Knygyno likimas paaiškės po mėnesio

Knygyno likimas paaiškės po mėnesio

Knygyno likimas paaiškės po mėnesio

Politikai susitarė kitame Tarybos posėdyje svarstyti vienintelio Pakruojyje belikusio knygyno likimą — jį privatizuoti ar ne? Toks klausimas jau buvo kilęs ir ankstesniais metais, tuokart nusprendus sunkiai besilaikančią įmonę pradėti ruošti privatizacijai. Būsimasis svarstymas turės galutinai nulemti knygyno likimą.

Janina ŠAPARNIENĖ

pakruojis@skrastas.lt

Sunkmetis knygoms

Kalba apie UAB „Knyga visiems“, paprastai kalbant, Pakruojo knygyno ateitį pasisuko, politikams svarstant ir tvirtinant įmonės praėjusių metų finansinę atskaitomybę.

Kygynas, kurio akcijos priklauso savivaldybei, pernykščius metus baigė su keliais tūkstančiais litų nuostolių. UAB direktorė L. Lukošiūnienė rajono Tarybos posėdyje sakė, jog šis nuostolis — penkis kartus mažesnis, nei buvo 2009— aisiais. Nuostolius knygyno darbuotojos sumažino drastiškais būdais: sumažino pusantro etato, o likusiems — atlyginimus penkiolika procentų.

„Šis būdas mažinti nuostolius jau išnaudotas, rezervų nebeliko. O padėtis knygų rinkoje negerėja, jų ir šiemet parduota maždaug dešimčia procentų mažiau, nei pernai. Kai kurie tiekėjai pokalbį su mumis pradeda klausimu “ar jūs dar gyvi“? — padėtį politikams apibūdino direktorė.

L. Lukošiūnienė informavo, jog knygynui išsilaikyti dar padeda prekyba kanceliarinėmis bei kitomis prekėmis, loterijos bilietais. Nors dėl pastarųjų atėjusieji ir priekaištų turi.

Parduoti ar ne?

Verslo požiūriu Pakruojo knygynas — patraukli vieta pačiame miesto centre. Ruošiant privatizacijai, už žemės sklypą iš pradžių numatyta prašyti apie šimtą tūkstančių litų. Keletą metų naujasis savininkas negalėtų keisti įmonės paskirties — atsisakyti prekiauti knygomis.

Klausimą, ar iš tiesų verta parduoti vienintelį rajone belikusį knygyną, iškėlė opozicijos atstovas Taryboje Gediminas Grybė, paraginęs sustabdyti privatizavimo procedūras. Prieš šis politikas buvo pasisakęs ir prieš keletą metų, sprendžiant klausimą dėl knygyno privatizavimo.

Prieš galutinai nusprendžiant knygyno likimą, situaciją nutarta išnagrinėti Tarybos komitetuose.

Pasak L. Lukošiūnienės, koks sprendimas bebūtų, knygyno pastatui reikalingos nemažos investicijos. Nes sėda jo pamatai, elektros instaliacija nebeatitinka šiuolaikinių reikalavimų, pro kiaurą stogą sunkiasi drėgmė. Tad pinigus įdėti tektų ar nusprendusiai knygyną pasilikti savivaldybei, ar jį įsigijusiam savininkui.

„Per keturis dešimtmečius į knygyną nebuvo investicijų. Neturime netgi šiuolaikiškos reklaminės iškabos“, — sakė L. Lukošiūnienė.

 PASTANGOS: Stengiantis išsilaikyti, Pakruojo knygyne prekiaujama ne tik knygomis.

Autorės nuotr.