Kiaušinių nėrėja ir vėl didina skaičių

Loretos RIPSKYTĖS nuo­tr.
Laimos Uscilienės sodyboje medžiai papuošti apnertais kiaušiniais ir šiemet jų ji su sūnumi Remigijumi suskaičiavo net 1140.
Žagarėje (Joniškio rajonas) gyvenanti Laima Uscilienė jau penktus metus iš eilės Šv. Velykoms savo sodybą papuošia apnertais kiaušiniais. Ir kiekvienais metais tų spalvingų puošmenų daugėja, jei pernai jų suskaičiavo 733, tai šiemet jau perkopė gerokai daugiau nei tūkstantį.

Laima Uscilienė sūnumi Remigijumi suskaičiavo su talka ant vaismedžių ir kieme pasodintų eglučių, ant bambukinių kilimėlių priraišioję, prikabinę, į krepšus išdėlioję, iškamšę net 1140 kiaušinių. Užtruko visą dieną.

Šiemet ne tik kiaušinių daugiau, bet dar šeimininkai sugalvojo iš tinkamų spalvų sudėlioti, sukabinti Lietuvos trispalvę ir Ukrainos vėliavą.

Prieš trejus metus prieš Šv. Velykas ši sodyba buvo papuošta 250 kiaušinių, prieš dvejus metus – 482 nertais margučiais, praėjusiais metais – 733.

Išpūstų kiaušinių kevalus žagarietė pradeda rinkti nuo vasaros. Rudenį ir žiemą jau laukia darbai – nėrimas.

O kaipgi tuos apnertus kiaušinius išsaugoja kitiems metams? Juk būdami lauke jie ir sulyja, apsninga, gali pradėti pelyti, irti?

„Tada laukiame, kol išdžiūsta ir jau po to dedame į dėžutes, – paaiškina L. Uscilienė. – Iškabintus kiaušinius laikome iki Atvelykio arba šiek tiek ilgiau, priklausomai nuo oro. Tai pravažiuojantys, praeinantys žmonės pasidomi, nusifotografuoja. Paskui viską nurenkame, nes jau medžiai bunda, pradeda pumpurai krautis, nenorime jų pažeisti.“