Kalėdinių renginių pirmeiviai – neįgalieji

Kalėdinių renginių pirmeiviai – neįgalieji

Ka­lė­di­nių ren­gi­nių pir­mei­viai – neį­ga­lie­ji

Penk­ta­die­nį Pak­ruo­jy­je neį­ga­lių žmo­nių or­ga­ni­za­ci­jos su­ren­gė tra­di­ci­nę ka­lė­di­nę mu­gę. Tai – pir­ma­sis ar­tė­jan­čių me­ti­nių šven­čių su­tik­tu­vių ren­gi­nys ra­jo­ne.

Ja­ni­na ŠA­PAR­NIE­NĖ

janina@skrastas.lt

Pak­ruo­jo kul­tū­ros cent­ro sa­lė­je iš­si­ri­kia­vo sta­lai su šim­tais dir­bi­nių. Kai ku­rie neį­ga­lie­ji sa­vo kū­ri­niais pre­kia­vo sa­va­ran­kiš­kai. Ki­ti – drau­ge su bend­ra­min­čiais iš Ak­lų­jų bei silp­na­re­gių są­jun­gos ra­jo­no fi­lia­lo, neį­ga­lių­jų drau­gi­jos, ki­tų or­ga­ni­za­ci­jų, jun­gian­čių įvai­rių li­gų var­gi­na­mus žmo­nes bei jų tal­ki­nin­kus.

Mu­gės lan­ky­to­jams siū­ly­ta Ad­ven­to bei ka­lė­di­nių vai­ni­kų iš gam­ti­nių me­džia­gų, skir­tų ir pa­ka­bin­ti lan­guo­se, ir pa­dė­ti ant šven­ti­nio sta­lo, įvai­raus dy­džio ir for­mų žva­kių, svei­ki­ni­mo at­vi­ru­kų. Gy­vas eg­lu­tes gra­žia­dar­biai siū­lė pa­keis­ti su­kur­to­mis iš įvai­riau­sių me­džia­gų – kad ir pu­šies kan­ko­rė­žių, nu­da­žy­tų ir pa­puoš­tų mi­nia­tiū­ri­niais ka­ro­liu­kais.

Su­ša­lu­sie­ji mu­gės lan­ky­to­jai ga­lė­jo įsi­gy­ti mar­gais raš­tais megz­tų ko­ji­nių – ko­ji­nai­čių, įvai­riau­sių pirš­ti­nių. Bu­vo gau­si įvai­rio­mis tech­ni­ko­mis su­kur­tų pa­puo­ša­lų pa­siū­la. Ieš­kan­tie­ji ka­lė­di­nių do­va­nų ga­lė­jo rink­tis iš de­ku­pa­žu de­ko­ruo­tų, ap­megz­tų in­dų, dė­žu­čių pa­puo­ša­lams ar mie­loms smulk­me­noms. Nuo pre­kys­ta­lių be­ne grei­čiau­siai ny­ko įvai­riau­sio­mis tech­ni­ko­mis su­kur­ti ar­tė­jan­čių me­tų sim­bo­liai – su­ve­ny­ri­niai šu­nys.

Lin­ku­vos so­cia­li­nių pa­slau­gų cent­re gy­ve­nan­tys meist­rai jau tra­di­ciš­kai pri­sta­tė gau­sią pra­ktiš­kų me­džio dir­bi­nių ko­lek­ci­ją. Dai­liai iš­drož­ti vir­tu­vės įran­kiai, de­ko­ruo­tos len­te­lės, in­dai, tin­kan­tys ir do­va­noms, ir nau­do­ti kas­dien, dau­giau­siai trau­kė mo­te­rų dė­me­sį.

Mu­gė­je bu­vo pre­kiau­ja­ma na­muo­se pa­ga­min­tais sal­du­my­nais, įvai­rio­mis ban­de­lė­mis. Siū­ly­ta Pak­ruo­jo miš­kuo­se ir lau­kuo­se su­rink­tų, so­duo­se bei dar­žuo­se išau­gin­tų žo­le­lių bei jų mi­ši­nių ar­ba­toms, džio­vin­tų vai­sių.

Kar­tu su ka­lė­di­ne mu­ge tra­di­ciš­kai pa­mi­nė­ta ir Tarp­tau­ti­nė neį­ga­lių žmo­nių die­na. Šio­je ren­gi­nio da­ly­je skam­bė­jo svei­ki­ni­mai ra­jo­no neį­ga­lie­siems, sce­no­je kon­cer­ta­vo sa­vi­veik­li­nin­kai.

Kul­tū­ros cent­re bu­vo ati­da­ry­ta fo­tog­ra­fės Vi­kos Aniu­lie­nės pa­ro­da „Šyp­se­nė­lės“, ku­rio­je – neį­ga­lių vai­kų po­rtre­tai.

Au­to­rės nuo­tr.

Me­džio dir­bi­niai trau­kė mo­te­ris.

Sut­ri­ku­sios psi­chi­kos žmo­nių glo­bos bend­ri­jos na­riai neį­ga­lių­jų ren­gi­nius lai­ko pro­ga išei­ti į vi­suo­me­nę. Mu­gė­je jie pre­kia­vo ka­lė­di­ne at­ri­bu­ti­ka ir su­ve­ny­rais.