Kalėdų bendrystė iš 250 nykštukų ir Kinijos žibintų

Kalėdų bendrystė iš 250 nykštukų ir Kinijos žibintų

Ka­lė­dų bend­rys­tė iš 250 nykš­tu­kų ir Ki­ni­jos ži­bin­tų

Šeš­ta­die­nį Kur­šė­nų Pa­ven­čių bend­ruo­me­nė įžie­bė sa­vo ori­gi­na­liai pa­puoš­tas gy­vas par­ko eg­lu­tes Ki­ni­jo­je pa­ma­ty­tais ži­bin­tais ir pa­čių pa­da­ry­tais iš gam­ti­nių me­džia­gų nykš­tu­kais. Apie 250 ori­gi­na­lių nykš­tu­kų puoš ne tik bend­ruo­me­nės Ka­lė­dų eg­lę, bet ir vi­sus Pa­ven­čių gy­ven­to­jų na­mus.

Ri­ta ŽA­DEI­KY­TĖ

rita@skrastas.lt

Ne­kir­to eg­lu­čių, ne­pir­ko žais­lų

Kur­šė­nų Pa­ven­čių bend­ruo­me­nė šeš­ta­die­nį iš­puo­šė sa­vo iš­puo­se­lė­tą par­ke­lį Ka­lė­dų šven­tėms. 5 va­lan­das ly­jant lie­tui bend­ruo­me­nės na­riai puo­šė sa­vo ra­jo­ną. Įžie­biant eg­lu­tę ir pra­si­de­dant šven­ti­niam lai­ko­tar­piui bend­ruo­me­nei kon­cer­ta­vo gru­pė JAMP (va­do­vė G. Pu­čins­kie­nė).

Šven­tėms pa­puoš­tos ne nu­kirs­tos miš­ke, o gy­vos bend­ruo­me­nės par­ke­ly­je au­gan­čios sep­ty­nios eg­lės.

„Pro­jek­tas “Ne­kirs­kim ka­lė­di­nės eglės” įvyk­dy­tas. Te­rei­kia ge­ros idė­jos ir vis­kas tuoj įgau­na pa­grei­tį. Ke­li bend­ruo­me­niš­ki va­ka­rai, darbš­čios ran­kos ir Pa­ven­čiuo­se gi­mė ka­lė­di­nis ste­buk­las!“ – pa­skel­bė bend­ruo­me­nės so­cia­li­nio tink­lo pa­sky­ro­je Kur­šė­nų Pa­ven­čių bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kė Ilo­na Ke­rie­nė.

Sep­ty­nios par­ko eg­lės pa­puoš­tos švie­čian­čiais žie­dais – jų idė­ja ki­lo, kai bend­ruo­me­nės na­riai pa­ma­tė šį pa­va­sa­rį ke­liau­dami po Ki­ni­ją, kur dar ne­bu­vo nuim­tos jų Nau­jų­jų me­tų de­ko­ra­ci­jos. Švie­čian­tys žie­dai įkvė­pė bend­ruo­me­nės na­rius su­kur­ti pa­na­šias de­ko­ra­ci­jas ir sa­vo par­ke­liui.

Kū­ry­bin­giems bend­ruo­me­nės na­riams ki­lo idė­ja pa­si­ga­min­ti ir sa­vo eg­lu­tės žais­lų – ori­gi­na­lių nykš­tu­kų.

Pa­ven­čiai virs nykš­tu­kų re­zi­den­ci­ja

Kaip nykš­tu­kai tu­rė­tų at­ro­dy­ti ir iš ko jie tu­rė­tų bū­ti pa­ga­min­ti – ta­rė­si vi­si. Bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kė I. Ke­rie­nė pa­sa­ko­jo, kad vi­si bend­rai nu­ta­rė, kad nykš­tu­kai tu­ri bū­ti iš na­tū­ra­lių me­džia­gų – me­die­nos žie­dų, kan­ko­rė­žių.

Iš pra­džių svars­ty­ta, gal pa­gal tą pa­tį pa­vyz­dį bend­ruo­me­nės na­riai na­muo­se pa­ga­mins po 10 nykš­tu­kų ir at­neš juos jau pa­ga­min­tus. Ta­čiau at­si­ra­do prieš­ta­rau­jan­čių tam – juk jie ne vel­tui bū­rė­si į bend­ruo­me­nę, to­dėl ir nu­ta­rė jaus­tis tik­ra bend­ruo­me­ne ir nu­ta­rė nykš­tu­kus ga­min­ti drau­ge.

Ke­le­tą va­ka­rų Kur­šė­nų kū­ry­bos na­muo­se, su ku­riais Pa­ven­čių bend­ruo­me­nė bend­ra­dar­biau­ja, vei­kė „nykš­tu­kų dirb­tu­vės“. Me­džių rie­ves su­pjo­vė bend­ruo­me­nės na­riai, me­die­na – Kur­šė­nų kū­ry­bos na­mų, kur gu­lė­jo nu­pjau­ti se­ni me­džiai.

