Žemaitijos ralyje – rekordinis ekipažų skaičius

Organizatorių nuotr.
Vaidotas Žala ir Andris Malniekas tapo Žemaitijos ralio nugalėtojais.
Praėjusį savaitgalį Kelmėje ir jos apylinkėse praūžė jau tradiciniu tapęs Žemaitijos ralis, kuriame dalyvavo rekordinis ekipažų skaičius – net 106.

Lenktynės jų organizatoriui atminti

„Rally Žemaitija“ Kelmės rajone vyksta jau septintą kartą. Jis sumanytas kaip Lietuvos automobilių ralio čempionato trečiasis etapas.

Šiemet „Rally Žemaitija“ buvo skirtas šio ralio įkūrėjui ir ilgamečiam strategui kelmiškiui Tomui Savickui atminti. Automobilių sporto entuziastas Amžinybėn iškeliavo sulaukęs vos penkiasdešimties. Šešerius savo gyenimo metus jis paskyrė Žemaitijos Ralio organizavimui.

Dalyvauti lenkynėse registravosi rekordinis skaičius ekipažų iš Lietuvos ir užsienio. Ralyje panoro dalyvauti net 106 ekipažai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Suomijos.

„Gali būti, jog rekordinį dalyvių skaičių nulėmė ir tai, kad pirmasis Lietuvos automobilių čempionato etapas neįvyko dėl pernelyg šiltos žiemos, o antrajam sutrukdė koronavirusas, – svarsto Žemaitijos ralio organizatorė Ingrida Savickienė, – sportininkai buvo išsiilgę lenktynių.“

Anksčiau ponia Ingrida Žemaitijos ralį padėdavo organizuoti vyrui. Po jo mirties teko iniciatyvą perimti į savo rankas.

„Džiaugiuosi, kad ralyje dalyvavo tiek daug ekipažų, kad pavyko išvengti skaudesnių nelaimių. Manau, jog Tomas būtų patenkintas“, – komentavo I. Savickienė.

Raliui –Kražių keliai

Sportininkai pripažįsta, jog automobilių ralio čempionatams labiausiai tinkami Kelmės rajono, ypač Kražių seniūnijos, keliai. Jie – įdomios, netikėtos konfigūracijos, su kalneliais ir nuokalnėmis, daugybe staigių, netikėtų posūkių.

Šiemet Žemaitijos ralyje dalyvavę lenktynininkai turėjo įveikti 108 kilometrų greičio ruožą Kražių, Pakražančio ir Kelmės apylinkių keliais. Ankstesniais metais vienas lenktynių etapas vykdavo Kelmės mieste. Šiemet jo atsisakyta, nes žiūrovų skaičius galėjo viršyti dėl ekstremalios situacijos nustatytą ribą.

108 kilometrų greičio ruožą turėjo įveikti tik aukščiausiojo lygio sportininkai. Vidutinio lygio lenktynininkai turėjo įveikti 56 kilometrų, žemiausiojo – 18,5 kilometrų ruožus.

„Leidome dalyvauti ir mažesnio pajėgumo sportininkams, kad jie pamatytų ralį iš vidaus“,– aiškino I. Savickienė.

Ralyje dalyvavo ir kelmiškių automobilių sporto entuziastų.

Laimėjo „Agrorodeo“

Vienuolikoje iš dvylikos greičio ruožų pirmavo Vaidoto Žalos ir Andrio Malnieko ekipažas „Agrorodeo“. Šie lenktynininkai užtikrintai ir laimėjo pirmąją vietą. Vaidotas Žala Žemaitijos ralį laimėjo ir praėjusiais metais.

Antras liko latvis Janis Vorobjovs, trečias Giedrius Notkus.

Prizininkai buvo apdovanoti prie Kelmės kultūros centro esančioje Atgimimo aikštėje. Čia jų garbei ir kelmiškių malonumui surengtas koncertas.

Jau antrą kartą Kelmėje šalia patyrusių sportininkų vyrų ralio surengtas ir pramoginis damų ralis. Jame taip pat buvo dalyvių ir iš Kelmės rajono.