosi. Labai žemiškos ir paprastos ateinančių metų viltys.
Kalbino ir fotografavo Regina MUSNECKIENĖ