
Naujausios
KLAUSIAME
Kokius taupymo būdus išbandėte?
Dalia MEŠKONIENĖ, pardavėja:
– Neseniai nusipirkau skalbimo mašiną su ekonominiu režimu „A“. Su tokiu režimu esu įsigijusi ir kitokią buitinę techniką, nes pasiteisino – tikrai sutaupo elektros.
Jei perku maistą, iš pradžių pereinu per prekybos centrus ir ieškau, kur pigiau. Naujus drabužius perku tik per išpardavimus: važiuoju pirkti į Šiaulius, nes ten jų randu pigiau nei Pakruojyje.
Į darbą važinėju iš Linkuvos, tačiau ir čia sutaupau bent 100 litų per mėnesį: turiu negalios grupę, todėl ir autobuso bilietas kainuoja pigiau.
Zenonas GEGECKAS, senjoras:
– Pensiją laikau bankelyje, pasiimu tik tokią sumą pinigų, kad jos užtektų tam tikrą laikotarpį. Stengiuosi neišlaidauti, perku tai, kas reikalingiausia. Iš maisto – duoną, mėsytę. Kol dar yra jėgų, daržovių, bulvių užsiauginu pats, vasarą verdu uogienes, konservuoju agurkus, raugiu kopūstus. Namuose visur susuktos ekonominės lemputės, todėl dabar elektros sunaudoju gerokai mažiau nei anksčiau.
Laima ŽEMAIČIŪNIENĖ, pedagogė:
– Prieš eidama į parduotuvę pasidarau pirkinių sąrašą ir jo laikausi: neperku to, ko jame nėra. Nes ką gaminsiu, planuoju iš anksto. Žiūriu akcijų, perku ir internetu. Mokau taupyti ir vaikus. Taupau ir jų žaisliukų sąskaita: neperku kada papuola, tik gimtadienio, kitų švenčių proga.
Vaikų leidimas į darželį – irgi vienas iš taupymo būdų: maitinimas ten kainuoja mažiau nei namuose. Be to, darželis – investicija į vaiko lavinimą, ugdymą. Dar gerai, kad šildymas mūsų šeimai – ne problema.
Ona KUZMINSKIENĖ, senjora:
– Sutaupau tik maistui. Nors mažai galiu judėti, tačiau daržiuke pati užsiauginu svogūnų, morkų, vagelę kitą bulvių. Perku nedaug. Šiandien namo nešuosi 200 gramų kepenėlių, pakepsiu su svogūnais, įpilsiu pienuko – bus labai skanu.
Drabužių nebeperku, nors dabar turgelyje jų galima gauti ir už litą. Daugiau sutaupyti niekaip nebeišeina, nes už viską reikia mokėti. Už žemę, vaistus, net už malkų atnešimą, nes pati to padaryti jau nebegaliu.
Aušra RUKIENĖ, geležinkelio stoties budėtoja:
– Paprasčiausiai kokią dieną neinu į parduotuvę – stengiuosi išsiversti su tais maisto produktais, kokių yra šaldytuve. Be to, perku tiek, kiek reikia, be reikalo neišlaidauju. Daržovių parsivežam iš kaimo.
Drabužius ir avalynę su vyru perkam per išpardavimus sezono pabaigoje. Juos dėvėsim kito sezono metu. Kadangi vaikai greitai auga, jiems naujus drabužius perku retai. Gelbsti išaugtiniai: jaunėliui atitenka vyresnėlio, savo atžalų jau nebedėvimais rūbeliais mainomės su draugėmis.
Kalbino Stanislava VIČAITĖ
Janinos ŠAPARNIENĖS nuotr.