Kelmėje lankėsi „Aktuali kultūra“

Reginos MUSNECKIENĖS nuotr.
Ekspozicija įrengta sunkvežimyje.
Kelmė tapo 25–uoju miestu, kuriame lankėsi Kultūros ministerijos projektas „Aktuali kultūra“. Kelmiškiai buvo kviečiami apžiūrėti didžiuliame sunkvežimyje įrengtą ekspoziciją, pasimokyti foto meno.

Dvi valandos miesto centre

Projekto organizatorių palapinė ir sunkvežimis su ekspozicija įsikūrė miesto centre, automobilių stovėjimo aikštelėje, šalia Kultūros centro. Kelmiškiai lankėsi nedidelėmis grupelėmis. Į sunkvežimio priekabą, kur įrengta ekspozicija, buvo įleidžiama su kaukėmis, po keturis žmones.

Kaip informavo viena iš projekto koordinatoriaus asistenčių Greta Vasiliauskaitė, visuose miestuose, kur lankėsi „Aktuali kultūra“, sulaukta pakankamai vietos gyventojų dėmesio. Projektu siekta mažesnių miestų gyventojams pristatyti menininkus, supažindinti su jų veikla, paskatinti meno sklaidą.

Per porą valandų, kurias „Aktuali kultūra“ praleido Kelmėje, ekspoziciją pamatė nemažas būrys žmonių – daugiausia kultūros darbuotojai, savivaldybės specialistai, visuomenininkai, šiaip aktyvūs piliečiai ir atsitiktiniai praeiviai.

Pristatyti Vakarų Lietuvos menininkai

Kelmėje pristatyti Vakarų Lietuvos menininkai. Eksponuoti archeologinės tekstilės meistrės Ingridos Šilgalytės iš Salantų geležies amžiaus moters drabužiai.

Kelmiškiai supažindinti su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro dailininko, Dailininkų sąjungos nario Simo Žaltausko kūryba. Šis menininkas yra surengęs 23 personalines parodas, dalyvavęs 30 bendrų parodų Lietuvoje ir užsienyje, išleidęs 2 poezijos knygas.

Pristatyti Adelės Bražėnaitės ir Odetos Tumėnaitės – Bražėnienės medžio raižiniai. Kelmiškiai supažindinti su stiklo dailininku Remigijumi Kriuku, skulptoriumi Kęstučiu Balčiūnu, dailininkais broliais dvyniais Algirdu ir Remigijumi Gataveckais, grafiku Alfonsu Čepausku, dirigentu Modestu Pitrėnu, bestselerio „Pietinia kronikas“ autoriumi rašytoju Rimantu Kmita.

Kai kurie menininkai ekspozicijos rengėjams patikėjo savo darbo įrankius, aksesuarus, drabužius, dekoracijos elementus.

Ekspozicijos lankytojai galėjo pamatyti balerinos Olgos Konošenko sijonėlį ir batelius, aktoriaus Kosto Smorigino gitarą, su kuria 2016 metais jis apkeliavo visą Lietuvą, tenorui Merūnui Vitulskiui parašytą Plačido Domingo palinkėjimą, foto menininko Rolando Parafinavičiaus foto aparatą.

Lankytojams ekspoziciją pristatė projekto atstovė Rūta Junutytė.

Užsidėję 3D akinius lankytojai galėjo susipažinti su muziejais ir kitomis lankytinomis Lietuvos vietomis.

Besidomintiems fotografija projekto atstovė fotomenininkė papasakojo, kaip ir kokiu rakursu pagauti geriausią kadrą, praktiškai tai leido išbandyti vaikštant po vaizdingiausias Kelmės vietas.