Keturios kartos prie Gyvenimo kryžkelės medžio

Keturios kartos prie Gyvenimo kryžkelės medžio

Ke­tu­rios kar­tos prie Gy­ve­ni­mo kryž­ke­lės me­džio

Pir­ma­die­nį Kel­mės kul­tū­ros cent­ro Lu­pi­kų fi­lia­le su­reng­ta šven­tė – kon­kur­si­nis ren­gi­nys „Gy­ve­ni­mo kryž­ke­lės me­dis“. Sa­vo pro­gra­mą pa­ro­dė vai­kai, jau­ni­mas, bran­daus am­žiaus žmo­nės ir sen­jo­rai. Šven­tės sim­bo­liu ta­po Sto­nių šei­ma, iš ku­rios į šven­tę atė­jo vi­sų ke­tu­rių kar­tų at­sto­vai.

Re­gi­na MUS­NEC­KIE­NĖ

reginamus@skrastas.lt

Ku­ke­čių se­niū­ni­jos Lu­pi­kų kai­mas. Re­no­vuo­tuo­se bend­ruo­me­nės na­muo­se – iš­si­puo­šę dai­ninin­kai, mu­zi­kan­tai, šo­kė­jai ir į juos akis pa­ga­ny­ti bei gra­žių dai­nų pa­klau­sy­ti suė­ję vie­tos gy­ven­to­jai, ma­žų­jų šo­kė­jų ma­mos.

Ša­lia sce­nos – Ve­ly­kų puokš­tę pri­me­nan­tis Gy­ve­ni­mo kryž­ke­lės me­dis – šven­tės sim­bo­lis. Ant jo sa­vi­veik­li­nin­kai ka­bi­na pum­pu­rus ir žie­dus.

Ki­to­je bend­ruo­me­nės na­mų pa­tal­po­je – rank­dar­bių pa­ro­da. Ko tik jo­je nė­ra! Gra­žuo­liai mar­gu­čiai. Ran­ki­nės. Nė­ri­niai, mez­gi­niai, pa­veiks­lai. Ori­gi­na­lūs ran­kų dar­bo at­vi­ru­kai. Pa­veiks­lai. Rie­ši­nės. De­ku­pa­žu iš­gra­žin­tos dė­žu­tės.

Tai Lu­pi­kuo­se gy­vuo­jan­čio klu­bo „Aš – mo­te­ris“ na­rių dar­bai. Kaip vė­liau sa­kys šio klu­bo va­do­vė Vir­gi­ni­ja Pik­tur­nie­nė, mo­te­rų klu­bas su­si­kū­rė prieš še­še­rius me­tus. Mo­te­rys čia ren­ka­si pa­bend­rau­ti, pa­si­da­ly­ti rank­dar­bių pa­slap­ti­mis, o kar­tais tie­siog pa­sė­dė­ti vie­na ša­lia ki­tos ir pa­ty­lė­ti.

Ty­lu­mo­je jų sie­los dar la­biau jau­čia gi­mi­nys­tę. Tai lie­tu­vės kai­mo mo­ters sie­la, tei­sin­gai su­vo­kian­ti mo­ters pa­skir­tį šio­je že­mė­je, trokš­tan­ti kur­ti, nuo­lat ra­gi­nan­ti dar­buo­tis sa­vo ran­kas, be­si­rū­pi­nan­ti pa­sau­lio har­mo­ni­ja ir to mo­kan­ti sa­vo vai­kus.

Pa­ga­nę akis į pa­ro­dos gro­žy­bes, Lu­pi­kų gy­ven­to­jai rin­ko­si į sa­lę duo­ti ma­lo­nu­mo sa­vo akims ir au­sims.

Ren­gi­nio ve­dė­jai Vil­ma ir Ro­lan­das Sto­niai pa­kvie­tė į sce­ną Kel­mės kul­tū­ros cent­ro cho­reog­ra­fės Di­ja­nos Bak­šie­nės šo­kė­jė­lius. „Ma­žy­liai“ žiū­ro­vus pra­džiu­gi­no ke­le­tu šo­kių. O ant sim­bo­li­nio Gy­ve­ni­mo kryž­ke­lės me­džio pa­ka­bi­no pum­pu­rų.

Ma­žuo­sius šo­kė­jus sce­no­je kei­tė Vi­jur­kų bend­ruo­me­nės jau­ni­mo gru­pė, pa­ro­džiu­si spek­tak­lį apie juo­dą­ją te­tu­lę že­mę.

Pro­fe­sio­na­lia kla­si­ki­ne mu­zi­ka ra­mi­no inst­ru­men­ti­nė gru­pė iš Tau­ra­gės ra­jo­no. Kaip sa­kė šven­tės ve­dė­jai, yra to­kie ta­ke­liai, ku­riuo­se su­si­tin­ka me­nui nea­be­jin­gos sie­los. Taip at­si­ti­ko ir su Tau­ra­gės ra­jo­no bei Lu­pi­kų me­no sa­vi­veik­li­nin­kais. Jie Kel­mės ra­jo­ne kon­cer­ta­vo jau tre­čią kar­tą.

