Kaimo gyventojai skundžiasi dėl retesnio atliekų išvežimo

Kaimo gyventojai skundžiasi dėl retesnio atliekų išvežimo

SKAITYTOJAI KREIPIASI

Kaimo gyventojai skundžiasi dėl retesnio atliekų išvežimo

Į „Šiaulių krašto“ redakciją kreipėsi Radikių kaimo (Joniškio seniūnija) gyventojai, piktindamiesi, kad mišrių atliekų konteineriai jų kaime išvežami kartą per mėnesį, o gretimame Ziniūnų kaime – du kartus. Komunalinininkai aiškina, kad grafikas, vadovaujantis Tarybos sprendimu, nustatytas pagal gyventojų skaičių.

Loreta RIPSKYTĖ

loretar@skrastas.lt

Priklauso nuo gyventojų skaičiaus

Į „Krašto žinių“ redakciją paskambinęs garbaus amžiaus Radikių gyventojas prašė padėti išsiaiškinti, kodėl šis kaimas skriaudžiamas – mišrios atliekos išvežamos tik kartą per mėnesį, o gretimame Ziniūnų kaime – du kartus. Mokestis – 60 litų per metus – visiems vienodas.

Praėjusiais, 2011-aisiais metais, iš Radikių mišrias atliekas vežėjai surinkdavo du kartus per mėnesį.

UAB „Joniškio komunalinio ūkio“ direktorius Romanas Černius „Krašto žinioms“ paaiškino, kad mišrių atliekų išvežimo naujas grafikas buvo patvirtintas, remiantis 2012 metų rugpjūčio 5 dienos dienos rajono Tarybos priimtu Joniškio rajono komunalinių atliekų tvarkymo plano ir atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimu.

Pagal minėtą sprendimą, mišrios atliekos išvežamos „gyvenvietėse ir kaimuose, turinčiuose iki 200 gyventojų, – ne rečiau kaip 1 kartą per mėnesį“, o „gyvenvietėse ir kaimuose, turinčiuose daugiau kaip 200 gyventojų, – ne rečiau kaip 2 kartus per mėnesį.“

„Radikių kaime gyvena mažiau kaip 200 gyventojų, Ziniūnuose – daugiau,“ – sakė UAB „Joniškio komunalinio ūkio“ direktorius Romanas Černius.

Mažesniame kaime žmogus mažiau šiukšlina?..

„Krašto žinios“ paklausė, ar toks sprendimas logiškas, ar žmogus, gyvenantis mažesniame kaime, turi mažiau atliekų?

Direktorius R. Černius sako, kad negali komentuoti Tarybos sprendimo, bet, jo manymu, mažesniame kaime žmogus gyvena erdviau, turi platesnę teritoriją. Jis turi kur žaliąsias atliekas kompostuoti, dalį kitų atliekų, pavyzdžiui, popierių, sudegina.

O mokestis nėra mokestis už konkretų atliekų išvežimo skaičių, bet bendra visoje Šiaulių apskrityje rinkliava už atliekų tvarkymą.

„Tikimės, kad gyventojai ateityje daugiau rūšiuos, tad dažniau bus išvežami antrinių žaliavų konteineriai, galbūt net du kartus per mėnesį (dabar vežama maždaug 1 kartą per du mėnesius – aut. past.). Tad iš viso su mišrių atliekų išvežimu susidarys jau trys kartais per mėnesį ir niekas nesijaus nuskriaustas,“ – prognozavo Romanas Černius.

Redakcijos archyvo nuotraukos

PROGNOZĖ: Joniškio komunalinio ūkio direktorius Romanas Černius prognozuoja, kad ateityje gyventojai daugiau rūšiuos, tada antrinių žaliavų konteineriai bus vežami dažniau ir mažiau liks atliekų, dedamų į mišrių atliekų konteinerius.

ATLIEKOS: Į buitinių arba kitaip – mišrių atliekų – konteinerius negalima dėti šaliųjų atliekų, joms skirti atskiri konteineriai arba kompostavimo dėžės.