Kirnaičiuose sodino parką

Lauros VEIKALIENĖS nuotr.
Talkininkai pasiskirstė sodinti 150 medelių.
Praėjusį šeštadienį, kai visoje Lietuvoje vyko miškasodis, Kirnaičių (Joniškio rajonas) seniūnija ir bendruomenė gyventojus pakvietė į parkasodį. Parkas Kirnaičių kaime sodinamas jau penktus metus iš eilės. O kad tokia atokvėpio vieta reikalinga, parodė ir itin gausus būrys susirinkusių talkininkų – nuo mažiausio iki vyriausio, kuriam daugiau nei aštuonios dešimtys metų.

 

Pasodino 150 medelių

Į parkasodį Kirnaičiuose, pasiėmę kastuvus, kibirus, pirštines rinkosi vaikai ir suaugę, šeimos ir pavieniai žmonės, atvyko grupė Jurdaičių socialinės globos namų Savarankiško gyvenimo namų Joniškyje gyventojų.

„Jie planavo dalyvauti miškasodyje, tačiau Joniškio rajone nebebuvo vietos, kur prisijungti, pasiūlyta vykti į gretimą rajoną. Tada, pamatę skelbimą, kad pas mus organizuojamas parkasodis, pasiskambino ir pasisiūlė atvykti. Mes mielai priėmėme. Apskritai, esu nustebinta žmonių aktyvumo ir noro. Susirinko apie 50 žmonių: ir vaikų, ir suaugusiųjų, nuo mažiausio iki vos ne vyriausio kaimo gyventojo. Kadangi nesitikėjome tokio žmonių aktyvumo, iš anksto Kepalių ir Gataučių seniūnijų darbininkai iškasė duobes medeliams, kad sodinimo dieną būtų lengviau, – pasakojo Kepalių seniūnė Laura Veikalienė.

Kirnaičių parke pasodinta 150 medelių: eglių, klevų, uosių.

„Eglaičių buvome nupirkę iš gautų savivaldybės aplinkosaugos programos lėšų, o klevų ir uosių susirinkome iš apleistų gojelių, kur jie savaime sudygę. Seniūnijos darbininkai medelių ieškodami ir kasdami duobes plušėjo tris dienas iki talkos“, – sakė seniūnė.

Visus talkininkus karšta sriuba, bandelėmis pavaišino Kirnaičių kaimo bendruomenė. O pasišildžius vyrai kibo į dar vieną darbą – pakeitė praėjusių metų rugpjūtį per škvalą nuniokotos pavėsinės stogo dangą.

Seniūnė vadina dešimtmečio idėja

Parkas auga poilsio zonoje, kur daug metų vyko bendruomenių festivaliai. Jo užuomazgos siekia beveik penkis dešimtmečius, o dabar didinamas plotas, formuojami skirtingų rūšių medžių, krūmų gojeliai, salelės. Ten jau įrengtos sūpynės, suoliukai, pastatyta pavėsinė, šiemet ketinama padaryti skalda dengtą taką. Seniūnė planuoja, kad parko viduje, užuovėjoje kažkada turėtų augti ir derėti persikai, abrikosai, trešnės, gyventojai ateitų jų paragauti. Užtektų ir žmonėms, ir paukšteliams.

„Parką kadaise pradėjo sodinti kirnaitiškis Pranas Drigotas, kuris tais laikais vadovavo kolūkiui. Už šį gerą darbą jis pasakojo sulaukęs didelių priekaištų iš valdžios, esą, pievoje turėjusios ganyklos likti, kokie dar parkai. Tokio būta požiūrio. Kitąmet nuo pirmųjų pasodintų medelių parke, pasak Prano, kuris, nors būdamas garbaus amžiaus, taip pat atvyko į šiųmetę talką, sukaks lygiai 50 metų, – gražią istoriją primena L. Veikalienė. – O dabar jau aš puoselėjų idėją per dešimtmetį suformuoti tokį parką, kuris žmonėms teiktų atgaivą, kur visi noriai rinktųsi pasišnekučiuoti, pasėdėti, pabūti kartu gryname ore.“

Kepalių seniūnė tos gražios idėjos nepalieka nuošaly jau penktus metus, būtent tiek metų jai vadovaujant vyksta parko sodinimas. Pirmais metais buvo pasodinta apie 15 šermukšnių, po to bukų, kalninių pušų, pūkenių, hortenzijų, prie ąžuolo skulptūros dygsta krokai.

„Labai gražu, kad parkasodyje dalyvavo šeimos su vaikais. Tie, kas sodina medelius, jų nelaužys, neniokos aplinkos. Dar galiu pridurti, kad vyresni vaikai, mokiniai, gali pas mus seniūnijoje susirinkti privalomas socialines valandas, jeigu panorėtų per jas parko medelius palaistyti, apravėti“, – siūlo seniūnė.