Prasidėjo Tytuvėnų vasaros festivalis

Tytuvėnų vasaros festivalio
Tytuvėnų vasaros festivalį pradėjo Kauno mioesto simfoninis orkestras.
Sekmadienį Kelmės Švč. Mergelės Marijos į dangų ėmimo bažnyčioje prasidėjo septynioliktasis Tytuvėnų vasaros festivalis. Šiemet net keturi iš devynių koncertų vyks Tytuvėnuose, kiti – Kelmėje, Dabikinėje (Akmenės raj.), Šiluvoje ir Raseiniuose.

Pradžios koncertas su Kauno simfoniniu orkestru

Tytuvėnų vasaros festivalio atidaryme kalbėjo Kelmės rajono mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas Egidijus Ūksas ir festivalio globėjas bei mecenatas iš Tytuvėnų krašto kilęs verslininkas Jonas Jagminas. Koncerte dalyvavęs taip pat iš Tytuvėnų kilęs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis įteikė dirigentui Vegard Nilsen iš Norvegijos puokštę gėlių.

Koncertą vedė Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ vadovė ir festivalio sumanytoja Nijolė Saimininkienė.

Festivalio pradžios koncertą surengė Kauno miesto simfoninis orkestras, dirigentas Vegard Nilsen (Norvegija) ir solistas Tadas Girininkas.

Skambėjo G. Verdi, G. Rossini, V. Belini kūriniai. Paklausyti koncerto susirinko beveik pilna bažnyčia žmonių.

Prieš septyniolika metų pradėtas rengti Tarptautinis Tytuvėnų vasaros festivalis – seniausias Šiaulių regione. Jo sumanytoja ir pirmoji projekto autorė Nijolė Saimininkienė turėjo tikslą, kad festivalis atliktų profesionaliosios muzikos sklaidos misiją regione. Festivalis kasmet pristato originalias programas. Jų įvairovė žiūrovams suteikia galimybę susipažinti su įvairaus žanro klasikine muzika bei profesionaliais atlikėjais.

Daugiausia koncertų Tytuvėnuose

Šių metų programoje bene daugiausia dėmesio skiriama Rytų Europos baroko perlu vadinamam Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansambliui, kuriame įvyks net keturi iš devynių festivalio koncertų.

Po Tytuvėnų bažnyčios skliautais kaip ir kasmet bus surengtas jau tradiciniu tapęs koncertas kunigui ir poetui Ričardui Mikutavičiui, kuris Tytuvėnų bažnyčioje dirbo trylika metų. Šiemet kunigo garbei bus skiriamas Senosios muzikos koncertas „La Virginella“, kuriame dainuos mecosopranas Nora Petročenko, tenorai Mindaugas Bargaila, Povilas Vanžodis, Gintautas Venislovas, bosas Nerijus Masevičius, Senosios muzikos ansamblis „Morgaine“ (Vokietija ir Lietuva). Koncerto programoje skambės G.B. Mosto madrigalai.

Nuolatinis Tytuvėnų vasaros festivalio dalyvis ir partneris Lietuvos kamerinis orkestras, Tytuvėnuose klausytojams pristatys naują programą „Saulėlydžio šviesa”. Koncerte skambės lietuvių ir italų kompozitorių kūriniai. Orkestrui diriguos festivalio meno vadovas Robertas Šervenikas, dainuos vienas garsiausių Lietuvos mecosopranų Justina Gringytė. Skambės lietuvių ir italų kompozitorių kūriniai.

Rugpjūčio 16 -ąją Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblio kiemelyje aktorius Rolandas Kazlas skaitys lietuvių poetų eiles. Festivalio pabaigos koncerte Tytuvėnuose klausytojai turės retą progą išgirsti Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą ir smuiko virtuozą Maksimą Fedotovą (Rusija), kurie atliks N. Paganinio ir L. van Bethoveno kūrinius.

Kelmės dvaro sodyboje šiemet bus parodytas Vidmantės Jasukaitytės ir Arkadijaus Gotesmano projektas „Šeštasis Dievo įsakymas „Nežudyk“. Dalyvaus pianistas Dmitrijus Golovanovas.

Dabikinės dvaro taritorijoje po atviru dangumi rugpjūčio 8 -ąją skambės styginių ansamblio iš Lenkijos programa „Muzika parke“, kurią atliks trys smuikininkai iš Lenkijos.

Šiluvos Jono Pauliaus II aikštėje vyks saksofonų kvarteto iš Vokietijos „Blattwerk“ koncertas, skambės J. S. Bacho, C. Saint-Saens, G. Faure kūriniai.

Raseinių Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje Jono Pauliaus II 100-ąsias gimimo metines pažymės Valstybinio choro „Polifonija“ atliekama programa „Muzika popiežiaus kelyje“.

Projektas gyvas

Šiuo metu „Tytuvėnų vasaros festivalį“ administruoja ir jo programa rūpinasi dirigentas ir meno vadovas Robertas Šervenikas bei Justas Šervenikas.

Teikiami projektai Lietuvos kultūros tarybai, kuri iš dalies finansuoja festivalio išlaidas. Kaip informavo Kelmės rajono savivaldybės Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja Sonata Venckienė, šiemet paraišką teko teikti per Tytuvėnų kultūros centrą, kad Kelmės rajono Savivaldybė galėtų skirti paramą festivaliui. Pasikeitus tvarkai, Savivaldybė negalėjo remti viešųjų įstaigų projektų. Šiemet iš Kelmės rajono biudžeto Tytuvėnų vasaros festivaliui skirti 3000 eurų.

Festivalį surengti padeda ir dar keletas festivalio partnerių bei rėmėjų.