Kas gaudo dvaro rūmų nuomos naudą

Kas gaudo dvaro rūmų nuomos naudą

Kas gaudo dvaro rūmų nuomos naudą

Pakruojo rajono savivaldybės klerkai gyvena kaip dvarponiai: Pakruojo dvaro centriniai rūmai nuomojami pobūviams už pačių nusistatytą mokestį, o nuostoliai lieka rajono biudžetui ir mokesčių mokėtojams.

Janina VANSAUSKIENĖ

pakruojis@skrastas.lt

Kas nutekina informaciją?

Pakruojo savivaldybės administracijoje pastarosiomis dienomis neramu: Savivaldybės tarybos nariams opozicinieriams siuntinėjami elektroniniai laiškai, kuriuose teigiama, kad Pakruojo dvaro rūmai pobūviams yra nuomojami nepaisant Tarybos sprendimu nustatytų kainų?

Toks laiškas pasiekė ir „Pakruojo krašto“ žurnalistus.

Anksčiau Tarybos narys Gediminas Grybė praėjusio ketvirtadienio rajono Tarybos posėdyje bandė paskelbti minėtojo laiško turinį.

Pirmoji prieštarauti ėmė rajono merė Asta Jasiūnienė, patikinusi, kad anonimų laiškai, jei ir kreipiamasi į rajono Tarybą, yra neskelbiami.

Merei pritarė ir opozicijos lyderis Jonas Jurgeliūnas, tvirtindamas, kad laiške minima pakruojiečių sutuoktinių pavardė, esą pagarsinus neištirtą skundą, šie žmonės gali pasijusti viešai įžeisti.

Su tokia daugelio Tarybos narių nuomone G. Grybė nesutinka.

„Taip yra siekiama užgniaužti, kad į viešumą nepatektų tikri faktai. Tai rašė žmogus iš Savivaldybės, o anonimu liko, nes bijo netekti darbo. Panašių laiškų esu gavęs ne vieną. Manęs yra reikalaujama pasakyti, kas rašo arba duoti bent voką, jei laiškas siųstas įprastu paštu“, – „Šiaulių kraštui“ sakė G. Grybė, pabrėždamas, kad savivaldybės klerkams labiau rūpi ne skundo turinys ir pagrįstumas, o žmogus, kuris paskelbia kompromituojančią informaciją.

Gal norima su pilietiškais Savivaldybės darbuotojais susidoroti?

Vietoj 6000 – 1200 litų

Laiško autorius tvirtina, kad gegužės pirmąjį savaitgalį buvo nuomojamos Pakruojo dvaro centrinių rūmų salės.

Už prabangių patalpų nuomą paimta 1200 litų, tačiau pagal pobūvio laiką nuomininkui turėjusi būti pateikta 6000 litų sąskaita.

Laiške nurodoma, kad rajono Kultūros ir informacijos skyriaus vedėja Birutė Vanagienė mokestį nustatė, nepaisydama rajono Tarybos sprendimo dėl dvaro patalpų nuomos įkainių.

Redakcija kalbėjosi su pobūviui – jubiliejaus šventei – salę nuomojusia pakruojiečių šeima.

Žmonės neslėpė, kad rūmuose patalpos pobūviui, jų žodžiais, atsiėjo nebrangiai – tik 1200 litų, (dar 50 litų priskaičiuota kėdžių nuomos mokesčio – aut. past. ).

Pora tvirtino, kad į paruoštas ir išpuoštas sales jie su svečiais atvyko kiek po 18 valandos, pobūvis truko iki 1-2 valandos nakties.

Paklausti, ar išlaidos iš tiesų tebuvo tokios, kaip parašyta sąskaitoje, žmonės kreivai nusišypsojo: „Salę užsakė renginių organizatorius iš Šiaulių, jis ir su Vanagiene tarėsi, ir mokėjo už patalpas. Nieko daug nesakysiu, bet su tokiais pinigais kaip sąskaitoje – nieko padarysi,"– prisipažino garbaus amžiaus pakruojietis, rodydamas pobūvio organizatoriaus pateiktą ataskaitą apie išlaidas patalpoms nuomoti, maistui bei muzikantams.

Pora sakė nežinojusi, kad rūmų patalpų nuomos mokestį yra nustačiusi rajono Taryba.

Valdininkė painiojasi

Nebaigtas rekonstruoti Pakruojo dvaro centrinis rūmas tebėra Pakruojo rajono savivaldybės žinioje. Jo priežiūra ir patalpų nuoma pavesta rūpintis Kultūros ir informacijos skyriaus vedėjai Birutei Vanagienei.

„Pirmosios dvi valandos – po šimtą litų, trečia ir daugiau – po 500 litų už valandą“, – „Šiaulių kraštui“ rūmų salių nuomos įkainius pobūviams dėstė B. Vanagienė.

Tačiau rajono Tarybos sprendimu patvirtintame kainyne nurodoma, kad 100 litų mokestis turi būti imamas už dvi pasiruošimo renginiui valandas, o ne už kiekvieną jų atskirai.

„Pagal sutartį, patalpos perduotos 18.30 valandą, pobūvis prasidėjo 19 valandą, o baigtis turėjo 23 valandą. Jau išsiaiškinom, kad paskutiniai žmonės išėjo po dvyliktos penkiolika minučių“, – apie nuomai naudotų patalpų laiko skirtumus sutartyje ir pačiame dvare teisinosi B.Vanagienė, tarsi patvirtindama, kad kainos ir sąskaitos gali būti nurašomos ir nuo lubų.

Paklausta, kam tenka atsakomybė už nuostolius ir nesurinktas lėšas rūmų išlaikymui, B.Vanagienė aiškino:

„Mes esame turto valdytojai, galite rašyti, aš atsakinga. Sutartis pasirašyta mano ir to visiškai neneigiu. Bet kas tai yra nuostolis, jei tai – nuostolis“, – problemos dėjosi nematanti valdininkė ir vis teisinosi, kad ilgiau pobūviui užsitęsus Savivaldybė žmonių iš rūmų nevaro, bet ir neima mokesčio už naudojimąsi salėmis ilgesnį nei sutartyje laiką.

„Privalėsiu mokėti už darbą“

Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Grigonis redakcijai neslėpė jau išsiaiškinęs kokią problemą paviešino anonimas.

„Turės būti rūmų nuomos sąlygų sutarties pakeitimai, numatyta, kaip bus mokama, jei žmogus užsibūna ilgiau“, – apie realiai pobūvius rūmuose trunkančius ne valandą ir ne dvi, kalbėjo savivaldybės administracijos direktorius.

Jo netikėta užuomina atskleidė dar daugiau: „Aš privalėsiu dabar mokėti už visas darbo valandas naktį rūmus prižiūrinčiam darbuotojui. Mes jam nemokame nieko“, – sakė V.Grigonis apie pareigas, už kurias oficialiai alga nėra paskirta.

Autorės nuotr.

SUSITARIMAS: Savivaldybės kultūros ir informacijos skyriaus vedėja Birutė Vanagienė neslepia žinanti, kad pobūvis truko ilgiau, nei buvo nurodyta jos sudarytoje sutartyje.

RŪMAI: Pakruojo dvaro centrinių rūmų išlaikymas ir nuoma savivaldybei neša nuostolių.

PRIEŽIŪRA: Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Grigonis sako, kad rūmuose nuomininkų renginiams užtrukus iki nakties, patalpas saugo darbuotojas, kuriam už tai alga nemokama.