Kelmėje praūžė Žemaitijos ralis

Organizatorių nuotr.
Greičio ruožus dulkėtais keliais pasiryžo įveikti 94 sportininkų ekipažai.
Praėjusį savaitgalį Kelmė kaip ir kiekvienų metų vasarą tapo Žemaitijos ralio sostine. Automobilių lenktynės čia rengiamos jau dešimt metų. Pirmąsias šešerias rengė kelmiškis a.a. Tomas Savickas. Jam iškeliavus Amžinybėn, tradiciją tęsia jo žmona Ingrida Savickienė.
<br>Šiemet dalyvauti lenktynėse buvo užsiregistravę 104 ekipažai iš septynių šalių. Dalyvavo 96.

Jubiliejinės varžybos

Penktadienio rytą Kelmės miesto centras apstatytas spalvingais lenktyniniais automobiliais. Užtvarai nukreipė kelmiškius ir miesto gyventojus važiuoti per apylankas. Tvyrojo vieno iš svarbiausiųjų vasaros renginių kasmetinio Žemaitijos ralio laukimas. Ypač jis svarbus mėgstantiems ekstremalius išbandymus ir azartą.

Šiemet varžybos buvo įtrauktos į Lietuvos ralio bei ralio sprinto kalendorių. Šių metų lenktynės – tai Baltijos jūros ralio čempionato antrasis etapas.

Jubiliejiniame dešimtajame ralyje dalyvauti užsiregistravo 104 ekipažai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Ukrainos, Lenkijos ir Belgijos. Tačiau belgai neatvyko. Ne visi ekipažai atvyko ir iš kitų šalių. Varžybose dalyvavo 96.

Penktadienį Lietuvos ralio čempionato įskaitoje startavę ekipažai įveikė šešis greičio ruožus. 18 valandą 20 minučių jie išvažiavo į pirmąjį 8,05 kilometro greičio ruožą. Antrasis ruožas siekė 13 kilometrų.

Tas pačias atkarpas ekipažai turėjo įveikti ir antrą kartą. O prieš vidurnaktį, kai mechanikai automobiliams pritvirtino papildomus žibintus, lenktynininkų laukė dar du 4,63 ir 6 kilometrų greičio ruožai.

Šeštadienį į lenktynes įsijungė ir ralio sprinto įskaitoje dalyvaujantys ekipažai. Antrąją lenktynių dieną abiejų įskaitų dalyviai važiavo tuo pačiu maršrutu. Jų laukė šeši greičio ruožai, kurių ilgis 60,27 kilometro. Iš ryto nuvažiavo po du greičio ruožus vieną kartą. Po pietų 8,9 ir 11 kilometrų atkarpas privalėjo įveikti po du kartus.

Bendrosios Žemaitijos ralio įskaitos dalyviai per abi dienas nuvažiavo po 113 kilometrų, sprinto ekipažai – po 60,27 kilometro.

Visi lenktynių kelio ruožai buvo numatyti Kelmės apylinkėse. Vyko ir pramoginis Damų ralis, kuriame dalyvavo 21 moteriškas ekipažas.

Nugalėjo lietuviai

Šiųmetėse jubiliejinėse Žemaitijos ralio varžybose geriausiai sekėsi lietuviams.

Pirmąją vietą pelnė Martyno Samsono ir Ervino Snitkaus ekipažas. Antroji vieta atiteko Vladui Jurkevičiui ir Aisvydui Paliukėnui. Trečiąja džiaugėsi Giedrius Notkus ir Dalius Strižanas.

Dešimtojo jubiliejinio Žemaitijos ralio Tomui Savickui atminti finiše bendrosios įskaitos nugalėtojus pasitiko vyro idėjas toliau įgyvendinanti varžybų organizatorė Ingrida Savickienė. Ji įteikė nugalėtojų taures greičiausiam trejetui.

Tarp ralio sprinto įskaitoje dalyvaujančiųjų greičiausi buvo Kelmės automobilių sporto klubo atstovai Ginas Petraitis ir Matas Žalandauskas. Antrąją vietą pelnė Dariaus Sukacko iš Varėnos rajono ir šakiečio Daumanto Vasiliausko ekipažas, trečiąją vilniečiai Mindaugas Grikienis ir Donatas Gaidelis.

Organizatorė perdavė Lietuvos automobilių ralio čempionato organizatoriaus estafetę trečiojo etapo 7 bet Gravel Fest Rally – Lazdijai organizatoriams Tadui Zdanavičiui ir Ronaldui Rutkauskui.

Pirmasis etapas vyko Mažeikiuose. Kelmėje – antrasis.

„Labiausiai bijau nelaimių“

Po vyro netekties jau ketvirtą kartą Žemaitijos ralį rengianti Ingrida Savickienė sako, jog vienai tęsti vyro pradėtus darbus nelengva: „Su Tomu dalindavausi idėjomis ir darbais. Jis daugiau rūpindavosi technine varžybų dalimi. Kai likau viena, baiminuosi padaryti klaidų. Jei padarau, iš jų mokausi ir stengiuosi augti. Esu dėkinga savo ištikimai komandai. Daug padeda šiaulietis Edvinas Vašteris, mano sesuo Reneta Breivienė, ralio entuziastas Donatas Liesis. „

Ingrida sako labiausiai bijanti nelaimių. Kiekvienais metais lenktynių ruožuose pasitaiko visokiausių dalykų. Šiemet taip pat neišvengta virtimų, automobilių gedimų. Keliolika dalyvių nebaigė trąsos. Pirmosios vietos bendroje įskaitoje laimėtojų ekipažas vos vos išvengė susidūrimo su briedžiu. Bet sugebėjo laiku pasukti automobilį ir išvengti nelaimės. Per dešimtmetį skaudesnių nelaimių nebuvo ir už tai organizatorė sako esanti dėkinga likimui.

Dėkinga ir rėmėjams, kurių net ir sunkesniu laikotarpiu atsiranda. Ralio biudžetas yra palyginti didelis. Tačiau pavyksta surinkti lėšų, nugalėtojus pradžiuginti solidžiomis dovanomis, o žiūrovus ne tik sportine, bet ir menine programa, koncertais.