Joniškyje lankėsi Prezidentas su pirmąja ponia

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos/Roberto Dačkaus ir Joniškio rajono savivaldybės administracijos nuotr.
LR Prezidentas Gitanas Nausėda, padėjęs gėlių prie Nepriklausomybės paminklo Joniškyje, stabtelėjo pasikalbėti su šauliais.
Ketvirtadienį, kovo 16 dieną, Joniškyje su oficialiu vizitu lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

Vizitą Joniškyje Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene pradėjo, padėdamas gėlių prie Nepriklausomybės paminklo ir tylos minute pagerbdamas žuvusiuosius už Lietuvos Nepriklausomybę. Vėliau abu svečiai Joniškio rajono savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje dalyvavo Savivaldos rinkimų antrojo turo išankstiniame balsavime, rinkdamiesi Vilniaus merą.

Susitikime su Joniškio rajono meru Vitalijumi Gailiumi Prezidentas Gitanas Nausėda ir jo komanda aptarė svarbius klausimus: valstybės funkcijų centralizavimo ir decentralizavimo, viešo ir privataus kapitalo bendradarbiavimo galimybes Savivaldybės projektuose, kelių infrastruktūros nuosavybės klausimu, sveikatos paslaugų per sieną galimybes.

Aukštas svečias apsilankė Joniškio „Aušros“ gimnazijoje, ten su visų Joniškio rajono gimnazijų abiturientais diskutavo apie jaunimo patriotiškumo skatinimą, migraciją, studijas užsienyje ir kita. Taip pat LR Prezidentas Knygnešių dieną užsuko į Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus Mato Slančiausko muziejinę sodybą Reibinių kaime. Matas Slančiauskas buvo knygnešys, lietuvių visuomenės veikėjas, aušrininkas, publicistas, tautosakos rinkėjas.

Vizitas buvo tęsiamas VšĮ Joniškio ligoninėje, jos direktorius Martynas Gedminas kartu su komanda pristatė teikiamas paslaugas skubiosios medicinos pagalbos skyriuje, dienos chirurgijos centre ir dienos stacionare. Vizito metu diskutuota apie atliktus pokyčius, naujoves, buvo aptarti su sveikatos reforma susiję klausimai ir bendradarbiavimo galimybės regiono plotmėje.

„Joniškio ligoninė gali būti pavyzdžiu kitoms nedidelių savivaldybių ligoninėms, kai atliekant nuoseklią reorganizaciją ir vidines pertvarkas sveikatos reforma įvyksta „iš apačios“. Tai demonstruoja tiek teikiamų paslaugų rezultatai, tiek gera finansinė situacija“, – teigė Prezidentas G. Nausėda.

Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Tomas Armonavičius kartu su Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos direktore Aldona Lauciene pirmajai poniai Dianai Nausėdienei pristatė strategines kryptis, viziją, o Dienos užimtumo centro socialinė pedagogė Alfrida Kubeckienė supažindino su mokykloje veikiančiu specialiųjų ugdymo poreikių modeliu, teikiamomis paslaugomis ir vykdomomis veiklomis, pasidalijo patirtimi ir iššūkiais, įtraukiant specialiųjų poreikių vaikus į bendrojo ugdymo klases ir veiklas. Vizito metu pirmoji ponia susitiko su Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos mokytojų bendruomene ir mokinių taryba.

Taip pat D. Nausėdienė apsilankė Gasčiūnų tradicinių amatų centre, čia domėjosi audimo ir lipdymo iš molio subtilybėmis, susitiko su Gasčiūnų bendruomenės nariais.

Vizito pabaigoje šalies vadovas kartu su pirmąja ponia Joniškio Baltojoje sinagogoje susitiko su vietos bendruomene, kurioje aptarė sveikatos, švietimo, socialinius ir kitus gyventojams rūpimus klausimus.

Prezidento patarėjai vizito dieną susitiko su savo kuruojamų sričių specialistais ir aptarė švietimo, infrastruktūros, žemės ūkio, socialinės apsaugos, ekonominės plėtros ir investicijų klausimus, lankėsi Joniškio rajono švietimo centre, įmonėse UAB „Biometana“ ir UAB „Drąsutaičiai“.