Kaip jū­sų biu­dže­tui at­si­lieps nau­ja ši­lu­mos kai­na?

Kaip jū­sų biu­dže­tui at­si­lieps nau­ja ši­lu­mos kai­na?

KLAUSIAME

Kaip jūsų biudžetui atsilieps nauja šilumos kaina?

Audronė KIRŠGALVIENĖ, kirpėja:

– Košmaras! Dar šildymo sezonas neprasidėjo, o jau laukiu gegužės mėnesio. Dirbu su verslo liudijimu. Todėl man šildymo kaina bus didesnė, nes verslininkams nėra lengvatinio PVM. Vien dėl to prie šildymo kainos prisideda dar šimtas litų. Jei dar šiluma brangs, automatiškai sumažės ir klientų. Kaip išsilaikyti smulkiajam verslininkui?

Genė DARŽINSKIENĖ, senjora:

– Man plaukai šiaušiasi, kai pas mus kainos už šildymą didžiausios Lietuvoje. Įdomu, kiek šiluminininkai patys moka už šildymą. Kodėl jų atlyginimai slepiami nuo visuomenės? Pensijos gaunu vos 850 litų, o jau praėjusį šildymo sezoną kas mėnesį mokėjau po 650 litų. Kur dar elektra, telefonas? O kas belieka pragyvenimui? Kompensacijos negaunu, nes turiu žemės.

Jonas, pakruojietis:

– Manęs per daug neliečia. Gyvenu pas seserį individualiame name, esu bedarbis, tačiau kiek galiu, prisidedu. Namus šildome anglimis ir malkomis. Pastebėjau, jog kietas kuras nuo tarybinių laikų pabrango penkis kartus. Per sezoną už jį sumokam apie pusantro tūkstančio litų.

Janina BARASNEVIČIENĖ, plaučiškietė:

– Jau ne vienerius metus gyvename kaime. Persikraustyti atgal į miestą niekaip nebeišeitų jau vien dėl nuolat didėjančių kainų už šildymą. Perkam malkas, briketus – irgi nemažai kainuoja. Tačiau vis mažiau, nei tektų mokėti už buto mieste šildymą.

Birutė PAŽARAUSKIENĖ, jovarietė:

– Gyvename nuosavame name, todėl niekas nesikeis. Dažniausiai per žiemą šildome ne visus kambarius. Tada per visą šildymo sezoną užtenka ir vienos priekabos malkų. Jei norėsime apšildyti visą namuką, tada gali prireikti ir dviejų. Per sezoną kurui paklosime apie penkis šimtus litų, o gal ir daugiau.

Kalbino Stanislava VIČAITĖ

Janinos ŠAPARNIENĖS nuotr.