Kaip panaudoti rekonstruotą Daugėlių stadioną?

Ritos ŽADEIKYTĖS nuotr.
Gausus gyventojų, sportininkų, politikų būrys aktyviai diskutavo, kaip produktyviai panaudoti naująjį stadioną.
Kovo 20 dieną į rekonstruotą pagrindinį Šiaulių rajono stadioną, esantį Daugėliuose, rinkosi Kuršėnų gyventojai, sportininkai, politikai, rajono Savivaldybės darbuotojai.

Sporto mokyklos vadovai pristatė pagrindinę informaciją – kas padaryta, kokį turtą įgijo rajono sportas, gyventojai ir kaip jį įmanoma geriausiai panaudoti bei išsaugoti.

Direktorės pavaduotojas Arnas Lukošaitis vardijo: stadione – visos naujos komunikacijos, nauja elektros instaliacija, nauja laistymo sistema, stadiono tribūnose – 1200 žiūrovų vietų, apšvietimas, nauja audio ir video aparatūra, yra profesionalios apsaugos kameros, kurios stebi stadioną, įėjimus ir stadiono prieigas, nauji stadiono vartai, kamuolių gaudyklės, kitas inventorius, įrengti rutulio, disko, ieties metimo sektoriai, nauji treniruokliai, nauji krepšinio stovai, įrengti penki lengvosios atletikos takai, greta didžiosios futbolo aikštės yra dirbtinės dangos futbolo aikštė, kurioje galima treniruotis ištisus metus.

Gyventojai kėlė klausimą dėl pasivažinėjimo riedučiais, dviračiais, riedžiais, paspirtukais naujais stadiono bėgimo takais, vaikščiojimo su šiaurietiškomis lazdomis.

„Kad nereikėtų atsakinėti tiek daug klausimų, noriu pabrėžti, kad per bėgimo takus futbolininkams iš administracinio namelio į aikštę nueiti patiesime taką. Apie riedučius, šiaurietiškas lazdas negali būti nė kalbos“, – sakė sporto mokyklos vadovai.

Sportininkai pabrėžė, kad kiti miestai tokių stadionų nepalieka laisvai atrakintų dieną naktį. Tokiuose stadionuose vyksta pamokos, treniruotės, varžybos, bet ne pasilinksminimai. Sporto bendruomenės siūlymu, iš ryto stadionas galėtų būti atrakinamas apie 7–8 valandą, vyksta pamokos, o po pietų prasideda treniruotės, kurios paprastai tęsiasi iki 20–21 valandos. Kuršėnų sporto mokyklą lanko 389 mokiniai, treniruočių ir varžybų bazės reikia rajono sporto klubams. Gyventojai galėtų jungtis į klubus pagal sportinius pomėgius arba sportuoti pavieniai ir naudotis sporto baze su tam tikra atsakomybe ir atskaitomybe. Svarstoma dėl darbo savaitgaliais, nes tam reikėtų papildomų etatų.

Dalis gyventojų kelia klausimą, kaip galėtų ateiti į stadioną pasivaikščioti. Akcentuota, kad stadionas yra skirtas sportui, o pasivaikščiojimams yra puikus pušynas, Ventos pakrantės. Pabrėžta, kad net keliose Kuršėnų miesto vietose, taip pat ir Daugėlių mikrorajone yra treniruoklių, žaidimo aikštelių, krepšinio stovų ir kitoms sporto šakoms pritaikytų įrengimų, kuriais gyventojai gali naudotis be jokių apribojimų.

Diskusijoje dalyvavę Tarybos nariai palaiko nuomonę, kad stadionas pirmiausia būtų skirtas sporto reikmėms – treniruotėms, varžyboms, aktyviam ir atsakingam laisvalaikiui. Siūlyta steigti stadiono administratorių etatus.