
Naujausios
Po to, kai rašėme
Kelių direkcija prašo oficialaus rašto
Redakcija gavo Lietuvos Respublikinės kelių direkcijos atsakymą į klausimą, ar yra kokių galimybių padėti Verpenos kaimelio žmonėms, kuriems patekti į Kelmės miestą – tikras iššūkis.
Regina MUSNECKIENĖ
reginamus@skrastas.lt
Kreiptasi į Kelių direkciją
Praėjusį ketvirtadienį „Krašto žiniose“ rašėme apie problemą, su kuria susiduria Kelmės rajono Verpenos kaimo žmonės.
Nors miestas ir bažnyčios bokštas matosi pro gyventojų namų langus, jį pasiekti gali tik eidami nesaugia magistrale. Susidaro daugiau kaip trijų kilometrų atstumas.
Yra tiesesnis takas į miesto pakraščio gatves. Tačiau norint jį pasiekti reikia įveikti kliūčių ruožą – perbristi arba peršokti vandens pilną griovį, nusileisti stačiu šlaitu.
Prieš iškeldamos šią problemą spaudoje „Krašto žinios“ elektroniniu laišku verpeniškių bėdą išdėstė ir Respublikinei Kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos.
Susirašinėjimas ir konkrečių aplinkybių aiškinimasis per Kelių direkcijos atstovą spaudai Evaldą Tamariūną truko beveik savaitę.
Ką daryti?
Pagaliau gautas atsakymas, kuriame ir pati Kelių direkcija iškelia klausimą „Ką daryti?“.
„Reikalas tas, kad tai yra valstybinės reikšmės magistralinis kelias su atitinkamu eismo intensyvumu ir paskirtimi. Tokioje vietoje perėja negali būti įrengiama, kitaip tariant norint įrengti perėją, kelio ir eismo parametrai turi atitikti Pėsčiųjų perėjimo per kelius ir gatves organizavimo taisyklėse (PPOT 16), patvirtintose Kelių direkcijos direktoriaus 2016 m. lapkričio 24 d. įsakymu Nr. V-682, nustatytus reikalavimus.
Tarp 94,97 km (ties V. Putvinskio gatve) ir 95,94 km (ties Lauko g.) yra dvi vietos, kuriose pėstieji gali kirsti magistralinį kelią. Ką daryti ?“
Kelių direkcijos atstovas pataria rajono vadovams ar seniūnui raštiškai – oficialiu prašymu ar elektroniniu laišku kreiptis į Lietuvos kelių direkcijos vadovus. Šie nukreips raštą specialistams, kurie galbūt atvyks į vietą ir spręs, kaip padėti žmonėms.
Rekomenduojama rašte (laiške) labai tiksliai nurodyti kas ir kur nori eiti, nes išmindžiotas takas veda per atitvarą, per griovį, laukais (per žemės ūkio paskirties sklypus, klausimas ar teisėtai). Žodžiu, reikia labai konkrečių faktų ir argumentų.
Suprantama, žiniasklaida nėra oficialus asmuo, galintis spręsti miesto ar rajono problemas. Žurnalistai jas tik iškelia ir ieško galimų sprendimo būdų. Spręsti turi rajono vadovai, seniūnai.
„Krašto žinios“ Kelių direkcijos atsakymus persiuntė Kelmės seniūnui Romui Atkočaičiui. Jis patikino, jog verpeniškių problema ir Kelių direkcijos pasiūlymai bus apsvarstyti Saugaus eismo komisijos posėdyje. Tuomet oficialiu raštu bus kreipiamasi į Lietuvos Respublikos automobilių kelių direkciją.
Ar sprendžiama verpeniškių problema, rajono Tarybos posėdyje domėjosi Tarybos narys Egidijus Ūksas. Jam atsakyta, jog šios problemos sprendimu turi užsiimti Kelmės apylinkių seniūnas Algimantas Dambrauskas.
Autorės nuotr.
Šalia magistralės – griovys. Jį įveikę, Verpenos kaimelio gyventojai iš tolo matomu taku patenka į Kelmės miestą. Tačiau tiesesnis kelias verpeniškių dalią palengvina tik vasarą. Žiemą neįmanoma įveikti vandens prisipildžiusio griovio ir stačių šlaitų.