Knygoje – trisdešimt Papilės seniūnijos metų

Jolantos ŠIURKUVIENĖS nuotr.
Išleista knyga „Mūsų Papilė“ apie Papilės seniūnijos veiklą 1990–2020 metais.

Išleista knyga „Mūsų Papilė“, pasakojanti apie Papilės seniūnijos veiklą 1990–2020 metais.

Leidinio sudarytojas ir redaktorius – visuomenės veikėjas, žurnalistas, kraštotyrininkas, Akmenės rajono garbės pilietis Leopoldas Rozga.

Knygoje publikuojami 34 straipsniai, juos parengė 21 autorius. Knyga išleista 1 100 egzempliorių tiražu.

Knygos viršelyje – Jono Strazdausko nuotrauka, kurioje įamžinta Šv. Jurgio skulptūra, stovėsianti miestelio aikštėje. Tai – Papilės krašto žmonių dovana Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui.

Knygoje prisimenamas nepriklausomos Lietuvos 100 metų jubiliejaus pasitikimas, paminklo šiai sukakčiai idėjos gimimas ir įgyvendinimas, šimto ąžuolų giraitės sodinimas.

Išvardyti „Kilniausio poelgio“ nominacijos laureatai, nuo 1998 metų jų jau išrinkta 31.

Aprašomos bendruomenės ir nevyriausybinės organizacijos, apsilankę iškilūs svečiai, ūkis ir verslai, krašto sakralinės erdvės, švietimas, kultūra, sportas, Papilės krašto žmonės.

Dėmesio skiriama išnykusių kaimų atminimui, įsimintiniems įvykiams.

Antanas Vaičius, buvęs ilgametis Papilės seniūnas, leidinį „Mūsų Papilė“ vadina nauja istorinės reikšmės knyga.

„Džiugu, kad per tuos tris darbo dešimtmečius mums, Papilės krašto žmonėms, pavyko susitelkti, įtraukti kraštiečius, gyvenančius ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Visų bendromis pastangomis ateities kartoms iš viso paliksime beveik 2 400 puslapių istorinės medžiagos. Tai rašytinis paminklas čia gyvenusiems, dirbusiems, mylėjusiems, kūrusiems savo ir vaikų ateitį žmonėms. Šito paminklo niekas nesunaikins. Jis pasklidęs po visą pasaulį. Keletą egzempliorių esame išsiuntę ir už Atlanto – kraštiečiams,“ – sako A. Vaičius.

A. Vaičius yra inicijavęs ne vieną seniūnijai, jos istorijai ir savitumui, gyventojams skirtą knygą, filmą, leidinį.