Kelmės ligoninė turi baseiną

Reginos MUSNECKIENĖS nuotr.
Šešių metrų ilgio vertikali vonia – baseinas bus ypač naudingas stuburo problemų turintiems pacientams.
Kelmės ligoninėje per metus vidutiniškai suteikiama 2339 medicininės reabilitacijos ir 2144 ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugos. Pacientai naudojasi fizioterapija, masažais, mankšta povandeniniu masažu, perlinėmis voniomis ir kitomis procedūromis.
Tačiau nuo 2022 metų lapkričio Sveikatos apsaugos ministerija iškėlė naujus reikalavimus ambulatorinės reabilitacijos paslaugas teikiančioms gydymo įstaigoms. Norint teikti reabilitacijos paslaugas būtina įsirengti vertikalią vonią – baseiną.
Sutelkus ligoninėsir Savivaldybės pastangas, vertikali vonia – baseinas jau įrengtas. Jame mankštintis stuburo problemų turintys pacientai galės jau po dviejų – trijų mėnesių.
Tai antras toks baseinas Šiaulių regiono rajonų ligoninėse. Anksčiau nei Kelmėje baseinas pastatytas Radviliškyje.

Trūksta tik kondicionavimo įrangos

Daugelis Kelmės rajono gyventojų reabilitacijai nelinkę važiuoti toli nuo namų į kurortiniuose miestuose esančias sanatorijas. Naudojasi Kelmės ligoninės medicininės reabilitacijos paslaugomis. Kaip informavo Kelmės ligoninės ekonomistė Asta Beinorienė, per metus pradinės ambulatorinės medicininės reabilitacijos gydymas suteiktas 1730 pacientų, kurie gavo 2144 paslaugas. Privalomojo sveikatos draudimo fondas už jas sumokėjo 212 104 eurus.

Ambulatorinės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugos suteiktos 181 pacientui. Jie gavo 2339 paslaugas, o Ligonių kasa už jas sumokėjo 66 236 eurus.

Sveikatos apsaugos ministrui pakeitus specialiuosius reikalavimus, ligoninė turėjo dvi išeitis: nustoti teikti ambulatorinės reabilitacijos paslaugas arba įvykdyti reikalavimus.

„Dėjome visas pastangas, kad išsaugotume tai, ką esame sukūrę, o Kelmės rajono gyventojai gautų dar platesnį spektrą ir kokybiškesnių paslaugų, – apie susidariusią situaciją pasakoja VšĮ Kelmės ligoninės direktorė Edita Brazienė. – Galiausiai, stengiamės, kad ir pati ligoninė būtų patrauklesnė, konkurencingesnė. Projektą jau įgyvendinome. Trūksta tik kondicionavimo įrangos. Šiuo metu paskelbti viešieji pirkimai. Tikimės, jog kovo mėnesį pacientai čia jau galės atlikti stuburo tempimo pratimus. O vertikalios vonios – baseino išlaikymas atsipirks, nes Ligonių kasos mokės už pacientams suteikiamas naujas paslaugas.“

Baseinas vietoj trijų kabinetų

Vertikaliai voniai – baseinui reikėjo rasti ir tinkamas patalpas. „Tam reikalui paskirti 3 kabinetai, – pasakoja statyba rūpinęsis ligoninės ūkio dalies vedėjas Ramūnas Šauklys. – Panaudotas pacientų poilsio kambarys, mano kabinetas ir dar viena patalpa. Tame plote įrengtas 6 metrų ilgio ir 2,20 metro pločio baseinas vertikali vonia, tualetai, dušinės ir persirengimo patalpos pacientams. Šiuo metu darbus atlikusios UAB „Gamasta“ darbininkai dar taiso trūkumus ir laukiame kondicionavimo įrangos.“

Kaip informavo ligoninės vyriausioji finansininkė Kristina Mockutė, dar 2022 – aisiais metais ligoninės steigėja Kelmės rajono savivaldybė skyrė 40 tūkstančių eurų. Lėšos panaudotos vertikalios vonios – baseino projektavimo darbams. Nupirkta dalis įrangos. Praėjusiais metais savivaldybė skyrė dar 30 tūkstančių eurų. Dar daugiau kaip 100 tūkstančių eurų vertikaliai voniai skyrė ligoninė. Iš viso vertikali vonia – baseinas kainavo 174 982 eurus.

„Vertikali vonia pagerins fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugas. Jos bus kokybiškesnės ir platesnio profilio. Tai padės gyventojams greičiau sugrąžinti darbingumą, pagerinti gyvenimo kokybę. Nereikės vykti į kituose miestuose esančias sanatorines gydymo įstaigas“, – dėl pacientų džiaugiasi ligoninės atstovai.

Vertikalios vonios – baseino patalpose turi būti ne mažiau kaip 27 laipsniai šilumos. Reikės šildyti ir vandenį. Ar tai labai padidins ligoninės išlaidas? Ūkio dalies vedėjas R. Šauklys sako, jog vertikalios vonios – baseino išlaikymui padidėjusias išlaidas šiek tiek amortizuos ligoninėje įrengta fotovoltinė elektrinė. Ji padengia maždaug pusę išlaidų už elektros energiją.

Vasarą veiks ir kompiuterinis tomografas

Kelmės ligoninė jau turi ir kompiuterinį tomografą. Jis už simbolinę kainą gautas iš Klaipėdos universitetinės ligoninės, kuri atnaujino savo įrangą. Šiuo metu paskelbti viešieji pirkimai įrengti kompiuterinio tomografo patalpas. Tikimasi, jog vasarą jau bus galima teikti ir kompiuterinės tomografijos paslaugas.

Kaip tvirtina Kelmės ligoninės slaugos administratorė Daiva Valentinienė, pastaruoju metu ligoninė atnaujino daug diagnostinės ir kitokios įrangos. Užpernai atnaujinti echoskopai. Šiemet gautas naujas portatyvinis echoskopas.

Per pastaruosius porą metų nupirkta laporoskopinė įranga operacijoms, venų ieškiklis su mobiliu vežimėliu, atnaujinta endoskopinė įranga, nupirkti du nauji elektrokardiografai, ir du nauji holterio aparatai, portatyvinis plaučių ventiliacijos aparatas, monitorius stebėti Reanimacijos poskyrio ligonių būklę. Reanimacijoje gulintiems ligoniams skirta ir konvencinė šildymo sistema.

Nupirktas ilgalaikės pakaitinės inkstų terapijos aparatas, lanksčių endoskopų automatinė plovimo mašina, vežimėlių ligonių transportavimui.