Nykš­tu­kų akys, barz­dos, ki­ti kon­tū­rai – ant­ri­nės ža­lia­vos ar­ba ne­mo­ka­ma gam­ti­nė me­džia­ga – kan­ko­rė­žiai, ku­rių rei­kė­jo pa­tiems pri­si­rink­ti. Nykš­tu­kams pa­ga­min­ti rei­kė­jo ir karš­tų kli­jų, bal­di­nių seg­tu­vų, špa­ga­to, vie­los.

„Dėl nykš­tu­kų ke­pu­rių štur­ma­vom pre­ky­bos cent­rus, ieš­ko­jom kur pi­giau­sia, di­džio­ji da­lis ke­pu­rių par­ke­lia­vo iš Vil­niaus – vie­no pre­ky­bos cenr­to ba­zės. Pa­vy­ko ras­ti la­bai priim­ti­ną kai­ną – už ke­pu­rė­lę vos po 25 cen­tus“, – pa­sa­ko­jo I. Ke­rie­nė.

Apie du šim­tus nykš­tu­kų pa­ka­bin­ta bend­ruo­me­nės par­ke­ly­je ant gy­vų šven­tėms pa­puoš­tų eg­lių. Ta­čiau nykš­tu­kų ga­my­ba dar te­be­vyks­ta, nes nu­tar­ta po nykš­tu­ką pa­do­va­no­ti ir pa­ka­bin­ti kiek­vie­no Pa­ven­čių gy­ven­to­jo kie­me – kad vi­sas ra­jo­nas pa­jus­tų šven­tę, o Pa­ven­čiai šven­čių lai­ko­tar­piu virs­tų nykš­tu­kų re­zi­den­ci­ja.

Pa­sak I. Ke­rie­nės, iš pra­džių svars­ty­ta, gal po nykš­tu­ką pa­ka­bin­ti vie­ni­šų Pa­ven­čių žmo­nių kie­muo­se, o po to nu­tar­ta: po nykš­tu­ką – kiek­vie­nam kie­mui. Sa­va­no­riai už­ka­bins po ori­gi­na­lų nykš­tu­ką prie kiek­vie­nų na­mų var­tų.

Dar bend­ruo­me­nės na­riai ša­lia Kur­šė­nų kū­ry­bos na­mų pa­puo­šė di­džiu­lį be­sme­ge­nį iš šiau­dų ritinių ir bal­tos plė­ve­lės, jo gal­va ir ke­pu­rė – iš vie­los.

Da­lį gir­lian­dų pa­puo­ši­mui bend­ruo­me­nė ga­vo ir iš se­niū­ni­jos, da­lį pir­ko, pa­nau­do­da­mi ir da­lį bend­ruo­me­nės na­rio mo­kes­čio, ir lė­šų, skir­tų iš GPM 2 pro­cen­tų pa­ra­mos, o kai ku­rie bend­ruo­me­nės na­riai nemažai pri­si­dė­jo ir sa­vo as­me­ni­nė­mis lė­šo­mis.

Lau­kia­mi vi­si

Pa­ven­čių bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­kės I. Ke­rie­nės tei­gi­mu, jau ne vie­ne­rius me­tus bend­ruo­me­nė sa­vo iš­puo­se­lė­ta­me par­ke­ly­je su­tin­ka Nau­juo­sius me­tus, šven­čia Ka­lė­dų šven­tes.

Šie­met bus taip pat, tik ka­lė­di­nė erd­vė šie­met pa­puoš­ta iš­ra­din­giau nei anks­tes­niais me­tais.

„Kvie­čia­me vi­sus ap­lan­ky­ti šią ka­lė­di­nę pa­sa­ką, pri­sė­dus ant suo­le­lio pa­sva­jo­ti, pa­si­da­ry­ti įspū­din­gų nuo­trau­kų. Ši vie­ta – ypa­tin­ga, nes į kiek­vie­ną puoš­me­ną įdė­ta mū­sų bend­rys­tė, ran­kų ši­lu­ma ir nuo­šir­du­mas“, – pa­skel­bė Pa­ven­čių bend­ruo­me­nė sa­vo so­cia­li­nio tink­lo pa­sky­ro­je.

I. Ke­rie­nė sa­kė, kad lau­kia ir sve­čių iš ki­tų Kur­šė­nų mies­to ra­jo­nų, nes pa­si­tin­kant Nau­juo­sius me­tus čia gros mu­zi­ka, dan­gų nu­švies fe­jer­ver­kai.

Ilo­nos KE­RIE­NĖS nuo­tr.

Kur­šė­nų Pa­ven­čių bend­ruo­me­nės nykš­tu­kų dirb­tu­vė­se pa­ga­min­tos ori­gi­na­lios de­ko­ra­ci­jos.

Kur­šė­nų Pa­ven­čių bend­ruo­me­nės žmo­nės pa­puo­šė sa­vo erd­vę Ka­lė­doms ori­gi­na­liais ži­bin­tais, pa­ma­ty­tais ke­lio­nė­je po Ki­ni­ją ir sa­vo ran­ko­mis su­kur­tais nykš­tu­kais.