
Naujausios
Keturios kartos prie Gyvenimo kryžkelės medžio
Pirmadienį Kelmės kultūros centro Lupikų filiale surengta šventė – konkursinis renginys „Gyvenimo kryžkelės medis“. Savo programą parodė vaikai, jaunimas, brandaus amžiaus žmonės ir senjorai. Šventės simboliu tapo Stonių šeima, iš kurios į šventę atėjo visų keturių kartų atstovai.
Regina MUSNECKIENĖ
reginamus@skrastas.lt
Kukečių seniūnijos Lupikų kaimas. Renovuotuose bendruomenės namuose – išsipuošę dainininkai, muzikantai, šokėjai ir į juos akis paganyti bei gražių dainų paklausyti suėję vietos gyventojai, mažųjų šokėjų mamos.
Šalia scenos – Velykų puokštę primenantis Gyvenimo kryžkelės medis – šventės simbolis. Ant jo saviveiklininkai kabina pumpurus ir žiedus.
Kitoje bendruomenės namų patalpoje – rankdarbių paroda. Ko tik joje nėra! Gražuoliai margučiai. Rankinės. Nėriniai, mezginiai, paveikslai. Originalūs rankų darbo atvirukai. Paveikslai. Riešinės. Dekupažu išgražintos dėžutės.
Tai Lupikuose gyvuojančio klubo „Aš – moteris“ narių darbai. Kaip vėliau sakys šio klubo vadovė Virginija Pikturnienė, moterų klubas susikūrė prieš šešerius metus. Moterys čia renkasi pabendrauti, pasidalyti rankdarbių paslaptimis, o kartais tiesiog pasėdėti viena šalia kitos ir patylėti.
Tylumoje jų sielos dar labiau jaučia giminystę. Tai lietuvės kaimo moters siela, teisingai suvokianti moters paskirtį šioje žemėje, trokštanti kurti, nuolat raginanti darbuotis savo rankas, besirūpinanti pasaulio harmonija ir to mokanti savo vaikus.
Paganę akis į parodos grožybes, Lupikų gyventojai rinkosi į salę duoti malonumo savo akims ir ausims.
Renginio vedėjai Vilma ir Rolandas Stoniai pakvietė į sceną Kelmės kultūros centro choreografės Dijanos Bakšienės šokėjėlius. „Mažyliai“ žiūrovus pradžiugino keletu šokių. O ant simbolinio Gyvenimo kryžkelės medžio pakabino pumpurų.
Mažuosius šokėjus scenoje keitė Vijurkų bendruomenės jaunimo grupė, parodžiusi spektaklį apie juodąją tetulę žemę.
Profesionalia klasikine muzika ramino instrumentinė grupė iš Tauragės rajono. Kaip sakė šventės vedėjai, yra tokie takeliai, kuriuose susitinka menui neabejingos sielos. Taip atsitiko ir su Tauragės rajono bei Lupikų meno saviveiklininkais. Jie Kelmės rajone koncertavo jau trečią kartą.
Skardžiais balsais gražias melodijas vingiavo kapelos „Senas klevas“ dainininkai ir muzikantai, vadovaujami Genutės Penikienės.
Vienas balsingiausių ansamblio dalyvių Edmundas Stonys kaip senais gerais laikais duetu sudainavo su iš Anglijos Velykų šventėms grįžusia savo dukra Loreta. Į sceną po ilgesnio laiko sugrįžusią jauną mamą rožių puokšte pagerbė jos vyras Džonas ir dukrelė Arijana.
Stonių šeima tapo savotišku šventės simboliu. Šventėje dalyvavo keturios šios šeimos kartos: proseneliai Jadvyga ir Mečislovas Stoniai, kapeloje ir ansamblyje dainuojantis jų sūnus Edmundas Stonys, šventę vedęs Edmundo sūnus, senųjų Stonių anūkas Rolandas, šalia jų besiglausčiusi mažoji dukrelė Tėja bei salėje pasirodymą stebėjusi vyresnėlė Ema – Jadvygos ir Mečislovo Stonių proanūkės.
Be to, kaip jau minėta, dainavo jų anūkė Edmundo dukra Loreta ir dalyvavo jos dukrelė – senųjų Stonių proanūkė Arijana.
Melodingas „Senojo klevo“ kapelos dainas pakeitė Lupikų filialo ansamblis „Varsa“, taip pat sutraukęs daug gražių melodijų.
Visus saviveiklininkus dovanomis apdalijo šventės organizatoriai ir Kukečių seniūnė Meilutė Masalskienė.
Šventės dalyvius sveikino ūkininkų Romos ir Vytauto Kareivų šeima, įteikusi krepšį gausių dovanų.
Pabaigoje visi dalyviai kilo į sceną bendrai dainai „Čia mūsų namai“.
Švente rūpinosi Lupikų filialo renginių organizatorė Vaida Gecienė. Stebėjo vertinimo komisija: Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Sonata Venckienė, vyriausioji specialistė Jadzė Gaupšienė ir rajono Tarybos narys Albertas Brazas.
Autorės nuotr.
SPEKTAKLIS: Vijurkų kaimo bendruomenės jaunimas spektaklyje „Juodoji tetulė“ pasakojo apie tai, kas brangiausia kaimo žmogui – apie žemę.
GROŽYBĖS: Klubo „Aš – moteris“ rankdarbiai sužavėjo ne vieną šventės dalyvį.
ŠOKIS: Mažieji šokėjėliai padovanojo džiaugsmingų akimirkų.
DAINOS: Skambios kapelos „Senas klevas“ dainos.
VARSA: Varsos daininkės virpino širdis gražiomis melodijomis.
KARTOS: Šventės gyvuoju simboliu tapo keturios Stonių šeimos kartos. Proseneliai Jadvyga ir Mečislovas Stoniai, kaimo kapelos dainininkas, duetu su dukra Loreta dainavęs jų sūnus Edmundas, šventės vedėjai Edmundo sūnus Rolandas su žmona Vilma iš Angijos Velykoms sugrįžusi anūkė Loreta su vyru Džonu ir savo dukrele, senųjų Stonių proanūke Arijana.