Kaimo gyventojams žada vandentiekį ir kanalizaciją

Loretos RIPSKYTĖS nuotr.
Pavirčiuvės gyventojai iš svečių – mero Vitalijaus Gailiaus (dešinėje), savivaldybės administracijos direktorės Valės Kulvinskienės (kairėje) ir UAB „Joniškio vandenys“ vyriausiojo inžinieriaus Antano Veikalo (trečias iš kairės) sužinojo, kad galimybė nutiesti vandentiekio ir nuotekų tinklus yra, tik reikia norinčiųjų jungti prie jų savo būstus.
Joniškio rajono Pavirčiuvės kaimo gyventojai sulaukė gerų žinių: jų kaimo dalyje svarstomos galimybės nutiesti vandentiekio ir kanalizacijos tinklus, kurių žmonės pageidauja jau ne pirmus metus ir dėl to buvo surinkę parašus. Tačiau dabar vėl prašoma rinkti parašus su paaiškinimais, kurie sutinka jungtis, kurie ne ir dėl kokių priežasčių, kad nebūtų sudėtos didelės lėšos, o besinaudojančiųjų patogumais – tik maža dalis.

Pavirčiuvės kaimo, kuris prisišliejęs tarsi neatskiriama Mindaugių kaimo dalis, kelios gatvės iki šiol likusios be centralizuotų vandentiekio ir nuotekų sistemos tinklų. Pasak Saugėlaukio seniūnės Editos Nakvosienės, senais laikais įkūrus ir plečiant Mindaugių tarybinį ūkį Mindaugių gyvenvietei šie tinklai buvo parūpinti, o senoji Pavirčiuvė liko be jų. Vietos Brolių, Kaštonų ir dalies Liepų gatvių gyventojai jau buvo surinkę parašus ir kreipėsi į Joniškio rajono savivaldybę, nes tokiomis sąlygomis gyventi XXI amžiuje nebenori.

„Mums aktualiausi yra nuotekų tinklai. Juk jau baudas nori dėti už gamtos taršą, bet nėra, kaip prisijungti. Auginame vaikus, turiu prižiūrimą mamą, reikia visus maudyti, didelės problemos, kai nėra nei centralizuoto vandentiekio, nei nuotekų“, – sakė kaimo gyventoja Rima.

Kitas pavirčiuviškis skundėsi, kad šulinyje kartais trūksta vandens, ypač, jei reikia laistyti šiltnamį, daržus. Tada tenka iš kitur atsivežti. Praėjusiais metais, kurie buvo itin sausringi, ne vieno Pavirčiuvės gyventojo šulinys išseko iki kritinės ribos.

Į susitikimą su rajono valdžios ir UAB „Joniškio vandenys“ atstovais vietos bendruomenės namuose susirinkę Pavirčiuvės gyventojai išgirdo palankių naujienų. UAB „Joniškio vandenys“ vyriausiasis inžinierius Antanas Veikalas informavo, kad yra parengęs techninius sprendinius, kaip atvesti vandentiekį ir nuotekų tinklus nuo esamos sistemos. Jie eitų per valstybinę žemę, su privačių sklypų savininkais interesai neturėtų kirstis.

Pakloti tektų apie 900 metrų vandentiekio ir tiek pat kanalizacijos tinklų. Vieno metro kaina su projektavimo darbais siektų apie 150–200 eurų. Lėšos didelės, o į susitikimą su valdžios atstovais atėjo tik apie 15 vietos gyventojų, nors minimose gatvėse, kuriose nėra vandentiekio ir nuotekų tinklų sistemos, yra apie penkias dešimtis gyvenamųjų namų. Tiesa, susitikimas vyko darbo dieną iį ryto, tad galbūt dalis žmonių negalėjo dalyvauti.

Rajono meras Vitalijus Gailius sakė, kad dabar iš vietos gyventojų norima sulaukti sąrašo pasirašiusiųjų, kiek iš jų tikrai jungsis prie vandentiekio ir nuotekų tinklų. Tie, kas nesijungs, turėtų nurodyti priežastį, kodėl. Galbūt žmonės įsirengę gręžinį ar turi kitas galimybes. Tada bus sprendžiama, ar ieškoti lėšų, nes tinklų tiesimas – brangus ir būtų problema, jeigu besijungiančiųjų atsirastų tik maža dalis.

Seniūnė E. Nakvosienė ragino žmones gerai pagalvoti, pakalbinti kaimynus, kurie dabar abejoja, nes jau yra besigailinčiųjų, kurie savo laiku galimybėmis nepasinaudoję: „Kai kurie Bariūnų kaimo gyventojai seniau teigė neturintys lėšų jungtis prie vandentiekio ir nuotekų tinklų, o dabar sutiktas vietos gyventojas man sako: „Koks kvailas buvau, kad tada nesijungiau, nes dabar viskas kainuoja daug brangiau. Vėliau taip pat kainos dar labiau gali išaugti.“