Kliniką „Saulenė“ Joniškyje nupirko „InMedica“

Loretos RIPSKYTĖS nuotr.
UAB „Saulenė“ įsigijo žinomas privačios medicinos centras Lietuvoje „InMedica“.
Privačią kliniką „Saulenė“ Joniškyje įsigijo žinomas privačios medicinos centras Lietuvoje „InMedica“, kurios generalinis direktorius Kęstutis Broniukaitis „Šiaulių kraštą“ patikino galintis nuraminti pacientus, kad visos teikiamos medicinos paslaugos „Saulenėje“ išliks, be to, ateityje galima tikėtis ir naujų paslaugų plėtros.

Susisiekus telefonu redakcijai „InMedica“ generalinis direktorius Kęstutis Broniukaitis sakė, kad „InMedica“ nuosekliai tęsia savo plėtros investicijas Lietuvoje, o žingsnis įsigyti pirminės ir antrinės grandies sveikatos priežiūros paslaugas teikiančią „Saulenę“ Joniškyje nebuvo spontaniškas, apie tai jau svarstyta kurį laiką. Klinika „Saulenė“ tikrai nebankrutuojanti, tačiau, pasak jo, pavienėms sveikatos priežiūros įstaigoms išsilaikyti nėra lengva, ypač kovidinės pandemijos laikotarpiu.

„Sudėtinga tinkamai sukomplektuoti personalą, ypač, jei kažkas iš medikų suserga, juos pakeisti, taip pat sunkiau rasti naujų darbuotojų. Be to, mes, kaip didelis medicinos įstaigų tinklas, turime savo teisės, kokybės departamentus, tad lengviau tvarkant teisinius dokumentus, galime pigiau įsigyti įvairias priemones, – sakė „InMedica“ generalinis direktorius K. Broniukaitis. – Gyventojams galiu pasakyti, kad sveikatos priežiūros paslaugų „Saulenėje“ nesumažės, veikiau atvirkščiai – jie ateityje gali tikėtis jų daugiau.“

„InMedica“ vadovas neatskleidė, ar planuoja dar kokias investicijas Joniškio rajone, tačiau pastebėjo, kad visada galvojama apie galimybes.

„InMedica“ įsigyta klinika UAB „Saulenė“ Joniškyje įsikūrė 2004 metais, Žagarėje taip pat veikia jos padalinys. Klinikoje teikiamos pirminės sveikatos priežiūros, odontologijos ir antrinio lygio ambulatorinės paslaugos. Klinika turi 5 tūkstančius registruotų pacientų. Pagal tinkalpyje www.rekvizitai.lt viešai skelbiamus duomenis apie įmones, 2020 metais UAB „Saulenė“ pardavimo pajamos siekė 831 106 eurus, grynasis pelnas – 98 016 eurus.

Klinikos įsigijimo sutartis buvo pasirašyta su jos įkūrėjais Jurgita ir Gintaru Damalakais. G. Damalakas, kuris yra ir politikas, rajono Tarybos narys, sakė pagal konfidencialumo sutartį nieko daugiau negalintis atskleisti, tik patvirtino, kad buvo parduotos klinikos akcijos ir kad Jurgita Damalakienė toliau lieka dirbti klinikos vadove.

Šiuo metu 35 klinikų tinklą įvairiuose šalies miestuose valdanti „InMedica“ yra vienas didžiausių privačios medicinos centrų Lietuvoje, teikiantis diagnostikos, ambulatorinio gydymo, chirurgijos, odontologijos bei kitas medicinines paslaugas. „InMedica“ grupę sudaro 21 šeimos medicinos centras, 4 plataus profilio, 3 specializuotos kardiologijos klinikos, 6 „walk-in“ formato klinikos, 3 laboratorijos ir 1 plastinės chirurgijos klinika.

„InMedica“ grupėje dirba daugiau kaip 1000 darbuotojų, sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos daugiau nei 100 tūkstančių registruotų pacientų. 2020 metais grupė gavo beveik 18 milijonų eurų pajamų.

Nuo 2019 metų vasario 70 procentų „InMedica“ tinklo akcijų valdo didžiausias privataus kapitalo investicinis fondas Baltijos šalyse „INVL Baltic Sea Growth Fund“ per jam priklausančią bendrovę „BSGF Sanus“.