Skar­džiais bal­sais gra­žias me­lo­di­jas vin­gia­vo ka­pe­los „Se­nas kle­vas“ dai­ni­nin­kai ir mu­zi­kan­tai, va­do­vau­ja­mi Ge­nu­tės Pe­ni­kie­nės.

Vie­nas bal­sin­giau­sių an­samb­lio da­ly­vių Ed­mun­das Sto­nys kaip se­nais ge­rais lai­kais due­tu su­dai­na­vo su iš Ang­li­jos Ve­ly­kų šven­tėms grį­žu­sia sa­vo duk­ra Lo­re­ta. Į sce­ną po il­ges­nio lai­ko su­grį­žu­sią jau­ną ma­mą ro­žių puokš­te pa­ger­bė jos vy­ras Džo­nas ir duk­re­lė Ari­ja­na.

Sto­nių šei­ma ta­po sa­vo­tiš­ku šven­tės sim­bo­liu. Šven­tė­je da­ly­va­vo ke­tu­rios šios šei­mos kar­tos: pro­se­ne­liai Jad­vy­ga ir Me­čis­lo­vas Sto­niai, ka­pe­lo­je ir an­samb­ly­je dai­nuo­jan­tis jų sū­nus Ed­mun­das Sto­nys, šven­tę ve­dęs Ed­mun­do sū­nus, se­nų­jų Sto­nių anū­kas Ro­lan­das, ša­lia jų be­si­glaus­čiu­si ma­žo­ji duk­re­lė Tė­ja bei sa­lė­je pa­si­ro­dy­mą ste­bė­ju­si vy­res­nė­lė Ema – Jad­vy­gos ir Me­čis­lo­vo Sto­nių proa­nū­kės.

Be to, kaip jau mi­nė­ta, dai­na­vo jų anū­kė Ed­mun­do duk­ra Lo­re­ta ir da­ly­va­vo jos duk­re­lė – se­nų­jų Sto­nių proa­nū­kė Ari­ja­na.

Me­lo­din­gas „Se­no­jo kle­vo“ ka­pe­los dai­nas pa­kei­tė Lu­pi­kų fi­lia­lo an­samb­lis „Var­sa“, taip pat su­trau­kęs daug gra­žių me­lo­di­jų.

Vi­sus sa­vi­veik­li­nin­kus do­va­no­mis ap­da­li­jo šven­tės or­ga­ni­za­to­riai ir Ku­ke­čių se­niū­nė Mei­lu­tė Ma­sals­kie­nė.

Šven­tės da­ly­vius svei­ki­no ūki­nin­kų Ro­mos ir Vy­tau­to Ka­rei­vų šei­ma, įtei­ku­si krep­šį gau­sių do­va­nų.

Pa­bai­go­je vi­si da­ly­viai ki­lo į sce­ną bend­rai dai­nai „Čia mū­sų na­mai“.

Šven­te rū­pi­no­si Lu­pi­kų fi­lia­lo ren­gi­nių or­ga­ni­za­to­rė Vai­da Ge­cie­nė. Ste­bė­jo ver­ti­ni­mo ko­mi­si­ja: Sa­vi­val­dy­bės Švie­ti­mo, kul­tū­ros ir spor­to sky­riaus ve­dė­jo pa­va­duo­to­ja So­na­ta Venc­kie­nė, vy­riau­sio­ji spe­cia­lis­tė Ja­dzė Gaup­šie­nė ir ra­jo­no Ta­ry­bos na­rys Al­ber­tas Bra­zas.

Au­to­rės nuo­tr.

SPEKTAKLIS: Vi­jur­kų kai­mo bend­ruo­me­nės jau­ni­mas spek­tak­ly­je „Juo­do­ji te­tu­lė“ pa­sa­ko­jo apie tai, kas bran­giau­sia kai­mo žmo­gui – apie že­mę.

GRO­ŽY­BĖS: Klu­bo „Aš – mo­te­ris“ rank­dar­biai su­ža­vė­jo ne vie­ną šven­tės da­ly­vį.

ŠO­KIS: Ma­žie­ji šo­kė­jė­liai pa­do­va­no­jo džiaugs­min­gų aki­mir­kų.

DAI­NOS: Skam­bios ka­pe­los „Se­nas kle­vas“ dai­nos.

VAR­SA: Var­sos dai­nin­kės vir­pi­no šir­dis gra­žio­mis me­lo­di­jo­mis.

KAR­TOS: Šven­tės gy­vuo­ju sim­bo­liu ta­po ke­tu­rios Sto­nių šei­mos kar­tos. Pro­se­ne­liai Jad­vy­ga ir Me­čis­lo­vas Sto­niai, kai­mo ka­pe­los dai­ni­nin­kas, due­tu su duk­ra Lo­re­ta dai­na­vęs jų sū­nus Ed­mun­das, šven­tės ve­dė­jai Ed­mun­do sū­nus Ro­lan­das su žmo­na Vil­ma iš An­gi­jos Ve­ly­koms su­grį­žu­si anū­kė Lo­re­ta su vy­ru Džo­nu ir sa­vo duk­re­le, se­nų­jų Sto­nių proa­nū­ke Ari­ja­na.