KLAUSIAME

KLAUSIAME

KLAUSIAME

Ar gerai, kad vienas iš Savivaldybės vadovų – teisiamasis?

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

INTERESAI: Pakruojo rajono savivaldybės vicemeras Romas Medzveckas kaltinamas privačių ir tarnybinių interesų painiojimu. Panašu, kad valdininkas sėkmingai vadovavosi principu „ranka ranką plauna“.


Saulius ŽILINSKAS, Žeimelio gimnazijos mokytojas:

– Jei valdininkui yra pareikšti įtarimai, jokiu būdu negali toliau dirbti šiose pareigose. Be jokių abejonių, jis turėtų atsistatydinti ar bent jau laikinai nutraukti savo veiklą. Kai bus įrodyta, jog yra nekaltas, tada galės toliau dirbti. Taip yra ir turi būti bet kurioje civilizuotoje valstybėje. Valdininkas turi būti nusiteikęs tarnauti kitiems, nesitikėdamas naudos sau. Tą jis turi įrodyti iš ankstesnės savo veiklos, prieš siekdamas posto valdžioje. Jei tokio bruožo neturi, vadinasi, tam postui nėra tinkamas.


Onutė VARNIENĖ, ūkininkė iš Klovainių:

– Gėda ir bėda Pakruojui. Šiam vadovui reikėtų atsistatydinti, o į darbą grįžti tik tada, jei teismas įrodys jo nekaltumą. O dabar apsišaukė su tomis „blakėmis“ (pasiklausymo įrenginiu kabinete – red. past.) ir vis tvirtina, kad yra nekaltas. Tiesiog nori būti valdžioje. Manau, jog šis valdininkas per daug „įsigyvenęs“ į draugus, todėl niekaip negali jiems atsakyti. Iš čia ir visos bėdos.


Mykolas ARCIMAVIČIUS, literatas:

– Nelabai gražu. Į tai žiūriu neigiamai, o būdamas to valdininko vietoje suspenduočiau savo buvimą tiek partijoje, tiek darbe. Ramiai sėdėti nelabai išeitų. Juk valdininkas turėtų būti nepriekaištingos reputacijos, absoliučiai skaidrus savo veikloje, mokėtų kalbėti su žmonėmis ir įsiklausyti jų nuomonių. Vis dėlto teisybės grūdas yra visuomenėje.


Antanas VILEIKIS, pakruojietis:

– Šis vadovas turėtų atsiprašyti visų rajono žmonių už savo elgesį. Teisingai, kad jis yra teisiamas. Vadovauti turi sąžiningas, visuomenės pasitikėjimą pelnęs žmogus, gyvenantis ne tik sau. Bent viena padaryta nuodėmė ir gerus darbus nubraukia. Vadovas, praradęs pasitikėjimą, toliau nebegali tame pačiame poste dirbti. Nesakau, kad žmogų iš viso be darbo palikti – galbūt užtenka pažeminti jam pareigas.


Kazimiera BACEVIČIENĖ, Linkuvos seniūnė:

– Įstatymai suteikia žmogui teisę apsiginti. Todėl nėra ko skubėti tuoj pat „sutvarkyti“, versti iš pareigų. Kiek jau kartų garsiai pradėtos bylos, vedžiojimai su antrankiais baigėsi tuo, kad žmonės grįžo į darbą ir dar prisiteisė kompensacijas už priverstines pravaikštas. Manau, reikia laukti, kol teismas viską išsiaiškins ir priims sprendimą.

Redakcijos archyvo nuotr.

Kalbino Janina ŠAPARNIENĖ ir Stanislava VIČAITĖ